2024 m. FISU pasaulio studentų čempionatas atnešė Lietuvos penkiakovininkams dar vieną medalį. Elzė Adomaitytė iškovojo aukso medalį moterų individualių varžybų finale.

Kaune VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre vykstančiame FISU pasaulio studentų čempionate Elzė Adomaitytė pademonstravo puikų greitį ir tikslų šaudymą, užtikrinusius jai pergalę. Nors Elzės kliūčių ruožo rezultatas buvo tik 7-tas (00:40,71), ji su bėgimo ir šaudymo rungtyje jai nebuvo lygių. Adomaitytės pranašumas išryškėjo antrame rate, kai ji įgijo persvarą prieš savo varžoves iš Lenkijos – Mają Biernacką ir Mat Gorzatą Karbownik. Lietuvė sugebėjo išlaikyti savo poziciją ir finišuoti beveik minute greičiau nei lenkės, kurios stipriai pasirodė ankstesnėje kliūčių ruožo rungtyje.

Po pergalės Elzė Adomaitytė dalinosi savo džiaugsmu: „Esu be galo laiminga laimėjusi čia, Kaune. Varžytis tik kliūčių ruožo, bėgimo ir šaudymo rungtyse buvo didelis malonumas. Mėgavausi kiekviena akimirka. Dėkoju organizatoriams už šį puikų renginį.“

Kitos lietuvės Anastasija Kančytė, Anastasija Chafizova, Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė ir Ugnė Paurytė užėmė 7, 12, 13 ir 17 vietas.

Vyrų finale buvo šiek tiek didesnė konkurencija: į Kauną varžytis atvyko stiprūs Egipto, Italijos ir Vengrijos atletai. Lietuvos vyrai Titas Puronas, Danielius Jevensaper, Paulius Vagnorius, Ugnius Kabelinskas ir Kajus Marozas užėmė 5, 8, 9, 20 ir 23 vietas.

Rytoj ir poryt, rugpjūčio 23 d. ir 24 d., FISU pasaulio studentų čempionate vyks komandinės estafetės. Čempionate dalyvauja studentai iš 20 pasaulio šalių.