vaistinės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaistinės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaistinės“.
Lietuviai masiškai iš vaistinių lentynų šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl
Žiemai įsibėgėjus vis daugiau lietuvių pradeda varstyti vaistinių duris. Dažnesni peršalimo, gripo susirgimai lemia padažnėjusius vizitus ir dažnesnes konsultacijas su vaistininkas. Tad apžvelkime, kokias prekes lietuviai šiuo metu šluoja iš vaistinių lentynų.
Pokalbio metu apie perkamiausias vaistinių prekes sutiko papasakoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė, „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė ir „BENU“ vaistininkė Deimantė Zalagaitytė.
Specialistai įspėja dėl gripo – į Lietuvą atkeliavo pavojinga bakterija: prasideda kosuliu
Lietuvoje išaugus sergamumui gripu gyventojai užgulė vaistines. Pastebima, kad kai kur receptinių vaistų, skirtų gydyti nuo šios ligos, pardavimai išaugo net 270 proc. palyginus su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu. Specialistai tvirtina, kad gyventojai skundžiasi ir kitomis problemomis: padidėjusia nervine įtampa, virškinimo problemomis, užsitęsusiu kosuliu.
Lietuvos vaistinėse pamatėte tokias dėžes? Štai, kam jos skirtos
Tyrimų duomenimis, nebereikalingų arba pasibaigusio galiojimo vaistų turi net du trečdaliai namų ūkių. Tačiau dar ne visi žino, kaip juos tinkamai surūšiuoti ir utilizuoti. Padėti gyventojams pasirengusios vaistinės, kuriose galima be jokių eilių atiduoti nebenaudojamus vaistus.
Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje buvo surinkta 31,28 tonos farmacinių atliekų. Tai gerokai daugiau nei 2022 m., kai surinkta beveik 28 tonos pasenusių ar nebereikalingų vaistų.
Siūloma įteisinti mobilias vaistines: paslaugas suteiktų įvairiose Lietuvos vietose
Siekiant didinti vaistų prieinamumą regionų gyventojams, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas siūlo leisti vaistinėms teikti išvažiuojamąsias paslaugas. Jis įregistravo tai numatančias Farmacijos įstatymo pataisas.
Pasak A. Matulo, mobili vaistinė pagal tam tikrą grafiką galėtų lankytis tam tikrose Lietuvos teritorijose, išduodamas vaistus ir teikdamas farmacinę paslaugą. Šioms paslaugoms teikti Sveikatos apsaugos ministerija turėtų nustatyti taisykles.
Lietuviai plūsta į vaistines – štai ką labiausiai šluoja iš lentynų: šie metai išskirtiniai
Prasidėjus karštiems orams vaistininkai praneša – ženkliai išaugo vaistinių preparatų nuo alergijų ir jų komplikacijų bei antibiotikų bei saulės kosmetikos pardavimai. Vaistininkai priduria, kad prasidėjus grilio ir uogų sezonui pastebima, jog gyventojai dažniau susiduria su virškinimo problemomis.
„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Sigita Korbutaitė naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad prasidėjus karštiems orams labai išaugo vaistų nuo alergijų komplikacijų pardavimai.
Lietuviai masiškai vaistinėse šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl
Atėjus pavasariui, žmonės ne tik džiaugiasi orais, bet ir susiduria su šio metų laiko metamais iššūkiais. Alergijos, peršalimas bei silpnas imunitetas – su tuo lietuviai susiduria dėl pakitusių oro sąlygų.
LVAT: asociacijos ginčas su Konkurencijos taryba dėl vaistinių paaiškinimų dar nebaigtas
Pirmos instancijos teismas turės iš naujo nagrinėti Lietuvos vaistinių asociacijos prašymą įpareigoti Konkurencijos tarybą pateikti jai susipažinti nekonfidencialius bendrovių „Gintarinė vaistinė“ bei „Limedika“ paaiškinimus tyrime dėl įtariamo kartelinio susitarimo nustatant vaistų antkainius.
Vaistų kaina Lietuvoje ir užsienyje: paaiškino, ką daryti, kad nepermokėtumėte
Prieš kurį laiką Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atliktas tyrimas parodė, kad kai kurių vaistų kainos gyventojams Lietuvoje yra didesnės nei užsienio šalyse.
Dėl to vis dažniau gyventojai ieško būdų, kaip pigesnių vaistų nusipirkti ar tiesiog parsisiųsti iš užsienio.
Anot specialistų, Europos Sąjungos (ES) šalyse tiek receptinių, tiek kompensuojamųjų vaistų lietuviai įsigyti gali, tačiau tam reikia specialaus recepto ir tam tikrai netiks elektroninis.
Nerimas vaistinių sektoriuje: po 3 metų nebus nė vieno tokio naujai paruošto darbuotojo?
Abiturientai nebeturės galimybės Lietuvoje rinktis farmakotechnikos studijų: vienintelė Lietuvoje šiuos specialistus rengianti Kauno kolegija priėmė sprendimą nebepriimti pirmakursių į 2024–2025 mokslo metų farmakotechnikos studijų programą. Pasak Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkės Kristinos Nemaniūtės-Gagės, toks sprendimas kelia susirūpinimą dėl farmakotechnikos studijų programos likimo.
Laukia naujos paslaugos vaistinėse: sako, kad atlaisvintų gydytojus nuo eilių
Ne tik pasikonsultuoti, nusipirktų vaistų ar kitų priemonių, pasiskiepyti, bet ir prasitęsti vaistų receptą. Apie tokią laukiamą naują paslaugą vaistinėse kalbama jau kurį laiką, tačiau tam vis nesiryžtama. Naujausiais duomenimis, tokia paslauga galėtų atsirasti ne anksčiau šių metų pabaigos.
Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė priminė, kad apie galimybę pratęsti kai kuriuos vaistus vaistinėje kalbama jau seniai.
REKLAMA
REKLAMA
Vaistininkai guodžiasi, kaip yra verčiami pardavinėti žmonėms nebūtinas prekes: „Esame spaudžiami“
Dalis vaistininkų skundžiasi – pradėjo viešinti schemas, kaip juos vaistinių tinklai verčia pardavinėti tuos vitaminus ir vaistus, kuriuos nori parduoti vaistinė, bet nebūtinai jų reikia ligoniui: daugiausia pardavusiems siūlo premijas, už kiekvieną iš sąrašo parduotą vitaminų pakuotę skaičiuoja taškus, nuo kurių priklauso vaistininko algos dydis.
Esą net vaistus reikia parduoti iš tam tikro sąrašo.
Moterį pribloškė, kas vyko Vilniuje: vaizdas sostinės centre primena sovietmečio eiles
Gyventojai piktinasi, kad šventinėmis dienomis sostinėje dirba tik viena vaistinė. Skaitytoja užfiksavo, kaip Kalėdų dieną vienu metu eilėje prie vaistinės laukė 47 žmonės. Ji pridūrė, kad eilėje teko laukti pusantros valandos. O Lietuvos vaistinių asociacijos vadovė teigia, kad taip yra dėl darbuotojų trūkumo bei saugumo reikalavimų.
Skaitytoja, susisiekusi su naujienų portalu tv3.lt, teigia, kad Kalėdų dieną Vilniuje dirbo tik viena vaistinė.
Lietuviai ėmė masiškai šluoti šiuos vaistus: paaiškino, kodėl
Prasidėjus tikriems žiemiškiems orams ir paspaudus šaltukui, dažnam nusilpsta imuninė sistema. Dėl šios priežasties, gyventojai skuba pirkti, kaip praneša vaistinių atstovai, karščiavimo mažinimo vaistų, preparatų nuo peršalimo. Tiesa, žmonės vis dažniau iš vaistinių lentynų šluoja ir širdies lašus, nervinę įtampą mažinančias tinktūras. Pastebimas ir virškinimo trakto funkciją gerinančių vaistų poreikis.
Lietuviai užplūdo vaistines: masiškai šluoja 1 prekę, kurios anksčiau nereikėjo
Artėjant žiemai ir vis labiau vėstant orui, gyventojai iš vaistinių lentynų šluoja įvairiausius papildus, vitaminus bei peršalimo simptomams gydyti skirtus vaistus. Vaistininkai tvirtina, kad pastarąjį mėnesį dažnai perkami ir greitieji gripo bei COVID-19 testai. Įdomu tai, kad tarp labiausiai perkamų vaistų patenka ir valerijono preparatai.
Siūloma leisti prekiauti elektroninėmis cigaretėmis vaistinėse, bet yra sąlyga
Siūloma leisti prekiauti elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildyklėmis vaistinėse, bet tokie produktai turėtų būti pripažinti tinkamais priklausomybei nuo tabako gydyti ir naudojami, kaip pagalbos priemonės metantiems rūkyti.
Lietuviai šluoja šias prekes vaistinėse: paaiškino, kodėl
Kai prasidėjus rudens sezonui ateina permainingi orai, žmonės labiau susirūpina savo sveikata. Daugelis ieško sprendimų kaip išvengti peršalimo ar sušvelninti jo simptomus. Vienas iš būdų išvengti daugelio ligų – imuniteto stiprinimas. „Eurovaistinė“, „Benu“ ir „Camelia“ vaistinių darbuotojai sako, kad Lietuvoje peršalimo atvejų daugėja ir žmonės vis dažniau apsilanko vaistinėse, ieškodami būdų kaip sustiprinti savo imuninę sistemą.
Darosi vis blogiau: mažėja ne tik galimybės patekti pas gydytojus, bet ir nusipirkti vaistų
Lietuvoje sparčiai mažėja žmonių galimybės patekti pas gydytojus – Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė, kad kai kuriais atvejais gyventojams gydytojų konsultacijos nereikalingos, tad dalį gydytojų funkcijų atliks slaugytojos. O tai, kad gydytojų paslaugos vis sunkiau prieinamos, ne vienintelė problema. Gyventojams mūsų šalyje vis labiau ribojamos net ir galimybės nusipirkti vaistų.
Naujovė gyventojams – pradėjo veikti pirmieji Lietuvoje paštomatai vaistinėse: štai kur galima rasti
Vilniuje ir Kaune pradėjo veikti pirmieji šalyje paštomatai vaistinėse. Juos įdiegusi pranešė vienas didžiausių vaistinių tinklų „Gintarinė vaistinė“.
„Tyrimų duomenimis, beveik 60 proc. e. vaistinių klientų renkasi užsakytų prekių atsiėmimą vaistinėse. Tam, kad klientams nebereiktų laukti eilėje atsiimant užsakytas prekes, o vaistininkai galėtų susikoncentruoti į klientų aptarnavimą ir konsultacijas, nusprendėme pirmieji Lietuvoje įrengti paštomatus tiesiog vaistinėse.
Ištikus bėdai gali tekti laukti pirmadienio – šiuose miestuose sekmadieniais nėra dirbančių vaistinių
Nuo liepos pradžios Lietuvoje duris užvėrė per 30 vaistinių. Asociacija aiškina, kad tai pasekmė įstatymo, uždraudusio be vaistininkų priežiūros dirbti farmakotechnikams. Kodėl ministerija pateikia visai kitus skaičius ir kiek dėl užsidarančių vaistinių nukenčia gyventojai, atsako Vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.
34 vaistinės užsidarė nuo liepos, kai įstatymas uždraudė savarankiškai dirbti vaistinių padejėjams.
Dėl įstatymo pokyčių ant durų kabina spynas: jau uždarytos 34 vaistinės
Liepos 1 d. įsigalioję nauji Farmacijos įstatymo reikalavimai gerokai sumažino galimybę gyventojams greitai ir laiku įsigyti vaistinių preparatų: pokyčių paveiktos vaistinės trumpina darbo laiką, nebedirba savaitgaliais, stabdo veiklą arba užsidaro, teigia Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.
TV3 Žinios. Didžiulis gaisras Kaišiadoryse; Sprogimo pavojus Vilniuje; Kainos vaistinėse ir internete skiriasi 2 ar 3 kartus
Doidžiulis gaisras, aliarmo pranešimai ir pavojaus sirenos ryte iš lovų vertė Kaišiadorių gyventojus – degė langus ir duris gaminanti įmonė.
Kainų metamorfozės Lietuvos vaistinėse – prie prekystalio ir internete to paties preparato kainos kiriasi net 2 ar 3 kartus.
Dėl sprogimo pavojaus Vilniaus centre uždarytas eismas, iš namų evakuoti gyventojai ir net ligoninė – ekskavatoriui prakirtus vamzdį ėmė veržtis dujos.
Dulkys: sugriežtinus reikalavimus vaistinėms iki liepos panaikintos keturios licencijos
Nauji reikalavimai vaistinėms, kai nuo liepos jose turi dirbti ne tik farmakotechnikas, bet ir vaistininkas, darbo nesutrikdė, iki liepos 1 dienos panaikintos keturios vaistinių licencijos, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Parlamentarai svarstys, ar leisti elektroninėmis cigaretėmis prekiauti tik vaistinėse
Ketvirtadienį Seimui planuojama pateikti kelių dešimčių parlamentarų inicijuojamos pataisos, kad elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildyklėmis būtų galima prekiauti tik vaistinėse.
Vienas pataisų iniciatorių, Sveikatos reikalų komitete dirbantis „valstietis“ Aurelijus Veryga BNS yra sakęs, kad pakeitimus įkvėpė Australijos pavyzdys, kur siekiant padėti žmonėms išsigydyti nuo priklausomybės tabakui, jau nuspręsta elektroninėmis cigaretėmis prekiauti tik vaistinėse ir paskyrus gydytojui.
Kompromisą dėl vaistinių darbo nuo liepos 1 d. Širinskienė išvadino cirku: „Taip diskriminuojami kaimo gyventojai“
Seimas, panašu, pagaliau rado kompromisą, kaip nuo liepos 1 d. turėtų dirbti vaistinės. Numatyta, kad jose galės dirbti patyręs farmakotechnikas (vaistininko padėjėjas), nuotoliu prižiūrimas vaistininko, tačiau tik mažesniuose miesteliuose ir kaimo vietovėse.
Tomo Tomilino kirtis Antanui Matului: jo idėjų ir argumentų nepriima net jo paties partija
Seime liko vienas balsavimas, kad būtų priimtos Farmacijos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma leisti vaistininkų padėjėjams vaistinėse dirbti vieniems, juos prižiūrint nuotoliniu būdu. Iniciatyvai nepritariantis parlamentaras Tomas Tomilinas sako, kad jos autorius Antanas Matulas gina verslų interesus, taip rizikuodamas šalies sveikatos sistema.
Vairuotojus ragina nedelsti ir įsigyti naujas vaistinėles: norėdami išvengti baudos, turės pakloti ir 46 eurus
Nuo šių metų liepos 1-osios įsigalios ne kartą atidėtas reikalavimas vairuotojams automobiliuose turėti naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius, kitu atveju grės baudos. Vaistinių atstovai nurodė, kuo šios vaistinėlės skirsis nuo senųjų, kiek kainuoja jos ar priemonės atskirai.
Jų teigimu, naujose vaistinėlėse atsiras 5 naujos priemonės ir naudojimosi taisyklės, su kuriomis reikėtų atidžiai susipažinti.
Skelbia apie naują nemokamą paslaugą vaistinėse: ragina nepamiršti
Pasitinkant vasariškus orus svarbu pasirūpinti odos apsauga nuo saulės, kuri gali mus apsaugoti nuo ne tik skausmingų nudegimų, bet ir pigmentinių dėmių atsiradimo ar netgi odos vėžio – melanomos.
Todėl „Eurovaistinė“ ne tik ragina saugoti savo odą, bet ir imasi socialinės atsakomybės projekto bei kviečia pasitepti odos losjonu su SPF apsauga tiesiog vaistinėse.
DIENOS PJŪVIS. Ar Lietuvos vaistinėse nebeliks vaistininkų?
Seime liko vienas balsavimas, kad būtų priimtos Farmacijos įstatymo pataisos. Pataisų autorių teigimu, jei jos nebus priimtos, nuo liepos 1 d. regionuose užsidarys daugybė vaistinių. Kritikai sako, kad jei jos bus priimtos, įvyks „vaistininkystės laidotuvės“ ir nukentės pacientai.
Kaip vertinate tai, kad vaistinėse gali nelikti vaistininkų? BALSAVIMAS
Priėmus dabar svarstomas farmacijos įstatymo pataisas, vaistininkų fizinėse vaistinėse gali išvis nebelikti. Pataisų iniciatoriai sako, kad tai – būdas išlaikyti vaistines regionuose. Kritikai – kad farmacijos įmonės tik siekia taupyti darbuotojų sąskaita.
Kaip reikėtų elgtis paaiškėjus pinigų grobstymo savivaldybėse faktams? BALSAVIMAS
Lietuvos savivaldybėse – mokesčių mokėtojų pinigų grobstymo schemos. Pinigai į politikų kišenes plaukia klastojant kasos čekius, pilant kurą, perkant įvairią įrangą. Pinigų taškymo istorija Pagėgiuose peržengia bet kokias ribas – 250 000 eurų kurui, iš savęs nuomojami automobiliai, šimtus eurų siekiančios telefonų sąskaitos ir dar daug kitų suklastotų išlaidų.
„Dėmesio centre“ – politikų piktnaudžiavimo schemas savivaldoje atskleidęs visuomenininkas Andrius Tapinas.
Piešia niūrų scenarijų: galimai bus uždaryta 200 vaistinių, jei nepriims įstatymo pataisų
Kauno kolegija, Lietuvos kolegijų direktorių konferencija, Kauno kolegijos studentų atstovybė, Kauno kolegijos darbuotojų profesinė sąjunga bei pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Vyriausybę ir Seimo narius dėl Farmacijos įstatymo pataisų, pabrėždami, kad palaiko siūlymus, jog ir toliau, nuotoliniu būdu prižiūrimi vaistininkų, galėtų dirbti bent jau tie vaistininkų padėjėjai (farmakotechnikai), kurie iki 2006 m. įgijo vaistininko padėjėj...
Seime svarstoma leisti vaistininko padėjėjui vienam dirbti vaistinėje
Parlamentarai ėmėsi svarstyti siūlymą leisti vaistinėje vienam dirbti vaistininko padėjėjui, kurį ryšio priemonėmis prižiūrėtų vaistininkas.
Praėjusią pataisą pateikę Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai teigia, jog ji reikalinga, kad mažesniuose miesteliuose ar gyvenvietėse neužsidarytų veikianti vienintelė vaistinė.
Veryga neatsisako idėjos dėl valstybinių ligoninių vaistinių
Seimui ketvirtadienį atmetus pataisas, numatančias leisti valstybinių ligoninių vaistinėse parduoti vaistus visiems žmonėms, vienas tokios idėjos iniciatorių Aurelijus Veryga neatsisako ketinimų šį klausimą kelti ir ateityje, tikėtina, kitoje Seimo kadencijoje. Parlamentaras tikina, kad jo siūlomos pataisos galiotų ne tik valstybinėms, bet ir privačioms gydymo įstaigoms.
Seimas nusprendė: valstybinių vaistinių Lietuvoje nebus
Lietuvoje ligoninių vaistinės, jau anksčiau pramintos valstybinėmis vaistinėmis, artimiausiu metu nebus steigiamos – Seimas po pateikimo ketvirtadienį atsisakė imtis beveik 40 opozicijos atstovų inicijuotų tai numačiusių Farmacijos įstatymo pataisų.
Politikai grįžta prie siūlymų steigti „valstybines vaistines“
„Valstiečiai“ ir kiti opozicijos politikai grįžta prie idėjos steigti vaistines ligoninėse, jau anksčiau pramintas valstybinėmis vaistinėmis.
35 parlamentarai iš opozicijos, įskaitant socialdemokratus ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovus, registravo Farmacijos įstatymo pataisas, numatančias tokių vaistinių kūrimą.
Šią idėją politikai siūlo argumentuodami didelėmis kainomis privačiose vaistinėse.
Imasi gelbėti mažas vaistines nuo uždarymo – opozicija įžvelgia cinišką verslo planą
Seimo nariai ruošia „gelbėjimo planą“ mažoms vaistinėms. Farmacijos įstatymo pataisų iniciatoriai teigia, kad nieko nesiimant nuo liepos 1 d. daliai mažų vaistinių gresia užsidaryti, o ilgametę patirtį turintiems darbuotojams likti be darbo. Opozicija tuo metu atkerta, kad tai tokie siūlymai – viso labo ciniškas verslo kaštų mažinimas darbuotojų sąskaita.
Šiuo metu vaistinėje gali dirbti ir vienas farmakotechnikas – vaistininko padėjėjas, nuotoliu prižiūrimas vaistininko.
Grėsmingas scenarijus nuo liepos 1 d. – ar daliai vaistinių išties teks užsidaryti?
Vaistinių tinklai įspėja, kad nuo liepos 1 d. įsigaliojus Farmacijos įstatymo pakeitimams teks atleisti 300 darbuotojų, o daliai vaistinių – užsidaryti, mat pritrūks jose visą laiką privalėsiančių dirbti vaistininkų. Tuo metu profesinė sąjunga atkerta, kad tai – tik tušti gąsdinimai ir net bandymas sukiršinti farmacininkų bendruomenę.
Šiuo metu vaistinėje gali dirbti ir vienas farmakotechnikas – vaistininko padėjėjas, nuotoliu prižiūrimas vaistininko.
Vaistinių asociacija sumokėjo baudą, vaistinės pateikė bankų garantijas
Vienintelė Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) laiku – iki pirmadienio – sumokėjo Konkurencijos tarybos praėjusį gruodį paskirtą 7,4 tūkst. eurų baudą.
Kitos aštuonios farmacijos įmonės, taip pat nubaustos už draudžiamus susitarimus dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių, vietoj baudos sumokėjimo pateikė bankų garantijas – tokia galimybė numatyta įstatyme, jei vysta teisminis ginčas. Bankas garantuoja baudos sumokėjimą, jei teismai galutinai patvirtintų, kad įmonės turi sumokėti baudas.
Vaistinės vietoj milijoninių baudų mokėjimo teikia banko garantijas
Bendrą beveik 73 mln. eurų Konkurencijos tarybos baudą praėjusį gruodį gavusios vaistinės teigia radusios būdų, kaip sumokėti milijonines sumas – vietoj baudos sumokėjimo jos teikia banko garantiją.
„Tamro“ ir „Benu“ vaistinės vadovė Rasa Montvilė sako, kad Konkurencijos įstatymas numato galimybę, kol vyksta teismai, vietoj baudos sumokėjimo pateikti banko garantiją, lygią baudos sumai.
Teismas nagrinės vaistinių ir asociacijos skundus dėl milijoninių baudų
Teismas priėmė nagrinėti Lietuvos vaistinių asociacijos ir aštuonių vaistais prekiaujančių bendrovių skundus dėl Konkurencijos tarybos pernai gruodį joms skirtų milijoninių baudų. Tačiau teismas atmetė prašymus sustabdyti tarybos nutarimo galiojimą.
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pirmadienį pranešė priėmęs nagrinėti skundus.
Lietuviai masiškai šluoja 1 prekę: padvigubėję pardavimai stebina ir vaistininkus
Peršalimo sezonui įsibėgėjus gyventojai vis dažniau varsto vaistinių duris. Populiariomis prekėmis jų pirkinių krepšelyje tampa vitamino D papildai, pastilės nuo gerklės skausmo, vaistai nuo kosulio ir peršalimo, nosies lašai slogai gydyti. Tačiau vieno preparato tenka kaip reikiant paieškoti – jo kai kuriose vaistinėse trūksta.
2022-aisiais peršalimo ligos vyravo visus metus.
Asociacijos prašo išaiškinimų, kaip joms veikti po tarybos sprendimo dėl vaistinių
35 verslo asociacijos valdžios institucijų prašo išaiškinti, kokiu būdu asocijuotos verslo struktūros turėtų atstovauti savo narių interesams, kai Konkurencijos taryba skyrė beveik 73 mln. eurų baudų vaistinėms už susitarimą.
Asociacijos prašo Vyriausybės, Seimo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Teisingumo ministerijos išaiškinti, kada asocijuotos struktūros gali teikti bendrą narių poziciją teisėkūros procesuose ir kada – ne.
Vaistinės dar svarsto, kaip sumokės milijonines baudas
Bendrą beveik 73 mln. eurų Konkurencijos tarybos baudą gavusios vaistinės teigia ieškančios būdų, kaip per tris mėnesius sumokėti milijonines sumas. Didžiųjų tinklų atstovai teigia, kad baudos nepaveiks vaistų kainų ar darbuotojų atlyginimų.
Pagal Konkurencijos įstatymą vaistinės baudas privalo sumokėti per tris mėnesius, nepaisant to, jog tarybos sprendimą jos planuoja skųsti teismui.
