„Kalbant apie šių metų pirmąjį ketvirtį, gautas 1151 pranešimas apie nepageidaujamas reakcijas į COVID-19 vakcinas“, – antradienį spaudos konferencijoje pranešė VVKT vadovas Gytis Andrulionis.
Anot jo, didžioji dauguma, t.y. 933 pranešimai gauti po vakcinacijos „Comirnaty“ vakcina, 82 – po skiepų „Vaxzevria“, 68 – „Spikevax“, 64 – po „Janssen“.
Po vakcinacijos „Nuvaxovid“ preparatu gautas vienas pranešimas.
Iš viso VVKT iki šių metų kovo gavo 7959 pranešimus apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakcinas, tai sudaro 0,18 proc. nuo bendro vakcinacijų nuo koronaviruso skaičiaus.
92 proc. visų šiemet iki kovo pabaigos gautų pranešimų sudarė informacija apie nesunkias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, 8 proc. – apie sunkias. Tarnybos atstovai teigia, kad tarp minėtų sunkių reakcijų buvo gauti keturi pranešimai apie miokarditą ir perikarditą.
VVKT pirmąjį ketvirtį tai pat gavo šešis pranešimus apie žmonių mirtis po vakcinacijos Lietuvoje. Mirusiųjų amžiaus vidurkis – 73,5 metai (nuo 60 iki 80).
Tarnyba pabrėžia, kad dauguma pacientų sirgo lėtinėmis ligomis, kurios galėjo lemti mirtį, o šių mirties atvejų priežastinis ryšys su vakcina nepatvirtintas.
VVKT Sveikatos technologijų vertinimo skyriaus vedėja Rugilė Pilvinienė teigė, kad tūkstančiui vakcinacijų pirmąjį ketvirtį teko 1,8 pranešimo apie nepageidaujamas reakcijas, šis skaičius pastaraisiais metais stabilizavosi – yra toks pat, kaip ir pernai metų pradžioje.
Didžiausia pranešimų dalis, tenkanti tūkstančiui vakcinacijų, yra dėl „Comirnaty“ vakcinos – 9 procentai.
Tarnybos duomenimis, iš viso Lietuvoje nuo vakcinacijos pradžios sunaudota beveik 4,5 mln. vakcinų.
Pernai apie 90 proc. pranešimų pateikė gyventojai, šių metų pirmąjį ketvirtį tiek gyventojų, tiek gydytojų teikiamų pranešimų dalis maždaug susilygino.