Šaltuoju laikotarpiu didėja peršalimo atvejų bei kitų ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, todėl gyventojai žymiai dažniau perka įvairius karštį, slogą, gerklės skausmą malšinančius vaistus.
Didėja imunitetui stiprinti skirtų preparatų poreikis
BENU vaistinės vedėja vaistininkė Inga Norkienė teigia, kad šiuo metu gyventojai labiausiai perka įvairius papildus, kurie stiprina imuninę sistemą.
„Iš jų patys populiariausi – įvairūs vitamino D papildai, vitaminas C ir žuvų taukai“, – sako I. Norkienė.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė komentuoja, kad taip pat stebi ūgtelėjusius imunitetui stiprinti skirtų preparatų pardavimus.
„Dažniausiai pacientų krepšeliuose atsiduria skysti vitaminų ir mineralų kompleksai, vitaminai C ir D, ežiuolės ekstrakto preparatai, amino rūgštys“, – teigia G. Šimkė.
„Eurovaistinė“ vyriausioji farmacinės informacijos specialistė Evelina Laurinavičiūtė sutinka, kad rudenį žmonės pradeda labiau rūpintis savo imunine sistema.
„Padaugėja perkančių maisto papildus, jų kompleksus imuninės sistemos stiprinimui, taip pat dažnai perkami yra žuvų taukai“, – pažymi E. Laurinavičiūtė.
Nemažai parduodama vaistų peršalimo simptomams gydyti
Pastebima, kad šiuo metu nemažai parduodama produktų įvairiems peršalimo simptomams gydyti.
„Preparatų, mažinančių gerklės skausmą, lengvinančių slogą, bei sirupų, tablečių, skatinančių atsikosėjimą.
Pastebime tendenciją, kad vaistinės lankytojai vis dažniau teiraujasi augalinės kilmės preparatų peršalimo simptomams gydyti“, – tvirtina BENU vaistinės vedėja vaistininkė I. Norkienė.
Vaistininkė sako, kad visą rudenį fiksuojamas ir antibiotikų, ir greitųjų gripo bei COVID-19 testų poreikis.
„Camelia“ vaistininkė G. Šimkė pažymi, kad prasidėjus šaltajam sezonui pacientai vis dažniau perka peršalimo simptomams, tokiems kaip karščiavimas, gerklės perštėjimas ar kosulys, sloga slopinti skirtų medikamentų bei preparatų.
„Pastarųjų pacientai spalį įsigijo beveik trečdaliu daugiau nei rugsėjį – tai atspindi ir bendrą susirgimo peršalimo bei kitų ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis kreivę“, – akcentuoja vaistininkė.
„Eurovaistinės“ atstovė E. Laurinavičiūtė taip pat tvirtina, kad pastebimas didesnis vaistų, skirtų peršalimo simptomams gydyti, poreikis.
„Šiuo metu padaugėjo ir sergančių gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir COVID-19 liga. Todėl dažniau žmonės perka vaistus, skirtus karščiavimui bei šių ligų simptomams (tokiems kaip gerklės skausmas, sloga) gydymui“, – teigia E. Laurinavičiūtė.
Taip pat I. Norkienė teigia, kad populiarūs vaistiniai preparatai, skirti skausmo malšinimui. Tą pastebi ir G. Šimkė.
„Tarp dažniausiai perkamų nereceptinių vaistų visuomet atsiranda ir trumpalaikį silpną ar vidutinį skausmą malšinantys, uždegimą slopinantys preparatai, savo sudėtyje turintys veikliosios medžiagos ibuprofeno“, – akcentuoja G. Šimkė.
Tarp labiausiai perkamų vaistų patenka ir valerijono preparatai
„Camelia“ vaistininkė tvirtina, kad rudens sezonu žmonės nepamiršta rūpintis ir savo širdies darbo bei miego gerinimui.
„Rudens sezonu, kaip pernai, taip ir šiemet, vieni dažniausiai pacientų įsigyjamų nereceptinių vaistų yra skirti širdies darbo gerinimui: širdies lašai, gudobelių tinktūra. Tarp populiariausių nereceptinių vaistų pasirinkimų taip pat yra skysti valerijono preparatai, skirti nervinės įtampos mažinimui ar miego gerinimui.
Tendencija išlieka ir kalbant apie dažniausiai įsigyjamus receptinius vaistus – šių metų rugsėjo ir spalio mėnesiais pacientai pirko vaistus padidėjusiam arteriniam kraujospūdžiui mažinti, cholesterolio kontrolei bei kitoms širdies ir kraujagyslių ligų formoms gydyti“, – komentuoja G. Šimkė.
E. Laurinavičiūtė prideda, kad visus metus, įskaitant ir rudenį, tarp labiausiai perkamų vaistų patenka ir preparatai, skirti lėtinėms ligoms gydyti.
TAI pasekme laiko kaitaliojimo, ypac jis neigemai veikia vaikus ir pagyvenusius zmones...-ir tai konstatuojama, oficialiai, jau ne viena desimtmeti!
Kodel ES biurokratija dirba pries jos gyventojus?