• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus parduotuvėje „Mere“ už mažą kainą brokuotą prekę įsigijusiam vilniečiui parduotuvė galimybės grąžinti prekės nesuteikė. Taip yra todėl, nes parduotuvė turi gauti leidimą iš administracijos, kuri yra Lenkijoje, o blankas apie prekės grąžinimą tik rusų kalba.

Vilniaus parduotuvėje „Mere“ už mažą kainą brokuotą prekę įsigijusiam vilniečiui parduotuvė galimybės grąžinti prekės nesuteikė. Taip yra todėl, nes parduotuvė turi gauti leidimą iš administracijos, kuri yra Lenkijoje, o blankas apie prekės grąžinimą tik rusų kalba.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Vos tik užėjus į rusiško kapitalo „Sfetofor“ parduotuvę Vilniuje „Mere“ pasitinka eilės žmonių, ieškančių pigesnių prekių iš Rusijos ir Baltarusijos. Jie įsitikinę, kad prekių kainos ten yra gerokai mažesnės.

Pavyzdžiui, kilogramas nilinių tilapijų filė be odos kainuoja 7 eurus 80 centų, kai kitur vidutiniška šios žuvies kaina yra 13 eurų. Rusai pirkėjus vilioja ir pigesniais mėsos produktais, saldainiais, buitine, elektronine technika iš Rusijos ar Kinijos.  

Maža kaina susigundė ir vilniečio Julijono šeima, kuri už beveik 19 eurų įsigijo akumuliatorines žolės ir krūmų žirkles. Tiesa, grįžus namo paaiškėjo, kad žirklės brokuotos. O panorėjęs jas grąžinti atgal į parduotuvę, Julijonas sužinojo, kad tokios galimybės neturės, mat parduotuvė turi gauti leidimą iš administracijos, kuri yra Lenkijoje, o blankas apie prekės grąžinimą – rusų kalba.

REKLAMA
REKLAMA

Parduotuvė aiškina, jog tokia taisyklė yra dėl to, kad lenkų kompanija „Tools World Polska“ supranta tik kirilica užpildytus blankus.

REKLAMA

Sprendimus priima Maskva

„Buvo nuspręsta prekę grąžinti į prekybos centrą. Nuvežus prekę buvo gautas blankas rusų kalba. Paklausus, kodėl būtent tokios kalbos blankas, buvo atsakyta, kad štai pas mus savininkas yra lenkai, lenkų kompanija: lenkai angliškai, lietuviškai nesupranta, todėl tik rusų kalba būtent yra tai daroma“, – pasakoja Vilniaus gyventojas Julijonas. 

O pagrindinis parduotuvės argumentas, kodėl prekė negali būti priimta atgal, tai, kad prekybos centras dėl situacijos turi pasitarti su valdžia Maskvoje. 

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo aiškiai pabrėžta, kad reikia pasitart su valdžia. Geriau pasinagrinėjus, valdžia yra Maskvoje. Tai teiginys tiesiog, kad jiems reikia su Maskva pasitart, kad priimtų sprendimą dėl prekės grąžinimo“, – sako Julijonas. 

Pati parduotuvė atsisakė visuomenei paaiškinti situaciją ir pateikė atsakymą elektroniniu paštu, kad jokių komentarų ir interviu parduotuvė neduoda nei raštiškai, nei žodžiu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oficialaus skundo negavo

Pasak Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, kiekvienas gamintojas, pardavėjas, paslaugos teikėjas privalo informaciją apie prekes, savo paslaugas teikti valstybine kalba, todėl toks blankas yra vartotojų teisių pažeidimas.

Taip pat prekės privalo būti ženklintos lietuvių kalba, tai yra, kad informacija apie prekę, jos sudėtį, instrukciją turi būti parašyta valstybine kalba.  

REKLAMA

Valstybinė lietuvių kalbos komisija prižiūri visą raštvedybą, tai yra dokumentai, kokie yra Lietuvoje gaminami ir turimi, jie turi būti lietuvių kalba. Tai jeigu mes tokį skundą gautume, kaip tarnyba, mes visų pirma kreiptumėmės į Komisiją dėl išvados teikimo, persiųstume ir tikrai, net tikėtina, tai būtų pažeidimas ir būtų nubausta“, – teigia tarnybos direktorė Goda Aleksaitė. 

Deja, kaip teigia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, apie netinkamai veikiantį verslą kol kas nėra gavusi nei vieno oficialaus skundo. Svarsto, gal rusiškos parduotuvės klientai nesiskundžia dėl kalbos barjero, ar yra patenkinti paslaugomis.

REKLAMA

O kaip teigia kalbinti tautiečiai, nors ne visiems patinka toks rusiškų ir baltarusiškų prekių asortimentas, galimybė sutaupyti vieną kitą eurą žmones priverčia pamiršti karą ir Ukrainoje žudomus žmonės.  

Gyventojams nėra skirtumo

Paklausus gyventojų, ar jie žino, jog apsipirkinėja rusiškoje parduotuvėje, kalbintieji atsako:

„O man dalampački“.

„O ką nuo to maistas neskanus?“

Rusų prekybos tinklas į Lietuvą įžengė dar 2019 metais, kuomet Kaune atidarė pirmąją parduotuvę. Šiuo metu Lietuvoje jau veikia daugiau kaip 20 šio prekės ženklo parduotuvių: Vilniuje, Klaipėdoje, Telšiuose ir kituose Lietuvos miestuose.

„Mere“ parduotuves Lietuvoje valdo Vilniuje registruota UAB „Valientė“, kurios atstovai taip pat atsisako komentuoti visa, kas susiję su šiuo rusišku tinklu.

Daugiau sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

Ačiū už informaciją, jeigu ten dvigubai pigiau, būtinai ten apsipirkinėsiu.
norejo propagandos pavaryt o gavosi reklama, tas pacias prekes musu numyletieji prekybos tinklai pardavineja beveik dvigubai brangiau,o jus pirkit durneliai,o kas idomiausia, Mere to pacio lietuvisko gamintojo prekes.ausytes rukytos Mere pardeje kg.nekainuoja 5 eurų,o kitur apie 10,se tau ir pavyzdys.
Mere geriausia parduotuve
Mere geriausia parduotuve
Ne karto nebuvau Mere,bet po šito straipsnio akivaizdus eilinis melas,tai jau tikrai kažka pirksiu mažiau pinigu paliksiu maximoje,dabar tai tikrai karta per savaite važiuosiu ,raginu ir kitus,nes čia tv3 šudkontora nustokit girtauti ta pigų alkoholi iš Lidlo,suimkit save i rankas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų