vaistai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaistai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaistai“.
Įspėja gyventojus dėl apgaulės: šie „stebuklingi“ preparatai – sukčių išmislas
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) išplatino pranešimą, kuriuo įspėja neužkibti ant sukčių kabliuko – siūlomo „stebuklingo“ preparato, kurio nurodyta veiklioji medžiaga tik skamba panašiai į egzistuojantį realybėje.
„Dėmesio! Neužkibkite ant sukčių kabliuko.
Perspėja metančius svorį šiuo būdu: nutraukus kilogramai sugrįš
Po svoriui skirtų vaistų kurso daugumai pacientų numesti kilogramai sugrįžta, atskleidžia tyrimas.
Žurnale „BMC Medicine“ antradienį paskelbtame tyrime daroma išvada, kad vartodami vaistus nuo nutukimo žmonės išties netenka daug svorio.
Svoris po vaistų ima grįžti
Tačiau tyrėjai nustatė tendenciją, kad praėjus aštuonioms savaitėms po vaistų kurso numestas svoris ima grįžti ir toliau auga vidutiniškai 20 savaičių – tol, kol nusistovi.
Lietuviai vaistinėse masiškai šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl ir kam
Vasarą pacientai vaistinėse dažniau kreipiasi dėl sezoninių sveikatos problemų. Kadangi šiltasis metų laikotarpis Lietuvoje pasižymi specifinėmis ligomis, gyventojai iš vaistinių šluoja specifinius vaistus. Specialistai atkreipia dėmesį į tam tikrus sveikatos pavojus vasaros metu ir kas juos sukelia.
Perspėjo lietuvius – būtina žinoti visiems: štai kada vaistai gali tik pakenkti
Nors vaistai, atrodo, turėtų tik padėti, pasitaiko, kad dėl alergijos konkrečiam medikamentui žmogus gali pakliūti net į reanimaciją. Kam dažniausiai alergiški lietuviai ir kokie simptomai jau būtų pavojaus signalas?
Kaip pasakoja VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro gydytojas alergologas-klinikinis imunologas Kęstutis Černiauskas, alergiškų vaistams pacientų yra nemažai.
„Su jais susiduriame kiekvieną savaitę, dirbame su jais.
Vaistų su receptu lietuviai gali įsigyti ne tik nuotoliu, bet ir kitose šalyse: štai ką reikia žinoti
Išvykote atostogų nepasirūpinę reikalingais receptiniais vaistais? Juos įsigyti Lietuvoje galite ir nuotoliniu būdu, užsakydami juos su pristatymo paslauga. Lietuvoje E. receptuose išrašytus vaistus taip pat jau galima įsigyti ir aštuonių ES šalių fizinėse vaistinėse, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
„Turbūt mažiausiai, kuo norėtųsi rūpintis atostogų metu, yra vaistai.
Vartojantiems šiuos vaistus – skubus įspėjimas
Šiandien Lietuvą užplūdo svilinantis karštis – termometro stulpeliai kils net iki 31–36 laipsnių, pajūryje – 27–30 laipsnių. Sveikatos priežiūros specialistai įspėja tokiomis dienomis labiau rūpintis savo sveikata, o vartojantiems kai kuriuos vaistus svarbu prisiminti, kad didėja odos reakcijų saulėje rizika.
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR SAM socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi įspėjimu apie galimas fototoksines ir fotoalergines reakcijas.
Vilniuje vaistais apsinuodijo mergaitė: paguldyta į ligoninę
Vilniuje šeštadienio vakarą į ligoninę paguldyta medikamentais, įtariama, apsinuodijusi nepilnametė.
Kaip pranešė Policijos departamentas, tą pačią dieną namuose Gerovės gatvėje ji išgėrė didelį kiekį vaistų.
Į ligoninę 2012 metais gimusi mergaitė pristatyta ir paguldyta apie 22.50 valandą.
Policija surinko medžiagą dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui.
Išklojo tiesą apie kraują skystinančius vaistus: to nežinant gali baigtis liūdnai
Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad siekiant išvengti širdies ir kraujagyslių ligas skatinančių trombų susidarymo, patartina vartoti kraują skystinančius vaistus. Vis tik, ar tikrai šie vaistai gali pagelbėti ir kaip juos teisingai vartoti?
Šia tema naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko pakomentuoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Judita Voverė.
Ji nurodė, kokiais atvejais yra skiriami kraują skystinantys vaistai, koks jų vartojimas bei su kuo jų nevalia maišyti.
Nuo liepos 1 d. – naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas: įtraukta rekordiškai daug vaistų
Nuo šių metų liepos 1 dienos įsigalioja naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas, kuriame – rekordinis įtrauktų vaistų skaičius, daugiau vaistų grupių ir mažesnės vaistų bazinės kainos, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Pasak SAM, numatoma, kad šie pokyčiai leis Privalomojo sveikatos draudimo fondui (PSDF) per antrąjį šių metų pusmetį sutaupyti apie 5,7 mln. eurų.
Siūlo įteisinti nuotolines vaistinių paslaugas
Seimui svarstant idėją įteisinti mobilias vaistines, Farmacijos įstatyme siūloma reglamentuoti ir nuotolines vaistinių paslaugas.
Vienas iš tokios iniciatyvos autorių, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Rimas Jonas Jankūnas sako, kad tokios paslaugos įteisinimas sudarys galimybę gyventojams, kurie dėl amžiaus ar mobilumo stokos neturi galimybės atvykti į vaistinę, apsirūpinti reikiamais medikamentais.
REKLAMA
REKLAMA
Lietuviai masiškai šluoja vaistinėse šias prekes: paaiškėjo, kodėl
Nors jau prasidėjo kalendorinė vasara, vis tik lietuviai nepaliauja varstyti vaistinių durų. Vaistininkai sako, kad tai – šaltesnių orų pavasarį pasekmė, ir atskleidė, kurios prekės šiuo metu yra graibstomos iš lentynų.
Šia tema naujienų portalui tv3.lt sutiko pakomentuoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Kristina Zacharevič, „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė bei „BENU“ budinčios vaistinės Vilniuje vedėja Laura Kairiūkštienė.
Pokyčiai dėl vaistų išrašymo – jau pakeliui: pirmąsias permainas pacientai pajus dar vasarą
Dar nuo metų pradžios pacientų laukta naujovė dėl patogesnio receptinių vaistų pratęsimo įstrigo biurokratijos pančiuose. Pakeitimai leistų daliai pacientų nuolat vartojamus vaistus prasitęsti tiesiog vaistinėje, tačiau, pasirodo, tokios galimybės galima tikėtis anksčiausiai tik metų pabaigoje.
Nuolatos metai iš metų vartojami vaistai – lėtinėmis ligomis sergančių pacientų kasdienybė. Jei jų būklė stabili, neretai vizitas pas gydytoją vaistų pratęsimui tėra formalumas.
Gera žinia: SAM kompensuos vaistus spinaline raumenų atrofija sergantiems kūdikiams
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) penktadienį pranešė, kad bus pradėtas kompensuoti spinaline raumenų atrofija sergantiems kūdikiams skirtas vaistas.
Pasak SAM, Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis (PSDF) genų terapijos vaistinis preparatas – onasemnogenas abeparvovekas – bus pradėtas kompensuoti vasaros pirmoje pusėje.
„Retų ligų diagnostika ir gydymas yra didelis iššūkis, su kuriuo susiduria ne tik Lietuva, bet ir daugelis pasaulio valstybių.
Apverktina situacija: inovatyvių vaistų Lietuvos pacientai laukia ilgiausiai Europoje
Pagal inovatyvių vaistų prieinamumą Lietuva atsilieka nuo daugelio Europos valstybių, o laikotarpis, per kurį preparatai įtraukiami į kompensuojamųjų sąrašus, yra ilgiausias iš visų 36 į tyrimą įtrauktų šalių, rodo tarptautinis tyrimas.
Trumpo sprendimas gali pakelti vaistų kainas Lietuvoje: „Spaudimą kainoms pajusime ir mes čia“
Donaldo Trumpo pareiškimas apie tai, kad vaistai JAV privalo ženkliai pigti, gali skaudžiai atsiliepti lietuviams. Jei pelningiausia Amerikos vaistų rinka bus priversta sumažinti šiuo metu didžiausias pasaulyje vaistų kainas, tikėtina, kad farmacijos bendrovės nuostolius bandys kompensuoti keldamos kainas Europoje.
Į šią situaciją įsigilinę ekspertai įspėja, kad visai Europai tai gali reikšti brangesnius vaistus pacientams ir didesnę naštą valstybės sveikatos sistemoms.
Jokiu būdu nevartokite tokių vaistų: gali baigtis liūdnai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje skelbia svarbią žinutę apie vaistų vartojimo svarbą. Specialistai primena, kad tinkamas gydymas – tai ne tik vaistai, bet ir atsakingas požiūris į gydytojo paskirtą planą.
Vis daugiau žmonių savarankiškai keičia dozes ar net visai nutraukia gydymą, tačiau tai gali sukelti rimtų pasekmių.
Gydytojai pasakoja, ko prisigalvoja žmonės: kai kurie gydosi priemonėmis iš gėlių parduotuvių
Kasmet Lietuvoje vaistais apsinuodija apie pusę tūkstančio žmonių, apie dvi dešimtis žmonių dėl to kiekvienais metais miršta. O kas trečias apsinuodijęs – vaikas. Smalsūs vos kelerių metų vaikai dažniausiai prisiragauja neatsakingai senelių ar tėvų paliktų tablečių.
Anot medikų, ir suaugusieji gerdami medikamentus pridaro tokių klaidų, dėl kurių paskui tenka gaivinti reanimacijoje.
Lietuviai vaistinėse šluoja 1 prekę: paaiškino, kodėl
Vos prasidėjus intensyviam augalų žydėjimui, vaistinių duomenys rodo ryškų priešalerginių priemonių paklausos augimą – balandžio ir gegužės mėnesiais jų pardavimai išaugo net 30 proc., lyginant su kovu. Dažniausiai gyventojai ieško tablečių, nosies purškalų ir akių lašų, padedančių sumažinti sezoninių alergijų simptomus.
Pasiūlius steigti mobilias vaistines – įspėjimas: gali trūkti jose dirbsiančių specialistų
Seimo konservatoriams siūlant regionuose steigti mobilias vaistines, Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė sutinka, kad vaistų prienamumas regionuose yra didelis iššūkis. Tačiau asociacijos pirmininkė pažymi, kad steigiant tokias vaistines, gali pritrūkti jose dirbsiančių specialistų.
„Jei šiandien mes kalbame apie mažesnius miestelius iki 3 tūkst. gyventojų, kaimo vietovės yra išimtis, kur gali dirbti farmakotechnikai.
Štai ką dabar lietuviai šluoja iš vaistinių: perka ne tik vaistus
Prasidėjus gegužei, daugelį žmonių vis dar kamuoja įvairūs negalavimai, nuo peršalimų iki žiedadulkių sukeltų alergijų. Vaistinės pateikia duomenis, ką šiuo metu iš lentynų šluoja lietuviai ir kaip ruošiasi vasaros sezonui.
Šiuo metu gyventojus dažniausiai kamuoja peršalimo ligos ir sezoninės alergijos, ypač šienligė.
„Nors oras šyla, peršalimo simptomų vis dar nemažai – žmonės skundžiasi sloga, gerklės skausmu, kosuliu.
Naujas mokestis šiurpina farmacininkus – kai kurie vaistai gali brangti 8 kartus
Dėl aukštų kainų keiksnojami vaistai gali dar labiau brangti. Europos Parlamentas vaistų gamintojams užkrovė naują nuotekų mokestį tam, kad būtų už ką išvalyti nuotekose esančius vaistų likučius ir mikroteršalus. Dėl to kai kurie vaistai, anot Vaistų gamintojų asociacijos, gali pabrangti net ir 8 kartus.
Štai, pavyzdžiui, diabetikams skirto metformino kaina gali išaugti 900 procentų. Niekas neabejoja, kad farmacininkams skirtą mokestį turės sumokėti vaistus perkantys pacientai.
Ši piktžolė – gamtos dovana širdžiai: apie poveikį daugelis net nežino
Lietuvoje augantis augalas, kurį daugelis vadina paprasčiausia piktžole, kaip išsiaiškino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai, turi neįtikėtiną naudą. Kol kas ištirta, kad kvapioji aniužė plėsdama kraujagysles mažina kraujo spaudimą ir turi antiaritminį poveikį.
Kvapioji aniužė (lot.
Gera žinia pacientams – pasieks nauji nemokami vaistai nuo vėžio
Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis nuo šiol bus kompensuojami nauji vaistai, skirti įvairių formų vėžiui gydyti.
„Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Valstybine ligonių kasa ir Valstybine vaistų kontrolės tarnyba deda visas pastangas, kad nauji veiksmingi vaistai nuo vėžio kuo greičiau pasiektų pacientus.
Lietuvoje išrašytų receptinių vaistų bus galima įsigyti Suomijoje ir Čekijoje
Lietuva nuo šiol e. recepto duomenimis keisis su Suomija bei Čekija, tad šiose šalyse bus galima įsigyti vaistų su Lietuvoje išrašytais elektroniniais receptais, pirmadienį pranešė Registrų centras.
E. recepto duomenų mainai tarp Lietuvos ir kitų ES valstybių leidžia Lietuvos gyventojams, keliaujantiems į kitas šalis, įsigyti reikalingus vaistus pagal Lietuvoje išrašytus elektroninius receptus.
Vaistų gamintojai: vaistų trūks vis labiau
Lietuva susiduria su vaistų trūkumu dėl per mažos konkurencijos, kompensuojamųjų vaistų kainų nustatymo metodų, sako Vaistų gamintojų asociacijos vadovė Genutė Voverienė.
„Lietuva nėra patraukli vaistų gamintojams, o toliau mažėjančią konkurenciją nulemia ydinga kompensuojamųjų vaistų kainų nustatymo tvarka. Dėl sumažintų ir vis dar įšaldytų bazinių kainų vaistų gamintojams neapsimoka tiekti reikalingų vaistų, ir kasmet jų kiekis – mažėja“, – interviu portalui „Delfi“ teigė G. Voverienė.
Įspėja dėl lietuvių masiškai vartojamų preparatų: gali būti ne tik į balą išmesti pinigai, bet ir pavojus sveikatai
Gydytojai stebisi gyventojų įpročiais ir požiūriu – nors yra gajus mitas, kad vaistai labiau kenkia, nei padeda, tačiau glumina maisto papildų suvartojimo mastai. Kardiologė Gintarė Šakalytė įspėjo, kad šie preparatai nėra praėję tokių tyrimų vaistai.
Nemažai lietuvių maisto papildus vartojant kaip saldainius, o į vaistus numojant ranka, LSMU Lietuvos Kardiologijos instituto direktorė, Kauno klinikų Širdies nepakankamumo ir ydų skyriaus vadovė patikino, kad šis klausimas yra kontroversiškas.
Sužaloja širdį, smegenis, inkstus: toks lietuvių elgesys medikams kelia siaubą
„Jei vaistas stalčiuje, deja, jis neveikia“, – skleisdami tokią žinutę gydytojai dega pavojaus signalą. Pasirodo, net kas antras pacientas vaistų nevartoja taip, kaip turėtų. To pasekmė – ne tik auganti infarkto, insulto, širdies ar inkstų nepakankamumo rizika, bet ir milijoninės išlaidos valstybei.
Gydytojams didelį nerimą kelia tai, kad daug pacientų nelinkę laikytis jiems paskirto gydymo, kai kurie gavę receptą apskritai net nenueina iki vaistinės.
Latvijos vaistinių apyvarta 2024-aisiais augo 8 proc.
Latvijos vaistinių apyvarta 2024-aisiais, ją vertinant vien tik vaistų pardavimais, buvo 8 proc. didesnė nei 2023 metais ir siekė 504,1 mln. eurų, neskaičiuojant pridėtinės vertės mokesčio (PVM), pranešė Valstybinė vaistų agentūra.
Bendri jų pardavimai augo 11,5 proc. iki 667,2 mln. eurų be PVM.
85,6 proc. visos apyvartos suformavo tinklai, kuriuos sudaro ne mažiau kaip dvi vaistinės.
2024-aisiais Latvijoje veikė 777 bendro naudojimo vaistinės.
Kas antras pacientas nesilaiko gydytojo nurodymų: įspėja apie pasekmes
Šiemet kovo 27-ąją pirmą kartą minima Pasaulinė atsakingo vaistų vartojimo diena (angl. World Adherence Day). Iniciatorių – Pasaulinės širdies ir Tarptautinės diabeto federacijų – tikslas atkreipti dėmesį į netinkamo vaistų vartojimo pasekmes, priminti, kad kas antras pacientas nesilaiko gydymo režimo, ir skatinti lėtinėmis ligomis sergančius asmenis laikytis gydytojų rekomendacijų.
Medikų organizacijos, verslas grupė pasirašė susitarimą dėl atsakingo vaistų vartojimo
Pasaulinės atsakingo vaistų vartojimo dienos išvakarėse – trečiadienį – medikai pristatė su verslu kovo viduryje pasirašytą susitarimą dėl skatinimo atsakingai vartoti medikamentus.
Anot jų, tai gali padėti gerinti širdies ir kraujagyslių ligų kontrolę Lietuvoje.
Lenkijos vaistinėse – lietuvių eilės: kainos čia skiriasi iki penkių kartų
Vis daugiau lietuvių pirkti vaistų važiuoja į kaimyninę Lenkiją. Taip TV3 žinioms patvirtino lenkai vaistininkai ir patys kalbinti lietuviai. Žmonės aiškina, kad važiuoja ne iš gero gyvenimo, o kad kai kurie vaistai ten dvigubai pigesni, o kai kurie net penkiskart.
Lietuviai Lenkijoje šluoja medikamentus nuo peršalimo, širdies ligų, perka ir gerokai pigesnius papildus.
Šiuos vaistus vadina vienais pavojingiausių: kiti Lietuvos gyventojai to net nežino
Trečiąją kovo savaitę tradiciškai kalbama apie apsinuodijimų prevenciją. Visuomenė raginama būti budresne, mat šiuo metu pasaulyje yra vartojama daugiau nei 60 000 įvairių cheminių medžiagų ir preparatų.
Net dešimtadalį jų dažnas mūsų vartojame kasdien buityje: skalbdami, valydami namus, dirbdami sode ar darže, gražindami savo išvaizdą, sirgdami.
Lietuviai vaistinėse pasigedo populiaraus vaisto: iššlavė likučius, kada bus – neaišku
Iš Lietuvos vaistinių lentynų dar kovo pradžioje dingo populiarus receptinis vaistas mažakraujystei gydyti „Tardyferon“.
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) teigia, kad jau sulaukė oficialaus pranešimo iš gamintojo apie vaisto tiekimo sutrikimą.
„Praėjusios savaitės pradžioje gamintojas visgi pranešė apie šio vaisto tiekimo sutrikimą.
Šių vaistų galima įsigyti neiškėlus kojos iš namų: tai žino ne visi
Dar visai neseniai Lietuvoje receptinius vaistus buvo galima įsigyti tik nuvykus į vaistinę, tačiau dabar gyventojai turi ir kitą galimybę – juos pirkti nuotoliu. Nuo 2022-ųjų vasaros atsiradusi alternatyva sparčiai populiarėja, nes pacientams leidžia išvengti eilių, lengviau palyginti kainas ir įsigyti reikiamų receptinių vaistų neišeinant iš namų.
Įspėja: vaistų ir toliau trūks, dar daugiau gyventojų turės keisti savo gydymą
Šiemet įsigaliojęs naujausias Kompensuojamųjų vaistų kainynas, prognozuojama, sukels dar daugiau nepatogumų šalies gyventojams: mažėja į jį įtrauktų vaistinių preparatų skaičius. Dėl to dar daugiau Lietuvos gyventojų turės keisti savo gydymą. Kaip komentuoja Vaistų gamintojų asociacijos (VGA) vadovė Genutė Voverienė, reikalingų vaistų skaičiaus mažėjimas – tebesitęsianti vaistų bazinių kainų įšaldymo pasekmė.
Stveriasi už galvos dėl tokio pacientų elgesio: gydytoja atskleidė, kodėl tai – lyg tiksinti bomba
Sėdime lyg ant tiksinčios bombos – taip medicinos specialistai apibūdina situaciją dėl augančio bakterijų atsparumo antibiotikams. Medikai dėl neatsakingo pacientų elgesio griebiasi už galvų ir pasakoja jau dabar susiduriantys su pacientais, kuriems padėti nebėra efektyvių vaistų.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet daugiau nei 1,2 milijono žmonių miršta nuo infekcijų, kurias sukelia antibiotikams atsparios bakterijos.
Lietuviai užplūdo vaistines: štai kodėl besibaigiant žiemai kamuoja nuotaikų svyravimai ir mieguistumas
Atėjus kalendoriniam pavasariui gyventojai vaistinėse vis dar įsigyja preparatų nuo peršalimo ir gripo. Nepaisant to, daugelį kamuoja ir energijos trūkumas, lėtinis nuovargis, mieguistumas bei nuotaikų svyravimai – vaistininkai tvirtina, kad gyventojai artėjant šiltesniems orams pamiršta rūpintis savo imunitetu, todėl pasireiškia avitaminozė.
Jokiu būdu nemeskite šių daiktų į konteinerius Lietuvoje: kiti net nežino, kad negalima
Artėjant pavasariniam namų tvarkymuisi, vertėtų peržiūrėti ir namų vaistinėlę bei naudojamą kosmetiką. Ne retas iš mūsų vis dar susiduriame su dilema – kur dėti senus, pasibaigusio galiojimo vaistus bei ką daryti su pasenusiomis kosmetikos priemonėmis ir ar tikrai jų nebegalima naudoti?
Netinkamai tvarkomi vaistai gali pakenkti ne tik mūsų sveikatai, tačiau ir mus supančiai aplinkai, rašoma pranešime spaudai.
Vartodami vaistus nedarykite šių klaidų: įsiminkite 8 patarimus
Tam, kad nepakenktume sau ir greičiau pasveiktume, vaistus būtina vartoti racionaliai, primena Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Kartu ji pasidalino pagrindiniai patarimais, kaip tą daryti.
„Vaistus žmonės vartoja dėl įvairių aplinkybių – vieniems vaistai yra etapas, kuris įveikus ligą pasibaigs, kitiems tai paskutinis šiaudas, susidūrus su skausmu, o dar kitiems, deja, neapgalvotas sprendimas, ypač jei nesilaikoma rekomendacijų, kaip, kiek ir ko vartoti.
Dažnas lietuvis reikalauja šių vaistų: įspėja, kad pasekmės gali būti baisios
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kasmet daugiau nei 1,2 milijono žmonių miršta nuo infekcijų, kurias sukelia antibiotikams atsparios bakterijos. Lietuvoje ši problema taip pat didėja – net 43 proc. kompensuojamų antibiotikų receptų neatitinka nustatytų skyrimo taisyklių.
Ekspertai kraipo galvas girdėdami, kaip pacientai be priežasties gydytojų reikalauja antibiotikų, nesilaiko vaisto vartojimo rekomendacijų.
1 populiarus vaistas vartojant neteisingai žudo jūsų kepenis: skubiai įspėja
Vis daugėja kepenų ligomis sergančių žmonių. Nuo 1970 metų mirčių nuo kepenų ligų padidėjo 400 procentų. Ekspertai įspėja, kad populiarus vaistas – ibuprofenas – vartojant jį nesaikingai ir neteisingai žudo jūsų kepenis ir didina riziką.
Per didelis ibuprofeno vartojimo kiekis, dar vadinamas perdozavimu, gali būti labai pavojingas, ypač kepenims. Ekspertai įspėja, kad paracetamolio perdozavimas yra dažniausia kepenų nepakankamumo priežastis Jungtinėje Karalystėje.
Vaistinėse trūksta vaistų nuo gripo vaikams: pranešta apie tiekimo sutrikimus
Gripui įsibėgėjus, vaistinėse stinga vaikams skirtų medikamentų nuo gripo. Pasak vaistininkų, šie medikamentai kai kur baigėsi dar praėjusią savaitę, tad kai kurie žmonės priversti lakstyti po kelias vaistines. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba aiškina, kad vieno iš trijų vaistų nuo gripo tiekimas sutriko dėl išaugusio sergamumo, o jo papildymas numatytas tik vasarą.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Įvairių ligų užpulti žmonės plūsta į vaistines pirkti medikamentų.
Jokiu būdu nemeskite šio daikto į klozetą: kiti apie tai nesusimąsto
2024 metais Lietuvos gyventojai į vaistines net 35,5 tonos nereikalingų vaistų. Specialistai primena, kad nereikalingų vaistų negalima išmesti su šiukšlėmis ar nuleisti į kanalizaciją.
Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos, pernai grąžintų vaistų kiekis buvo rekordinis.
Naujiena dėl vaistų: internetu bus galima įsigyti paprasčiau, tačiau perspėja apie rizikas
Gyventojams – platesnės galimybės įsigyti nereceptinius vaistus internetu. Jie tą padaryti galės ne tik per vaistinių tinklalapius, bet ir per interneto prekybos platformas bei mobiliąsias programėles, jeigu vaistinės pasirinks tokį būdą.
Tokia galimybė sudaryta Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) patvirtinus atnaujintą nuotolinės prekybos vaistais tvarką. Tačiau ministerija ragina perkant vaistus internetu nepamiršti saugumo priemonių ir pasitikrinti, ar perkama iš legalios vaistinės.
Pasakė, kaip vaistinėje įsigyti pigesnių vaistų: pravers kiekvienam
Gyventojai turi žinoti, kad vaistinėse jie gali įsigyti pigesnių vaistų. Tokie vaistai paprastai yra generiniai. Natūralu, kad žmonėms kyla pagrįsti klausimai: kas yra tie generiniai vaistai ir kuo jie skiriasi nuo originalių vaistų? Kas juos gamina? Ar jie yra kokybiški?
Vaistus galima būtų suskirstyti į 3 rūšis: originalius patentinius, originalius nepatentinius ir generinius.
Šie vaistai pacientams priklauso nemokamai: pasakė, ką daryti, jei vaistinė neturi
Sutartis su ligonių kasa sudariusios vaistinės turėtų pasirūpinti, kad pacientams visada būtų prieinami tam tikri būtiniausi kompensuojamieji vaistai. Valstybinė ligonių kasa (VLK) užtikrina, kad šiuos vaistus galima būtų įsigyti su mažiausia priemoka arba už juos visai nereikėtų mokėti.
VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vyresnioji patarėja Irma Medžiaušaitė paaiškina, kaip pasinaudoti šiomis galimybėmis, kad gydymas vaistais būtų ne tik veiksmingas, bet ir prieinamas.
Skubiai įspėja besigydančius peršalimą: toks „kokteilis“ gali būti grėsmingas sveikatai
Peršalimo simptomus lengvinančių vaistų pasirinkimas vaistinėse itin platus, tačiau Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) specialistai pabrėžia, kad nereceptinius vaistus netinkamai vartojant galima ne tik nepasiekti laukiamo efekto, bet ir pakenkti sveikatai.
Jokiu būdu nelaikykite vaistų šiose vietose: gali baigtis liūdnai
Namų vaistinėlėje įprastai saugomi pirmajai pagalbai reikalingi vaistai bei medicininės priemonės, tačiau žiemą šį arsenalą gali papildyti ir sezoninėms ligoms skirti vaistiniai preparatai. Vaistininkė įvardijo, ką reikėtų turėti savo vaistinėlėje, kad šiuo metu galintys kilti negalavimai neužkluptų netikėtai.
Jokiu būdu nepirkite vaistų šioje vietoje: skubiai įspėja visus
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR SAM socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja apie naują sukčiavimo schemą, susijusią su nelegalia prekyba receptiniais vaistais internetu.
Tarnyba informuoja, kad sukčiai sukūrė svetainę, siūlančią įsigyti receptinius vaistus iš Indijos be recepto, tačiau ji gali būti registruota Maskvoje.
Vaistus galima pirkti tik legaliose prekybos vietose
„Dėmesio! Sukčiai vėl siautėja.
Tai žino ne visi: patarė, kaip nepermokėti už vaistus
Trečdalis žmonių nežino, kaip vaistinėje nepermokėti už kompensuojamuosius vaistus. Du trečdaliai Lietuvos namų ūkių yra prikaupę nereikalingų vaistų. Šios ir kitos problemos, kurias išryškino visuomenės nuomonės tyrimas, parodė, kad reikia daugiau aiškumo ir informacijos apie racionalų vaistų pasirinkimą, jų vartojimą.