Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė praneša, kad šiaurės rytuose stiprėja aukštesnio atmosferos slėgio sistema, vardu Quentin, kuris susiduria su kitu anticiklonu Piet.
„Baltija ir Lietuva bus šilčiausioje, pietvakarinėje šios sistemos dalyje. Atmosferos frontai toliau nuo mūsų pasitrauks, žemesnius ir tamsesnius debesis „pasiims“, vis šiltesnio oro srautai iš pietų plūstels.
Lietuvai dar pasiseks, nes didžiausia šiluma, net ir didžiausias karštis, su permainingais orais bus virš Lenkijos ir Vidurio Europos. Pas mus tik kiek stipresnis rytinių krypčių vėjelis dvelks, bus vis dar be lietaus.
Naktimis bus gaiviai vėsoka, ypač savaitės pradžioje, dažnai su rūkų skraiste, bet dienomis – vėl vasariškai šilta. Šiokių tokių vėsesnių, galbūt ir su trumpu lietučiu, permainų galime sekmadienį bei kitos savaitės pačioje pradžioje“, – rašė E. Latvėnaitė socialiniame tinkle „Facebook“.
„Mūsų medžiai, ne tik gyvasties ir grožio šaltinis. Juos puikiai pažinusi mokslininkė, gamtininkė E. Šimkūnaitė kiekvienam metų mėnesiui vis po medį ar kelis priskyrė, senolių išmintį apie juos išgirdo ir savo knygose sudėjo. Vienas iš rugsėjo medžių – gražuolis klevas.
Ar jis tikras medžių močios vaikas, ar priimtinis, medžiu virtęs žmogus, liaudies medicina nemini, bet daug pasakoja, kaip tas šilkojėlis nuo tikros mirties apsigynė.
Sirgusi ir sirgusi vieno jaunikaičio motina, kas vadavo, atvaduoti negalėjo, menko vis nenumenkdama. Ir sumanė tas jaunikaitis padirbti motinai dailią lovą, kad jau nesveikstanti, tegu nors geriau pasiilsinti.
Nuėjo į girią medžio rašytinei lovai kirsti, ir išsirinko klevą. Gražiai klevą kalbino, aiškino neturįs jam pykčio, tik reikią ligonei motinai dailios lovos. Prašosi klevas nekertamas, žada ir žiedus, ir lapus, ir sulą atiduoti.
Nenusileidžia jaunikaitis, kas jam iš tų žiedų, kas iš tų lapų, kas jam iš tos sulos, kad reikia lovos. Ilgai jie derėjosi, ilgai šnekėjosi, ir apsakė klevas, kokios galybės jo žieduose, kokios lapuose, kokios suloje. Sutiko jaunikaitis klevo nekirsti, pasiėmė sulos, pagirdė motiną – toji sveikt pradėjo, sustiprėjo. Taip žmonės pažinę ir patikrinę klevo galybes“. Mokėkime ir mes kalbėtis, klausytis ir bent jau įsiklausyti“, – rašė E. Latvėnaitė.
Orų prognozė
Antradienį, rugsėjo 3-osios naktį gali trumpai palyti rytiniuose rajonuose, daugiausia nakties pradžioje, jau tirštesni rūkai daug kur nusidrieks. Dieną be lietaus. Vėjas rytinių krypčių naktį 3–6 m/s, dieną 5–10 m/s. Naktį 13–15°C, vakaruose, šiaurės vakaruose 8–12°C, Kuršių nerijoje apie 16–17°C, dieną 24–29°C, pietiniuose rajonuose iki 30°C.
Trečiadienį, rugsėjo 4 d. be lietaus. Vėjas rytinių krypčių naktį 3–5 m/s, dieną 5–10 m/s. Naktį 11–16°C, Kuršių nerijoje 17–19°C, dieną 25–30°C.
Ketvirtadienį, rugsėjo 5 d. be lietaus. Vėjas rytų, pietryčių naktį 4–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Naktį 12–17°C, Kuršių nerijoje apie 19°C, dieną 24–29°C.
Penktadienį, rugsėjo 6 d. be lietaus. Vėjas pietryčių naktį 4–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Naktį 14–17°C, Kuršių nerijoje 18–20°C, dieną 24–29°C.
Šeštadienį, rugsėjo 7 d. be lietaus. Vėjas pietryčių 6–11 m/s. Naktį 9–14°C, Kuršių nerijoje 15–18°C, dieną 24–29°C.
Sekmadienį, rugsėjo 8-osios naktį gali trumpai palyti pietiniame, pietrytiniame pakraštyje, dieną jau daug kur trumpas lietus. Galima perkūnija. Vėjas rytų, pietryčių 6–11 m/s. Naktį 10–15°C, Kuršių nerijoje apie 17°C, dieną 21–26°C.
Pirmadienį, rugsėjo 9 d. protarpiais su perkūnija palis, daugiausia dieną. Vėjas naktį pietryčių 5–10 m/s, dieną pietvakarių, vakarų 6–11 m/s, pajūryje gūsiai 12–14 m/s. Naktį 12–14°C, Kuršių nerijoje 15–17°C, dieną 21–24°C.
Antradienį, rugsėjo 10-osios naktį dar gali trumpai palyti, dieną jau be lietaus. Vėjas šiaurinių krypčių 6–11 m/s. Naktį 11–16°C, dieną 18–23°C.