vaistai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaistai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaistai“.
Šie simptomai rodo, kad apsinuodijote vaistais: pastebėkite laiku
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba primena, kaip reikėtų elgtis, jei apsinuodijote vaistais ar tai nutiko jūsų artimam žmogui.
„Jei apsinuodijote vaistais, galite jausti šiuos simptomus:
Pykinimą;
Vėmimą;
Viduriavimą;
Mieguistumą;
Nuo kai kurių vaistų gali sutrikti širdies ritmas, būti pakenkti vidaus organai“, – rašoma pranešime.
Paprastas testas iš vaistinės parodo, ar sergate vėžiu: kiti to net nežino
Storosios žarnos vėžys yra viena iš dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų, tačiau jo ankstyva diagnostika gali žymiai padidinti gydymo efektyvumą ir išgyvenimo rodiklius. Laimei, šiuolaikiniai medicinos pasiekimai leidžia atlikti paprastą žarnyno testą namuose, kuris gali padėti nustatyti potencialiai pavojingus pokyčius jūsų organizme.
Lietuviai užplūdo vaistines: masiškai perka šias prekes
Nors ruduo yra nuostabus ir spalvingas laikotarpis, laukiamas daugumos žmonių, jis kartu atneša vėsesnį orą, kuris dažnai skatina peršalimo ligas. Šiuo metų sezonu taip pat išauga vaistų poreikis, kadangi daugelis pradeda ieškoti priemonių, padedančių apsisaugoti nuo galimų infekcijų.
Pasakė, ar vaistus galima kramtyti: kiti mano neteisingai
Kai negaluojame, griebiamės vaistų, o dalis žmonių tam tikrus medikamentus vartoja nuolat. Atrodo, jog išgerti tabletę ar piliulę – elementarus veiksmas. Tačiau dažnas žmogus papasakos apie nemalonius pojūčius, kai tabletė ėmė veltis burnoje, prilipo prie gomurio, jai praryti prireikė didelių pastangų, o gal ir visai nepavyko. Kodėl taip nutinka, kaip sau padėti ir kodėl nereikėtų gerti kelių vaistų vienu ypu, atsako vaistininkė.
Kai kurios COVID-19 mutacijos – atsparios vaistams: mokslininkai siunčia svarbią žinią
Atlikus nedidelį 156 COVID-19 virusu sergančių žmonių tyrimą nustatyta, kad mutacijos, suteikiančios atsparumą antivirusiniams vaistams, buvo dažnai aptinkamos, ypač pacientams, kurių imunitetas nusilpęs. Autoriai pabrėžia, kad dauguma šių mutacijų buvo trumpalaikės ir pasireiškė nedideliu dažnumu – rezultatai nereiškia, kad vaistams atsparios SARS-CoV-2 atmainos paplis, tačiau tai įdomus mokslinis atradimas, kurį ekspertai norės atidžiai stebėti.
Pacientai vaistų turės sulaukti greičiau: nebeliko viską stabdžiusios eilės
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, pastaruosius porą metų itin kritikuota, dėl didelės kompensuojamųjų vaistų vertinimo laukiančių paraiškų eilės ir pernelyg lėto paraiškų vertinimo proceso, skelbia, kad šiuo metu situacija yra reikšmingai pasikeitusi. Viliamasi, kad reikiami vaistai pacientus pasieks greičiau.
Žinia, prilygstanti stebuklui: vaistai sunkia liga sergantiems vaikams – jau Lietuvoje
Iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) – itin gera žinia. Kaip skelbiama, sudarytos visos sąlygos jau kitą savaitę vaistinėse atsirasti sergančiųjų taip ilgai lauktiems vaistams cistinei fibrozei gydyti. Sergančiųjų šeimos sako sulaukusios tikro stebuklo, tik prašo, kad jo neužtemdytų biurokratinė pekla.
Kaip pranešė sveikatos apsaugos viceministras Edgaras Narkevičius, sutartis su gamintoju jau pasirašyta, o vaistai fiziškai jau yra Lietuvoje.
Nemokamas dantų protezavimas, vaistai ir profilaktiniai tyrimai: štai kam tai priklauso
Spalio 1-ąją minėdamos Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, ligonių kasos linki vyresnio amžiaus žmonėms kuo ilgiau išlikti žvaliems, išsaugoti gerą sveikatą ir kviečia aktyviai naudotis Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamomis medicinos paslaugomis, kurios garantuojamos visiems privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams.
Ekstremalios sveikatai situacijos Lietuvoje: kokios jos gali būti ir kaip pasiruošti
Lietuvoje nėra ugnikalnių ar žemės drebėjimų, vis tik grėsmių sveikatai yra nemažai. Vienos yra tokios, kurioms išskirtinai ruošiasi valstybė, pavyzdžiui, elektros tiekimo sutrikimams ar kibernetinėms atakoms, tačiau kiekvienuose namuose turėtų būti sukomplektuota ir paruošta išsinešti vaistinėlė. Jos tikslas – kaip įmanoma greičiau gebėti sau ir artimiesiems suteikti ambulatorinę pagalbą.
Vitaminus nusipirkęs vilnietis tokios kūno reakcijos nesitikėjo: „Pažiūrėjau į veidrodį“
Iš suomių vitaminų tiekėjo B grupės vitaminų kompleksą įsigijęs vilnietis Tadas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) susidūrė su kurioziška situacija – pradėjus vartoti vitaminus, jam paraudonuodavo veidas. Paaiškėjo, kad vitaminai yra nekokybiški – juose net virš penkių kartų viršyta saugi nikotino rūgšties kiekio riba.
REKLAMA
REKLAMA
Užrašai dėl amžiaus ribos ant vaistų ir maisto papildų – ne šiaip sau: kada gresia perdozuoti
Ant vaistų ir maisto papildų ar vitaminų būna nurodyta, nuo kokio amžiaus juos galima vartoti. Tačiau neretai viešoje erdvėje kyla klausimas, ar būtina griežtai tuo vadovautis ir kas atsitiks, jei į nurodytą amžiaus cenzą bus pažiūrėta neatsakingai. Vaistininkai pabrėžia, kad tai griežtai draudžiama, nes tiek vaistų, tiek maisto papildų ar vitaminų kompleksų veikliosios medžiagos yra normuojamos atsižvelgiant į žmogaus amžių, tad šį faktą ignoruojant, jų galima ir pavojingai perdozuoti.
Lietuvoje kasmet parduodama šimtai nuodingų maisto papildų: randama švino ir gyvsidabrio
Gerdami maisto papildus tikitės sveikatos, tačiau jais galite ir sveikatai pakenkti. Pasirodo, Lietuvoje parduodami papildai, kuriuose yra leistiną normą viršijančių pesticidų, vėžį galinčių sukelti medžiagų, pelėsių. O vienuose papilduose su ginkmedžiu rasta nuodingo gyvsidabrio, kurio kiekis leistiną normą viršijo beveik 500 kartų.
Pasakė, kur dėti pasenusius vaistus: 5 taisyklės, kurias turite žinoti
„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?“, – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, šį įprotį verta išsiugdyti, nes dažnu atveju tai gali apsaugoti ir mūsų sveikatą. Todėl vaistininkė išskiria 5 svarbiausias taisykles, kaip reiktų rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.
Per alinančius karščius lietuviai užplūdo vaistines: 1 dalykas stebina – šių preparatų poreikis didesnis
Lietuvą užklupus alinantiems karščiams vaistininkai pastebi neįprastai dažnus klientų nusiskundimus dėl peršalimo, todėl iš lentynų šluoja antibiotikus ir antibakterinius preparatus. Vaistinių atstovai teigia, kad gyventojai itin rūpinasi apsauginėmis priemonėmis nuo saulės, vaistiniais preparatais nuo įvairių alergijų, maisto papildais virškinimo sistemai palaikyti.
Ši paslauga yra legali Lietuvoje, tačiau dar sunkiai prieinama – daugelis to nežino
Vaistinis nėštumo nutraukimas Lietuvoje teisėtas jau nuo praėjusių metų sausio, tačiau vis dar sunkiai prieinamas. Vos kelios poliklinikos Vilniuje ir reta kituose miestuose besikreipiančiai moteriai sutinka padėti. Moterys priverstos kreiptis nelegaliai arba privačiai ir mokėti kelis kartus daugiau. O vėlai apie nėštumą sužinojusios dėl informacijos neprieinamumo rizikuoja priimti skubotą sprendimą, kurio galimai gailėsis.
Atėję vaistų nuo vėžio gavo kaip pliauska per veidą: „Apgailėtina ir skaudu“
Ne vienas pacientas yra susidūręs su tuo, kad kas pusmetį atnaujinant kompensuojamųjų vaistų kainyną dalis iki tol jame buvusių vaistų „iškrenta“. Nors visada vaistų sąrašą įtraukiamos jo alternatyvos, prisistatyti nenorėjusi kaunietė teigė susidūrusi su nepavydėtina situacija.
Į portalą tv3.lt kreipusis moteris dėl susidariusios situacijos neslėpė emocijų.
„Esu kupina emocijų, bet kitaip turbūt ir būti negali. Man artimas žmogus susirgo šlapimo pūslės vėžiu.
Įspėjo dėl socialiniuose tinkluose plintančių įrašų – tai pavojinga sveikatai
Socialiniuose tinkluose padaugėjus įrašų apie pristatomus įvairius vaistinius preparatus Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba atkreipia dėmesį – vienai ar kitai ligai gydyti skirtus vaistus turėtų rekomenduoti vartoti gydytojai, o ne socialinių tinklų žvaigždės ar nuomonės formuotojai.
