Kaip vėliau paaiškėjo, drausmės komitetas paskyrė sankcijas žaidėjams ir klubui, bet sprendimas buvo apskųstas. Iš LFF apie šios istorijos tęsinį nebuvo pateikta jokios informacijos.
Tik vėliau portalui 15 min LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičiaus atskleidė, kad trys „Jonavos“ futbolininkai buvo nubausti diskvalifikacijomis, o pats klubas – 10 tūkst. eurų bauda.
Nors žaidėjų pavardės nebuvo minimos, bet, kaip teigia portalo 15 min žurnalistas Marius Bagdonas, šaltinių teigimu, didžiausia – 8 rungtynių diskvalifikacija – buvo skirta Benui Spietiniui, kuris atstovavo Lietuvos salės futbolo rinktinei neseniai pasibaigusiame pasaulio čempionate. Tiesa, jis tą darė jau pasibaigus diskvalifikacijos laikotarpiui.
Savo diskvalifikacijos bausmes atliko ir kiti du „Jonavos“ žaidėjai, kadangi jos pradėjo galioti nuo apeliacijų išnagrinėjimo datos – birželio mėnesio.
Apie visą šią situaciją trečiadienio vakarą pranešimą pagaliau išplatino ir Lietuvos futbolo federacija (LFF). Anot pranešimo, laikomasi pozicijos neviešinti futbolininkų pavardžių.
„2021 metų sausio 5 dieną LFF Drausmės komitetas skyrė sankcijas trims futbolininkams (2 rungtynių, 4 rungtynių ir 8 rungtynių), kurios yra taikomos tik LFF A lygos ir/ar I lygos rungtynėms. Du futbolininkai šį sprendimą apskundė ir buvo gautas prašymas sustabdyti sprendimą jų galiojimo apeliacijos nagrinėjimo laikotarpiui.
LFF Apeliaciniam komitetui palikus galioti jiems LFF Drausmės komiteto skirtas sankcijas, jų galiojimas prasidėjo birželio 1 d., tad ilgiausias diskvalifikacijos laikotarpis galėjo būti birželio 1 d. – rugpjūčio 7 d.
LFF laikosi pozicijos, kad skyrus sankcijas už manipuliacijas futbolo varžybomis tam tikriems futbolininkams, jų vardai ir pavardės negali būti viešinami. LFF laikosi Europos ir nacionalinių teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų teisinę apsaugą. Pagal teisės aktus, tiek administracinės teisės pažeidimų bylose, tiek baudžiamosiose bylose atitinkamai nuteistų ir pripažintų kaltais asmenų vardai ir pavardės nėra viešinami, išskyrus atvejus, jei pripažįstamas viešojo intereso pažeidimas.
Dėl šių priežasčių išnagrinėjus sportines bylas ir skyrus sportines sankcijas už sąžiningo žaidimo taisyklių pažeidimus yra laikomasi analogiškų neviešinimo standartų.
LFF siekia užtikrinti, kad už manipuliacijas futbolo rungtynėse būtų skirtos proporcingos sankcijos. Jeigu sankcijas gavusių futbolininkų vardai ir pavardės yra paviešinami, šios sankcijos gali virsti neproporcingomis ir futbolininkai gali patirti nesukontroliuojamą žalą. Nekontroliuojama žala galėtų būti laikoma tokia, kuomet kelių rungtynių diskvalifikacija virsta į karjeros pabaigą, psichologinį spaudimą, ar kitą asmens gyvenimui padarytą žalą, nesusijusią su futbolo rungtynėmis“, – rašoma LFF pranešime.