„Man atrodo, kad mes turėtumėme tęsti darbus, ir tos emocijos, kurios tikrai buvo užkaitę pastarąsias porą savaičių, tikiu, kad susigulės“, – šeštadienį žurnalistams kalbėjo parlamento vadovė, atvykusi į koalicijos partnerių Laisvės partijos Vilniuje rengiamą suvažiavimą.
Ji pažymėjo mananti, jog prezidiumo priimtas sprendimas buvo racionaliausias.
Valdančiosios TS-LKD prezidiumas penktadienį nusprendė, kad nepaisant nepavykusio bandymo surengti pirmalaikius Seimo rinkimus, I. Šimonytės Vyriausybė ir valdančioji koalicija turi dirbti toliau.
Šis posėdis sukviestas po to, kai Seimas atmetė ankstesnį jo siūlymą surengti šalyje pirmalaikius parlamento rinkimus, siekiant perkrauti visą politinę sistemą dėl neskaidrių išmokų savivaldoje.
„Per šias porą savaičių buvo daug dalykų pasakyta dėl Vyriausybės tolimesnio darbo. Aš manau, kad Vyriausybė turėtų dirbti ta sudėtimi, kuria dirba dabar. Natūralu papildant, matyt, švietimo ministru ar ministre, ir tikiuosi, kad visos valdžios šakos į tai žiūrės konstruktyviai“, – pažymėjo V. Čmilytė-Nielsen
Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad dėl dirbant savivaldoje gautų nepagrįstų išmokų iš pareigų turėtų atsistatydinti ne tik J. Šiugždinienė, bet ir finansų ministrė Gintarė Skaistė bei kultūros ministras Simonas Kairys.
Gegužės viduryje konservatorių vadovybė buvo nutarusi, kad jei pirmalaikiai rinkimai nebūtų surengti, jie svarstys Vyriausybės pasitraukimą. Mat kai kurie ministrai, anksčiau dirbę savivaldoje, buvo priversti aiškintis dėl išmokų panaudojimo pagrįstumo.
„Aš vėlgi nenoriu spėlioti, kokie buvo tikrieji tikslai. Matyt, buvo noras kažkaip tai, na, į šoną šiek tiek nustumti tą kilusią, nepatogią temą. Kaip ir sakiau tada, galiu pakartoti ir dabar, kad vienos problemos sprendimas sukeliant kitą, didesnę, nėra tinkamas būdas“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.
I. Šimonytė tuomet teigė, kad jei nebus priimtas sprendimas paleisti Seimą, ji po NATO viršūnių susitikimo trauksis iš pareigų, tačiau šią savaitę poziciją sušvelnino. Vyriausybės vadovė teigė, kad į šias pareigas ją delegavo partija, tad ši ir turi spręsti, ar ją atsistatydinti, ar dirbti toliau.
Valdančiosios koalicijos partneriai – Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis – yra pareiškę, jog centro dešinės koalicija turėtų likti dirbti.
Emocijos nurims, kai žmonės nesijaus niekinami ir skriaudžiami. Apgaudinėjami ir apvagiami.