• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teismas atidėjo Sausio 13-osios byloje nuteisto Radkevičiaus skundo nagrinėjimą

atnaujinta 11.29 val.

Lietuvos apeliacinis teismas atidėjo Sausio 13-osios byloje nuteisto, šiuo metu Graikijoje sulaikyto Ukrainos piliečio Aleksandro Radkevičiaus skundo nagrinėjimą.

Lietuvos apeliacinis teismas atidėjo Sausio 13-osios byloje nuteisto, šiuo metu Graikijoje sulaikyto Ukrainos piliečio Aleksandro Radkevičiaus skundo nagrinėjimą.

REKLAMA

Trijų teisėjų kolegija pirmadienį nusprendė atidėti skundo nagrinėjimą iki vasario 8 dienos A. Radkevičiaus sutuoktinės prašymu, jį pateikė nuteistajam valstybės paskirtas advokatas Arvydas Verpečinskas.

Teismas taip pat nutarė persiųsti nuteistajam pirmosios instancijos teismo nutartį rusų kalba tiesiogiai, taip pat perduos ją advokatui, kad šis savo ginamajam įteiktų dar ir per gynėjus Ukrainoje.

Tanką per Sausio 13-osios įvykius vairavusiam A. Radkevičiui Vilniaus apygardos teismas už akių yra skyręs ketverių metų laisvės atėmimo bausmę. 

„Pats nuteistasis prašo, kad nagrinėjimas būtų atidėtas bylos nagrinėjimas. Motyvai pagrindiniai yra du: vienas – artimieji nori pasirūpinti tinkama gynyba ir svarsto advokato samdymą, kitas prašymas yra susipažinti su didelės apimties bylos medžiaga“, – žurnalistams sakė teisėjų kolegijos pirmininkas Nerijus Meilutis.

REKLAMA
REKLAMA

N. Meilučio teigimu, su itin didelės apimties Sausio 13-osios bylos medžiaga nuteistasis galės susipažinti Apeliacinio teismo patalpose, jeigu jis bus perduotas Lietuvai.

REKLAMA

Anot N. Meilučio, šiai bylai teisme bus skirtas prioritetas.

„Teismas mato šią bylą kaip prioritetinę ir nagrinės kiek įmanoma operatyviau, atsižvelgiant į proceso dalyvių užimtumą, svarbiausia, nepažeidžiant paties nuteistojo teisių“, – tvirtino teisėjas.

Kaltės nepripažįsta

A. Radkevičiaus advokatas A. Verpečinskas taip pat prašo stabdyti nuosprendį jo ginamajam, kol bus išnagrinėta byla. Dėl to teismas taip pat turėtų pasisakyti vasario 8-ąją. Pasak advokato, jo ginamasis kaltės nepripažįsta.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip. Pagal surašytą apeliacinį skundą, aš supratau, kad jo pozicija yra, kad jis yra nekaltas. Su juo pačiu kontakto neturiu, šiuo metu jis sulaikytas Graikijos Respublikoje, be to, yra pandeminė situacija, todėl jam apribotas bendravimas ir giminių, ir advokatų“, – sakė A. Verpečinskas.

Kaip anksčiau skelbė teismas, nors nuosprendis, kuriuo A. Radkevičius pripažintas kaltu ir jam paskirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, yra įsiteisėjęs, tačiau asmuo, kurio byla buvo išnagrinėja pirmosios instancijos teisme jam nedalyvaujant, bet kurioje proceso stadijoje gali pats asmeniškai paduoti apeliacinį skundą. Skundas gautas pernai gruodžio 1 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Graikijos Aukščiausiasis Teismas sprendimą dėl A. Radkevičiaus išdavimo planuoja skelbti sausio 26 dieną.

Advokato nuomone, kadangi A. Radkevičius sulaikytas pagal Europos arešto orderį, yra „didelė tikimybė, kad jį Graikija išduos“.

Sulaikytas nuo rugsėjo

A. Radkevičius Graikijoje sulaikytas pernai rugsėjį, tačiau abiejų šalių institucijos kurį laiką tikrino, ar asmuo iš tikrųjų yra nuteistasis už indėlį į sovietų agresiją per kruvinus 1991-ųjų įvykius.

REKLAMA

Teismas Europos arešto orderį jo atžvilgiu išdavė rugpjūtį, juo remiantis ukrainietis ir sulaikytas Graikijoje.

53-ejų A. Radkevičius Sausio 13-osios byloje nuteistas už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų.

A. Radkevičiaus įkalinimas Lietuvoje gali sukelti politinę įtampą tarp Vilniaus ir Kijevo, nes jis yra Ukrainos karo su Rusijos remiamais separatistais šalies rytuose veteranas.

REKLAMA

A. Radkevičius yra vienas iš 67 nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis Sausio 13-osios byloje. 

Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti. 

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų