CZE TUR 21:40
    Birželio 29 d., šeštadienis
    SUI ITA 18:40
    GER DEN 21:40

„Euro 2024“ startas Anglijos rinktinei nebuvo toks, kokio tikėjosi „Trijų liūtų“ sirgaliai. Įmušusi greitą įvartį tryliktą rungtynių minutę Anglija sustojo ir per likusį rungtynių laiką nuobodžiai gynėsi nuo pavojingų Serbijos rinktinės išpuolių. Nors galutinis rezultatas teigiamas 1:0, tačiau toks vienų čempionato favoritų žaidimas sulaukė nemažai kritikų kirčių.

13

Garetho Southgate'o treniruojama ekipa iš viso rungtynės atliko 3 smūgius į vartų plotą, kai tuo tarpu serbai vos 1. Visgi serbai žaidė negailėdami savęs ir antroje rungtynių pusėje niekuo nenusileido anglų futbolo žvaigždėms, kurie buvo priversti atsitraukti į savo vartų pusę.

Po rungtynių Anglijos rinktinės žaidimą sukritikavo „Manchester United“ treneris Erikas ten Hagas, kurio ateitis „raudonųjų velnių“ gretose yra pakibusi ant plauko, o galimu jo įpėdiniu Mančesteryje jau ilgą laiką yra įvardijamas labiau gynybinio futbolo šalininkas G. Southgate'as.

„Anglija pirmauja 1:0, ir tada jis Southgate'as nusprendžia žaisti savo komandos likimu, atsistoja kompaktiškai gynyboje, taip palikdamas komandai vos keletą galimybių per likusį rungtynių laiką kažką nuveikti. Tai yra Southgate'o vizija“, – Nyderlandų televizijai taktinį Anglijos išsidėstymą kritikavo Erikas ten Hagas.

Trentas Alexanderis-Arnoldas buvo pastumtas į aikštės vidurį

Daugeliui futbolo aistruolių į akis krito ir audrą interneto platybėse sukėlė neįprastas Anglijos rinktinės išsidėstymas aikštės viduryje, kur atraminio saugo pozicijoje greta Declano Rice'o žaidė Trentas Alexanderis-Arnoldas, nors „Liverpool“ klube jis žaidžia dešiniajame aikštės krašte ir taip pat dažnai yra skalpuojamas dėl savo prastos gynybos.

„Esu įsitikinęs, kad įmušime daugiau įvarčių. Žaidėme prieš penkių gynėjų liniją, prieš tokią gynybą visada nelengva susikurti progas, bet mes sukūrėme vieną ir galų gale jos užteko. Antrajame kėlinyje mums jau nepavyko taip gerai užpulti, bet iškovoti pergalę ir pradėti turnyrą taip, kaip pradėjome mes, yra labai svarbu“, – po rungtynių apie silpną savo komandos pasirodymą puolime teisinosi G. Southgate'as.

Anglijos ir Serbijos rungtynių įrašas:

Šiose rungtynėse Anglijos rinktinės startinėje sudėtyje nepasirodė „Manchester United“ krašto gynėjas Luke'as Shaw, kuris buvo vienu komandos lyderiu „Euro 2020“ rinktinėje. Futbolininkas dėl traumos nežaidžia nuo vasario mėnesio, tačiau E. ten Hago žiniomis, žaisti galės tik po grupių etapo.

„L. Shaw galės žaisti tada, kai Anglija išeis iš grupės“, – sakė jis.

E. ten Hagas taip pat pasidalino naujausia informacija apie savo ateitį Mančesteryje. Pasak jo, jam atostogaujant Ibizoje jis sulaukė „Manchester United“ atstovų vizito ir esą jie prašė olando likti komandoje ir kitiems metams.