Aurelijus Veryga įsitikinęs – milijonines baudas vaistinės sumokės vartotojų sąskaita
Konkurencijos taryba nustatė, kad Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir aštuonios vaistais prekiaujančios bendrovės susitarė dėl kompensuojamų vaistų antkainių. Už pažeidimą skirta baudų už daugiau kaip 72 milijonus eurų. Tai sukėlė nuogąstavimų, kad bendrovės bandys susigrąžinti šiuos pinigus vartotojų sąskaita, brangindami nereceptinius ir nekompensuojamus vaistus.
DIENOS PJŪVIS. Ar gyventojai sulauks vaistų už sąžiningą kainą – ką atneš kilęs skandalas?
Konkurencijos taryba nustatė, kad Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir aštuonios vaistais prekiaujančios bendrovės susitarė dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių. Už pažeidimą skirta baudų už daugiau kaip 72 mln. eurų.
Vaistinėms skyrus 73 mln. eurų baudų nustebęs ir Aurelijus Veryga, ir Antanas Matulas
73 milijonai eurų baudų – tokiomis rekordinėmis sumomis Lietuvos vaistines dėl kartelinių susitarimų nubaudė Konkurencijos taryba. 8 vaistų pardavėjai, juos vienijanti asociacija, kaltinama, kad šios nariai prieš kalbėdami su Sveikatos apsaugos ministerija apie kompensuojamų vaistų kainas suderino savo pozicijas, veikė vieningai, siekė daugiau pelno.
Milžiniškas 73 milijonų eurų baudas gavusių vaistinių atstovė: „Tikrai esame šokiruoti“
Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkė sako esanti šokiruota Konkurencijos tarybos sprendimo organizacijai ir kai kurioms vaistinėms už draudžiamą susitarimą dėl antkainių skirti 73 mln. eurų baudų.
„Mes tikrai esame šokiruoti Konkurencijos tarybos sprendimu, to nesitikėjome, nes nepažeidėme nei konkurencijos teisės, nei sudarėme kokių nors neleistinų, negalimų susitarimų“, – spaudos konferencijoje sakė Kristina Nemaniūtė-Gagė.
Vaistinių asociacija skųs sprendimą dėl beveik 73 mln. eurų baudų
Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) pareiškė, kad Konkurencijos tarybos sprendimas vaistinėms už susitarimą dėl antkainių skirti beveik 73 mln. eurų baudų yra nepagrįstas ir bus skundžiamas teismui.
„Konkurencijos tarybos sprendimas pripažinti Lietuvos vaistinių asociaciją ir jos nares „Benu“, „Eurovaistinę“ bei „Gintarinę vaistinę“ 2017 metais pažeidus konkurencijos teisę absoliučiai nepagrįstas.
8 vaistinės susitarė dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių: iš jų milijoninių baudų sulaukė „Eurovaistinė“, „Gintarinė“ ir „Benu“ vaistinės
Lietuvos vaistinių asociacijai ir aštuonioms vaistų prekybos bendrovėms, susitarusioms dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių, skirta beveik 73 mln. eurų baudų, antradienį pranešė Konkurencijos taryba.
„Eurovaistinei“ skirta 27,5 mln. eurų, „Gintarinei vaistinei“ – 16,7 mln., „Tamro“ – 9,2 mln., „Benu“ – 7,7 mln., vaistų tiekimo įmonei EVD – 2,7 mln., konsultacijų, valdymo, tyrimų ir rinkodaros bendrovei EVRC – 1,27 mln., „Limedikai“ – 7,4 mln., „Siromed Pharma“ – 11,2 tūkst.
Šioje Europos šalyje prezervatyvus dalins nemokamai: vadina kontracepcijos revoliucija
Prancūzijos prezidentas pareiškė, kad prezervatyvus vaistinėse jaunuoliams nuo 18 iki 25 metų bus galima įsigyti nemokamai, siekiant sumažinti jaunų žmonių nepageidaujamą nėštumą.
„Tai nedidelė kontracepcijos revoliucija“, – pareiškė Emmanuelis Macronas per diskusiją apie sveikatą su jaunimu Fontaine-le-Comte, Puatjė priemiestyje Vakarų Prancūzijoje.