Kauno „Žalgiris“ įsivarė save į kampą LKL finale. Po antrosios nesėkmės ir vėl po pratęsimo 94:104 prieš Vilniaus „Rytą“ žalgiriečiai dabar jau nebeturi kur trauktis.

31

Pirmadienį Kaune bus žaidžiamas lemiamas serijos mačas, kuriame vilniečiai turės progą kelti LKL trofėjų į viršų. O žalgiriečiai bandys išsigelbėti ir pratęsti seriją.

Bet antrasis serijos mačas Vilniuje nesibaigė be aistrų. Andrea Trinchieri spaudos konferencijos išsakė tikrą tiradą arbitrams, ypač dėl lemiamos atakos ketvirtajame kėlinyje.

Rezultatui esant lygiam Edgaras Ulanovas atakavo krepšį ir galėjo išplėšti pergalę per pagrindinį rungtynių laiką, bet jo metimas nebuvo tikslus. Vis tik A. Trinchieri užtikrintas, kad tame epizode prieš jo auklėtinį buvo prasižengta ir nuobauda turėjo būti užfiksuota prieš jį besigynusiam Martynui Echodui.

Tačiau pats E. Ulanovas buvo kitokios nuomonės.

„Nebuvo pražangos, dabar jau nebepakeisiu. Tokius epizodus mėgstu peržiūrėti, bet dar dabar jo nemačiau. Žinote, ne tas epizodas buvo lemiamas. Apskritai buvo ilgos rungtynės. Manau, kad teisėjai priėmė greičiausiai teisingą sprendimą. Veikiausiai taip ir buvo.

Pajaučiau kontaktą, bet nežinau, ar jis buvo leistinas, ar taisyklės tai leidžia. Sunku dabar kalbėti apie tokius dalykus, nes per šias rungtynes nutiko visko labai daug“, – po rungtynių rūbinėje sakė E. Ulanovas.

Puolėjas rungtynėse iš viso pelnė 18 taškų (4/6 dvit., 6 atk. kam., 26 n.b.). Kalbėdamas apie pralaimėjimo priežastis jis sakė: „Svarbiausias dalykas buvo, kad vėl pirmavome ilgą laką, bet pametėme vienu metu kontrolę, jie pasijuto gerai ir berods trečiame kėlinyje spurtavo. Sudėtinga, nes ir E. Sumneris prisirinko pražangų.

Lukas ir Dovis turėjo didelius krūvius, nepakankama rotacija, tad ir sunku. Viskas suprantama ir normalu, gal reikėjo šiek tiek daugiau šalto proto, nes tai buvo svarbus momentas, kai jie sugrįžo į rungtynes“.

„Penkios minutės, kurios gali pakrypti arba į tą, arba į tą pusę. Jie rinko taškus baudų metimais, mes gal neprotingai kartais prasižengdavome. Kažką kaltinti neapsiverčia liežuvis. Kai kurie patiria didelius krūvius, žaidžia labai daug minučių“, – pridūrė jis.

Žalgiriečių kapitonas kartu pripažino, kad minėta ataka ketvirtojo kėlinio pabaigoje nebuvo taip paruošta, o tiesiog improvizacija.

„Lukas mačiau jau buvo galvą nuleidęs, Dovis irgi pavargęs. Planas buvo apsiginti, jie kadangi prametė, kamuolys buvo mūsų rankose, mačiau, kad niekas nesiruošia imtis iniciatyvos, gerai jaučiausi ir pasiėmiau kamuolį. Nebuvo jokio susitarimo. Palyginus neblogai ir gavosi“, – apie lemiamą epizodą sakė E. Ulanovas.

„Žalgiris“ taikė siaurą rotaciją. Brady Manekas išvis nežaidė, o L. Lekavičius ir Laurynas Birutis rungtyniavo po beveik 33 minutes. Dovydas Giedraitis ant parketo praleido 36 minutes, Arnas Butkevičius – 27. Didžiausias krūvis teko lietuviams.

„Sunku už juos spręsti (legionierius, – aut. past.). Gerai žaidė Laurynas, Dovis, gal dėl to rungtyniavo daugiau ir pabaigoje. Bet, iš kitos pusės, didelis krūvis gali atsiliepti, tad reikia didesnės rotacijos. Pagalba būtų geriau, bet ir nuovargis galbūt yra. Tačiau už kitus nekalbėsiu“, – apie mažą legionierių įtaką žaidimui sakė E. Ulanovas.

„Žalgiris“ dabar yra ant prarajos krašto. Arba visiškas fiasko, arba pavyks pratęsti seriją ir LKL finalas sugrįš į Vilnių.

„Mes visada, arba 80-90 proc. LKL rungtynių, žaidžiame įtampoje, nes varžovai tokio spaudimo nejaučia. Aišku, nekalbu apie finalą, kuris abiem komandoms yra svarbus. Bet šiaip komandos visada bando mus pagauti, nes neturi ko prarasti.

Manau, kad viso sezono patirtis turėtų neišmušti mūsų. O jei bus didelis noras ir energija, niekas negalvos apie galimus pralaimėjimus, reikia išeiti ir kovoti. Dvejos rungtynės ir du pratęsimai. Matysime, kaip bus toliau“, – užbaigė kauniečių kapitonas.

tv3.lt

Nereikia kaltinti ko nebuvo
Baudas reikia sumesti, nedaryti nesamoniu ir pataikyti i krepsi. Ka daro latvis, ka veikia plauku kupeta? Vienas Evansas butu laimejes rungtynes, bet deja jo nebuvo.