Kaip skelbia Prezidentūra, susitikime aptarta visuotinio šaukimo įgyvendinimo galima įtaka karinių pajėgumų parengčiai, su tuo susijusios įrangos ir ginkluotės įsigijimas bei infrastruktūrinis ir mokymo pasirengimas.
„Šiuo sudėtingu laikotarpiu gyvybiškai svarbu didinti šalies gynybinius pajėgumus. Visuotinis šaukimas taps svarbiu žingsniupirmyn. Jis sustiprins visuomenės parengimą krašto gynybai, užtikrins platų karo prievolininkų apmokymą ir rezervo karių integravimą į Nacionalinės pėstininkų divizijos pajėgumą“, – pranešime cituojamas G. Nausėda.
Pasak prezidento, svarbu užtikrinti, kad būtų tinkamai įgyvendintas jungtinis rezervo karių, pradinės privalomosios ir profesinės karo tarnybos karių parengimas ir kariuomenės organizacinės struktūrų užpildymas.
Šalies vadovo teigimu, visi Lietuvos kariuomenės vienetai turi būti pasirengę maksimaliai greitai ir efektyviai priimti parengto aktyvaus rezervo karius, o karo prievolininkų rezervo sistema – tinkamai aprūpinta ir pajėgi veikti bendrų kariuomenės pajėgumų visumoje.
G. Nausėda pakartojo, kad būtina užtikrinti pilną Lietuvos kariuomenės pėstininkų divizijos operacinį pajėgumą jau 2030 metais.
Prezidentas Radviliškio rajone lankosi po antradienį vykusios Valstybės gynimo tarybos (VGT), kurios metu sutarta maždaug 2 tūkst. padidinti didžiausią galimą šaukiamų jaunuolių skaičių per metus. Už gynybą atsakingi pareigūnai tai vadina judėjimu link visuotinio šaukimo.
Šiuo metu per metus pakviečiama tarnauti apie 3,8 tūkst. šauktinių. Kaip po VGT posėdžio kalbėjo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, šaukiamųjų skaičius didės palaipsniui, nuo 2025 metų šauktinių skaičius turėtų siekti apie 5 tūkstančius.
VGT taip pat sutarta Lietuvoje kuriamai divizijai įsigyti vokiškų tankų „Leopard 2“.