• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jūros šventėje pramogavęs klaipėdietis savo kailiu patyrė, kaip dirba profesionalūs kišenvagiai. Tik atsitiktinumo dėka vyrui pavyko sučiupti iš jo kišenės pinigus traukiančią ranką. Tad klaipėdietis savo istorija panoro pasidalinti ir nušviesti, kaip veikia kišenvagiai ir kaip galima nuo jų saugotis.

Jūros šventėje pramogavęs klaipėdietis savo kailiu patyrė, kaip dirba profesionalūs kišenvagiai. Tik atsitiktinumo dėka vyrui pavyko sučiupti iš jo kišenės pinigus traukiančią ranką. Tad klaipėdietis savo istorija panoro pasidalinti ir nušviesti, kaip veikia kišenvagiai ir kaip galima nuo jų saugotis.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Klaipėdietis Remigijus dalyvavo šių metų Jūros šventėje. Vyras nemėgsta piniginių, tad grynuosius nešiojasi priekinėje kelnių kišenėje. Šventės mugėje jis nusipirko sūrio, o tada sustojo prie alaus kioskelio.

„Ir tuo metu mane kažkas taip švelniai stumtelėjo. Švelniai, tai stipriau nei švelniai. Bet aš galvoju, čia Jūros šventė, vis tiek visi išgėrę vaikšto. Deduosi tą alų į krepšį, kurį laikiau dešinėj rankoj ir žiūriu, taip iš kišenės dar viena ranka išlindusi su mano pinigais“, – prisimena klaipėdietis Remigijus. 

Vyras pasakoja, kad net nepajuto kaip ranka jo kišenėje atsidūrė. Tad griebė už riešo ir atėmė savo pinigus. O pakėlęs galvą pamatė dvi šviesiaplaukes moteris.

REKLAMA
REKLAMA

„Ta, kuri paėmė tuos pinigus, aš į ją taip – ką tu čia darai? Ir kaip prasidėjo ten moteriškas triukšmas dviejų blondinių. Čia tu moteris muši, čia ranką sukai. Žodžiu, toks psichologinis spaudimas buvo, kad aš net pasimečiau. Kažkaip jos pačios išsitarė, kad žmonės, muša romų moteris. Tai tik tada supratau, kad jos yra čigonės“, – pasakoja Remgijus. 

REKLAMA

Pataria, kur nelaikyti daiktų

Aplinkiniai žmonės sužiuro į Remigijų, o pasinaudojusios sumaištimi, kišenvagės pabandė pasišalinti.

„Ir aš einu paskui jas. Dvi moterys ten, bet sakau, šūkavo kaip už keturias ar net šešias. Sukėlė triukšmą, viskas Tiltų gatvės pabaigoj buvo. Tai pasukom į Grįžgatvio gatvę ir po to į kiemus jos pačios nusuko“, – sako vyras. 

Visą laiką eidamas paskui kišenvages vyras bendravo su pagalbos telefono 112 operatore, kuri siuntė jam į pagalbą policininkus.

REKLAMA
REKLAMA

„Žiūriu tuose kiemuose ateina dar du tokie juodo gymio vyriškiai ir aš supratau, kad čia ateina pagalba, ir galvoju, arba policija pasirodys, arba man reikia dingti, nes geruoju gali nesibaigti“, – dalijasi klaipėdietis. 

Tačiau tuo metu Remigijų pasivijo policininkai, kurie sučiupo kišenvages ir uždarė jas į areštinę. Iš viso pareigūnai per Jūros šventę užfiksavo keturias kišenvagystes. Gal jei ne Remigijus, jų būtų buvę daugiau. Lietuvoje maksimali bausmė už kišenvagystę yra keturi metai kalėjime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Piniginės, mobilieji telefonai, dokumentai, kiti vertingi daiktai – nereikėtų laikyti lengvai prieinamose vietose. Tai, pavyzdžiui, atviruose krepšiuose ar kelnių, švarkų kišenėse – kur juos būtų galima lengvai pasiekti“, – pataria Klaipėdos apskrities policijos atstovė Asta Kažukauskienė. 

Šio amato reikia mokytis

Pasak kišenvagius tyrinėjančio sociologo, tai yra tikras amatas. Profesionalus kišenvagis mokosi visą gyvenimą. Privalo sugebėti greitai vertinti situaciją, tarkim, greit užfiksuoti, kur žmogus, ypač apsiperkantis, deda pinigus ir įvertinti, ar sugebės iš ten ištraukti, ar ne. Be to, svarbu išmanyti žmonių psichologiją – ar auka priešinsis, kaip sureaguos sučiupus, ar įmanoma įkliūti.

REKLAMA

„Tai nėra įgūdis ar koks veiksmas, kurį tu gali išmokti labai greitai, pasižiūrėjęs, kaip padaromas vienas arba kitas triukas. Tai čia, galime sakyti, lygiai taip pat, kaip kokie fokusininkai arba iliuzijų meistrai, kurie mokosi pakankamai ilgai, tam kad atliktų kažkokį triuką. Tai lygiai taip pat mes galime kalbėti apie profesionalius kišenvagius“, – komentuoja sociologas Liutauras Kraniauskas. 

Taip pat kišenvagis privalo sugebėti dirbti komandoje. Mat tik retas profesionalas veikia vienas, dažniausiai kišenvagiai darbuojasi grupėmis.

REKLAMA

„Dėmesio atitraukimas, kada vienas ar kitas žmogus gali atitraukti dėmesį, tu pasisuki ir tada sudaroma palanki situacija, kuri suteikia galimybę įkišti ranką ir paimti piniginę. Jei žmogus to nepajaučia, tą piniginę vagis turi perduoti kitiems“, – aiškina sociologas. 

Tada kišenvagio bendrininkas stengiasi kuo greičiau pasišalinti iš nusikaltimo vietos ir ištraukti iš piniginės pinigus bei kitus vertingus daiktus, o pačia pinigine, kaip įkalčiu, kuo greičiau atsikratyti. Todėl dažnai ir būna, jog kišenvagių apšvarinti žmonės anksčiau ar vėliau randa ar kitaip atgauna savo dokumentus bei pačią, deja jau tuščią, piniginę.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

cia tos mazumos, apie kurias negalima ne prasizioti, nes bus bauda
Deportuoti tas šiukšles iš Lietuvos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų