• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniai tinklai raibsta nuo įrašų, kuriuose žmonės dalijasi savo pavogtų dviračių nuotraukomis ir prašo padėti rasti tiek brangius dviračius, kurių kaina siekia net kelis tūkstančius eurų, tiek ir paprastus, įsigytus vos už porą šimtų. Policija tvirtina, kad vasarą vagys darbuojasi dar mikliau ir masiškai vagia dviračius.

Socialiniai tinklai raibsta nuo įrašų, kuriuose žmonės dalijasi savo pavogtų dviračių nuotraukomis ir prašo padėti rasti tiek brangius dviračius, kurių kaina siekia net kelis tūkstančius eurų, tiek ir paprastus, įsigytus vos už porą šimtų. Policija tvirtina, kad vasarą vagys darbuojasi dar mikliau ir masiškai vagia dviračius.

REKLAMA

O apsaugos specialistai dalijasi patarimais, kaip apsisaugoti nuo tokių ilgapirščių.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose

Vaizdo kameros užfiksavo, kaip prie Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atvažiuoja ir savo dviratį prirakina Benjaminas. O štai jau po maždaug valandos aiškiai matyti, kaip prie dviračio ateina vyras, jis iš krepšio traukia žnyples, jas pridengęs megztiniu mikliai perkerpa spyną, sėdasi ant dviračio ir nuvažiuoja.

„Nemaniau, kad kažko reik bijoti dėl to, nes matydavau kitų dviračius prirakintus. Tai galvojau, nieko čia blogo negali nutikti“, – sako apvogtas studentas Benjaminas. 

REKLAMA
REKLAMA

O Jekaterina pasakoja, kad ilgapirščiai iš jos nudžiovė maždaug pusės tūkstančio eurų vertės dviratį. Moteris jį paliko, o laiptinėje, o vėliau, grįžusi, jo neberado. 

REKLAMA

„Tai labai greitai, tiesą pasakius, na, su laiminga pabaiga, nes susisukom, su policija susisiekėm, ir surado dviratį maždaug per 5–6 valandas“, – teigia dviratininkė Jekaterina. 

Jekaterinai pasisekė, mat jos dviratis ryškus, jį lengva atpažinti, o ir registracijos numerį, kaip pasakoja moteris, turi.

„Panašu, kad patrulis tiesiog pastebėjo gatvėje, na, ir žmogus buvo ne visai blaivus, ir, atitinkamai, sukėlė tikriausiai įtarimų“, – tikina moteris. 

REKLAMA
REKLAMA

Taiko „ekonominę filosofiją“

O kasdien dviračiu važinėjantis Paulius pasakoja, kad turi savo „ekonominę filosofiją“ apie dviračius ir jų vagystes – perka pigius už kelis šimtus eurų.

„Aš perku dviratį su tokiu paskaičiavimu, kad į metus vieną gali pavogti. Tai vadinasi, sumoku tiek, kad jau nebūtų labai gaila, jeigu pavogs“, – pasakoja dviratininkas Paulius. 

Kadangi dviračiu Paulius važinėja visus metus, sako, kad būtų labai nepatogu kiekvieną kartą jį tempti į sandėliuką arba laikyti bute. Todėl vyras renkasi paprastesnį būdą ir džiaugiasi, kad per maždaug 10 metų iš jo pavogė vos 4 dviračius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai aš jį palikinėju dažniausiai kur papuola, taip galima sakyt. Bet vis tiek būna, atsiranda kas nors ir tą grandinę nukerpa ir pasiima“, – sako vyras. 

O socialiniuose tinkluose apstu įrašų, kuriuose gyventojai bando surasti kas nušvilpė jų dviračius. Vieni jų – prabangūs, sportiniai, kurių vertė gali siekti net kelis tūkstančius eurų, o kiti paprasti – miesto dviračiai, kainuojantys porą šimtų. Tačiau dažnu atveju tokios paieškos būna bergždžios.

REKLAMA

Pasak Vilniaus trečiojo policijos komisariato atstovo, ilgapirščiai vasarą suaktyvėja, pasitaiko, kad per savaitę vagys nudžiauna net tris dviračius. 

„Dabar turim sulaikytą asmenį uždarytą, kuris ištisai tiesiog vykdė vagystes. Bet vis ateina periodiškai iš įkalinimo įstaigų grįžta asmenys“, – komentuoja policijos pareigūnas Vaidas Maziliauskas. 

Tvirčiausia spyna – U formos

Tiesa, dėl pavogtų dviračių dažnai kalti būna ir patys savininkai, kurie neskiria pakankamai dėmesio savo turto priežiūrai.

REKLAMA

„Palieka ten bendrose patalpose, neprižiūrimus palieka prie pastatų, prie prekybos centrų, jų neprirakina, ir tada ilgapirščiai tuo naudojasi“, – kalba apsaugos tarnybos atstovas Žydrūnas Bukauskas. 

O norintiems apsaugoti savo dviratį, gali tekti pakratyti kišenes. Apsaugos tarnybos atstovas tikina, kad, kuo spyna tvirtesnė, tuo ir kaina didesnė.

„Spynos patikimos, jos yra brangesnės, bet kai įsigyji dviratį ten už kelis tūkstančius, tai aš manau, kad 60–70 eurų nėra ta riba, kad saugumą užtikrintų“, – tikina Ž. Bukauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistas pataria, į kokias spynas verčiau atkreipti dėmesį mąstantiems apie savo dviračio apsaugą.

„Tvirčiausia yra U formos spyna, po to yra grandininė, kur sunkiausia galbūt nupjauti ir ją nulaužti“, – sako apsaugos tarnybos atstovas. 

Policijos atstovai primena, tam, kad būtų lengviau atgauti pavogtą dviratį, labai svarbu įsidėmėti unikalų jo numerį ir turėti dviračio fotografiją.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

pagaut ir atpy zdint vagi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų