Vilniaus „Rytas“ atsidūrė per žingsnį nuo LKL čempionų titulo. Giedriaus Žibėno auklėtiniai po pratęsimo 104:94 (19:30, 25:20, 27:17, 16:20, 17:7) dar kartą pranoko Kauno „Žalgirį“.

31

Vilniečiai serijoje dabar pirmauja 2-0, o trečiasis mačas pirmadienį bus žaidžiamas Kaune.

Svečiai geriau pradėjo rungtynes, „Rytas“ tada priartėjo, bet vėl po pertraukos paleido varžovus kiek toliau (46:57).

Tačiau kapitono Margirio Normanto vedama komanda trečiojo kėlinio pabaigoje sulig Gyčio Masiulio tritaškiu po ilgo laiko išsiveržė į priekį – 67:65. Prieš lemiamą mačo atkarpą vilniečiai pirmavo 71:67. Likus 4 minutėms rezultatas buvo lygus (79:79), o netrukus Rolando Šmito tritaškis grąžino persvarą žalgiriečiams (82:79). Likus minutei švieslentėje ir vėl degė lygybė (87:87).

Dovydo Giedraičio ir Luko Lekavičiaus metimai buvo netaiklūs, tačiau kitoje aikštės pusėje Marcusas Fosteris prarado kamuolį. Edgarui Ulanovui nepavyko išplėšti pergalės paskutiniuoju metimu, tad komandos kėlėsi į pratęsimą. Šeimininkai papildomą laiką pradėjo 5:0 atkarpa (92:87).

Svečiams niekaip nepavyko artėti, tiksint paskutinei minutei jų atsilikimas vis dar buvo toks pats (93:98). Galiausiai užsikūrę vilniečiai palaikomi triukškmingų sirgalių sugebėjo išsaugoti pergalingą pranašumą ir atsidurti per žingsnį nuo LKL aukso.

„Žinojome, kad jie bandys suduoti smūgį nuo pat pradžios. Taip ir buvo, bet mes tuos smūgius palaipsniui atlaikėme. Turėjome nuostabų sirgalių užnugarį, kurie šiandien visų rungtynių metu dominavo. Išskirti turiu kapitono pavyzdį, kuris sunkiu metu tempė mus. Taip pat mūsų gynėjai, kurie prie tokio kamuolio spaudimo suklydo tik devynis kartus. Tai ir buvo pergalės priežastys“, – po mačo sakė G. Žibėnas.

Treneris kartu negailėjo pagyrų kapitonui Margiriu Normantui, kuris pelnė 23 taškus ir kaip reikiant tempė komandą trečiajame kėlinyje.

„Eina per savo miestą. Nežinau, kaip serija baigsis, bet kokį toną jis šiandien uždėjo, tad ta dvasia nedings iki pabaigos sezono, kad ir kaip jis baigsis. Tai yra per „Margirio negaliu“ įtaką“, – pridūrė treneris.

Vilniečiai dažniausiai klumpa lemiamose rungtynėse, bet šioje serijoje viskas kol ka klostosi priešingai. Kodėl?

„Norime kažką laimėti šiemet. Nėra jokių skambių pergalių, tad į atostogas norime išeiti skambiau. Niekas nėra patenkinti šiuo sezonu. Žinau,kad eisime iki galo per negaliu ir žiūrėsime, ką tai atneš“, – sakė G. Žibėnas.

Jei A. Trinchieri po nesėkmės kritikavo teisėjų darbą, tai G. Žibėnas spaudos konferencijoje nuo panašių komentarų susilaikė

„Mes liksime vienintelė komanda, kuri apie juos nešnekės. Laimime ar ne. Toks ir komentaras“, – teigė G. Žibėnas.

Šiemet mes  turime gerą lietuvių lydinį su legionieriais. Esame tame pačiame puslapyje, visi norime laimėti. Šiandien gal kažkas nesužaidė puolime, bet padarė kažką kito naudingo komandai“, – pridūrė treneris.

Trečiosios rungtynės po trijų dienų vyks Kaune. Pasak G. Žibėno, aišku ir taip, kad ten vilniečių tikras pragaras.

Pasikartosime, kad mes nesame tik jo komanda. Turime daugiau ginklų, ne tik jį. Pasižiūrėkite į baudas. Žinome, kad mūsų pirmadienį laukia pragaras, o mes turime būti tam pasiruošę. Turime kautis vienas už kitą ir demonstruoti tą dvasią. Jie iš eilės tris rungtynes reguliariajame sezone prieš mus laimėjo, tad faktas, kad ir dabar tą gali padaryti.

Svarbiausia žinoti, kad eliminavimo rungtynėse mes nesame patys solidžiausi, Jonavoje trečiajame kėlinyje turėjome keturiolikos taškų deficitą. Turėjome ketvirtose rungtynėse 28 taškų deficitą prieš „vilkus“. Arba į tas rungtynes eisime taip, kaip Jonavoje ar prieš „vilkus“, arba tas rungtynes baigsime kaip čempionai. Yra tik du variantai“, – teigė treneris.

Jis kartu prisiminė praėjusių metų pralaimėtą LKL finale, kai kauniečiams nusileido 2:3.

„Tai buvo pirmas sakinys, ką mes rūbinėje pasakėme po serijos prieš „Wolves“. Priminėme kai kuriems žaidėjams jų interviu, skaitėme ir Justino interviu vasarą, kodėl jis čia grįžta, tiek ir Marcuso, kodėl jis čia sugrįžo iš Kinijos. Jie jaučia tą pralaimėjimo kartėlį, jau nešnekant apie lietuvių krepšininkš branduolį. Žinome, kiek mažai pernai trūko ir labai viliuosi, kad iš tos klaidos, karčios patirties ir tos tragiškos pusantros minutės kažką atsinešime į lemiamas rungtynes“, – užbaigė G. Žibėnas.