Budinčios BENU vaistinės vedėja vaistininkė Inga Norkienė portalui tv3.lt pasakojo, kad šiuo metu parduodama nemažai vaistinių preparatų įvairiems peršalimo simptomams gydyti – mažinančių gerklės skausmą, lengvinančių slogą, skatinančių atsikosėjimą.
„Visą šaltąjį sezoną, ne tik šiuo metu, aktyviai yra perkami ir įvairūs vaistiniai preparatai skausmui malšinti. Pastarąjį mėnesį dažniau įsigyjama ir greitųjų gripo bei COVID-19 testų. Nuo rudens fiksuojame nuolatinį antibiotikų poreikį“, – pastebėjo ji.
Panašias tendencijas dėl dominuojančių peršalimo ligų ir su jomis susijusių preparatų pardavimų įvardijo ir „Gintarinės vaistinės“ rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė.
„Tačiau pastebėjome pastarųjų mėnesių reikšmingą pardavimų padidėjimą įvairių arbatų ir probiotikų kategorijose“, – sakė ji.
Ieško vaistų širdies veiklai pagerinti
Apie stebimą ūgtelėjusį peršalimo simptomams slopinti ir imunitetui stiprinti skirtų preparatų poreikį pasakojo ir vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė.
Be to, ji teigė, kad žmonės kaip visada aktyviai perka kardiovaskulinėms ligoms gydyti skirtus vaistus.
„Perkamiausiai įsigyjami receptiniai ir nereceptiniai vaistai vis dar yra skirti širdies ir kraujagyslių sistemos funkcijų gerinimui, padidėjusiam arteriniam kraujospūdžiui mažinimui, cholesterolio kontrolei“, – sakė vaistinės atstovė.
I. Norkienė savo ruožtu pridūrė, kad šylant orams bei atsigaunant augmenijai dažnėja užklausų ir dėl įvairių antialerginių priemonių.
Puola „skrandžio gripas“
Vaistinių tinklų atstovai pastebi ir paaugusius srautus žmonių, kurie ieško pagalbos užpuolus žarnyno infekcijoms, vadinamajam „skrandžio gripui“.
„Vaistinėse sulaukiame žmonių, kurių artimieji serga virusais, sukeliančiais virškinimo trakto sutrikimus. Tai gali būti rota virusas, noro virusas ar enterovirusas“, – komentavo „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
Vis tik ji pabrėžė, kad specifinio gydymo nuo žarnyno virusų nėra. „Dažniausiai jie savaime praeina per keletą dienų arba savaitę. Tačiau sergant šiais virusais galima malšinti pavienius juntamus simptomus kaip karščiavimas, pilvo skausmai. Visgi nerekomenduojama vartoti vaistinių preparatų, skirtų stabdyti viduriavimą.
Be to, sergant žarnyno virusais padidėja dehidratacijos rizika, todėl patariama ne tik gerti daug skysčių, bet ir papildomai vartoti elektrolitų tirpalus, kurie padeda atstatyti mineralų ir druskų kiekį organizme“, – patarė vaistininkė.
„Gintarinės vaistinės“ rinkodaros vadovė I. Tėvelienė antrino, kad kovojant su rotavirusu yra tik simptominis gydymas, tad ir kažkokių preparatų pardavimo augimo nebūtų galima įvardyti.
„Tačiau šiuo metu tikrai vaistininkai sulaukia nemažai klausimų dėl konkrečių simptomų, ar tai gali būti susiję su rotavirusu. Vaistininkai visada rekomenduoja kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą, jei pacientui savijauta pablogėja arba nepagerėja per kelias dienas.
Ankstyva diagnozė yra ypač svarbu, jei susirgo vaikas, nes tai padeda sumažinti komplikacijų riziką ir skatina greitesnį pasveikimą, galima išvengti infekcijos plitimo tarp šeimos narių ir artimųjų“, – kalbėjo ji.
Kaip atpažinti rotavirusą?
Pagrindiniai rotaviruso simptomai yra sunkus vandeningas viduriavimas: tai labiausiai būdingas simptomas, kurio trukmė svyruoja nuo trijų iki aštuonių dienų. Viduriavimas gali būti intensyvus, tačiau trukmė gali skirtis tarp atvejų.
Kitas būdingas simptomas – vėmimas: tiek vaikai, tiek suaugusieji gali patirti dažnus vėmimo epizodus, dėl kurių gali kilti dehidratacijos pavojus. Taip pat susirgus užklumpa karščiavimas (infekcijai būdinga pakilusi temperatūra, dažniausiai virš 38°C), pilvo skausmas – sergantieji gali jausti diskomfortą ar skausmą pilvo srityje, kuris gali trukti per visą ligos laikotarpį.
Be to, dėl nuolatinio viduriavimo ir vėmimo gali atsirasti dehidratacija, pasireiškianti tokiais simptomais kaip įdubę akys, sausa burna, sumažėjęs šlapimo kiekis ir letargija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Vienas prie vieno