Tarnyba pažymi, pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis atsiranda įrašų, kuriuose pristatomi įvairūs nereceptiniai ir receptiniai vaistiniai preparatai.
Nuo liepos 1 d. įsigalioja naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas
Pirmadienį, nuo liepos 1 dienos, įsigalioja atnaujintas kompensuojamųjų vaistų kainynas. Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), į jį įtraukti 2 035 vaistiniai preparatai, priklausantys 853 vaistų grupėms.
„Situacija kainyne stabili, veikliųjų medžiagų kiekis didėjantis, stebimi natūralūs pasikeitimai ir gamintojų konkurencija.
Svarbu daugeliui: nuo liepos 1 d. įsigalioja atnaujintas kompensuojamųjų vaistų kainynas
Nuo liepos 1 d. įsigalioja atnaujintas kompensuojamųjų vaistų kainynas, į kurį įtraukti 2035 vaistiniai preparatai, priklausantys 853 vaistų grupėms.
„Kompensuojamųjų vaistų kainynas yra atnaujinamas du kartus per metus, siekiant užtikrinti pacientams gydymą reikalingomis veikliosiomis medžiagomis.
Nuo 2023 m. pradžios pacientams pradėti kompensuoti beveik 40 naujų vaistų
Kompensuojamųjų vaistų sąrašus kasmet papildo dešimtys naujų vaistinių preparatų, kurie padeda užtikrinti Lietuvos pacientams efektyvų ir šiuolaikišką gydymą. Greičiau įtraukti naujus vaistus į kompensavimo sistemą leidžia ženkliai paspartėjęs naujų vaistinių preparatų vertinimas ir racionalesnis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų naudojimas, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM.
Vaistų gamintojai siūlo „atšaldyti“ kompensuojamų preparatų kainas
Nuo liepos 1 dienos Lietuvoje įsigalios naujas kompensuojamų vaistų kainynas. Vaistų gamintojų asociacija (VGA) perspėja, kad šiemet jame bus 5 proc. mažiau preparatų dėl Lietuvoje galiojančių kompensuojamų vaistų kainos nustatymui taikomų kriterijų. VGA valdybos narys Darius Sinkevičius perspėja, kad Lietuvai nekoreguojant esamos kompensuojamų vaistų kainos nustatymo tvarkos, kyla pavojus prarasti kai kurių gamintojų šalyje parduodamus vaistus.
Naujausias tyrimas: Lietuva pagal inovatyvių vaistų prieinamumą – Europos sąrašo gale
Lietuva pagal inovatyvių vaistų prieinamumą ir toliau atsilieka nuo kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių, rodo naujausias tarptautinės sveikatos rinkos duomenų tyrimo kompanijos IQVIA tyrimas.
Jo metu išanalizavus 36 Europos šalių pernai metų duomenis, paaiškėjo, kad situacija Lietuvoje yra viena prasčiausių.
Kaip rodo tyrimas, iš 167 vaistų, kurie per tyrimo periodą buvo registruoti ES, Lietuvoje kompensuojamųjų vaistų sąrašuose šių metų sausio 1 dieną buvo 14 vaistų.
Įspėja jokiu būdu nemesti šio daikto į konteinerius: gali baigtis liūdnai
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kaip tvarkyti medicinines atliekas ir kur dėti pasibaigusio galiojimo ar nebereikalingus vaistus.
Socialiniuose tinkluose Aplinkos apsaugos departamentas pasidalijo atmintine, kur išmesti senus vaistus ir ko negalima su jais daryti.
Pabrėžiama, kad buityje susidariusių medicininių atliekų, pavyzdžiui, nebereikalingų vaistų, adatų, švirkštų, tvarščių negalima mesti bet kur.
Gera žinia pacientams: jau netrukus šiuos vaistus bus galima įsigyti daugiau užsienio šalių
Gegužę pranešta, jog mūsų šalies elektroniniuose receptuose išrašytus vaistus jau galima įsigyti ir Latvijoje bei Lenkijoje. Šalių sąrašas plėsis ir jau netrukus vaistus, išrašytus Lietuvoje, bus galima įsigyti ir kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Šis sprendimas yra gera žinia pacientams, taip pat džiugina ir medicinos ekspertus.
Šiais atvejais vaistai nieko nekainuoja: pasakė, kokiems žmonėms priklauso
Užsukus į vaistinę įsigyti būtinų vaistų pasitaiko įvairių situacijų, kai pacientas sumoka daugiau, nei išties turėtų. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena – reikia atminti kelis dalykus, kad vaistinėje įsigydami kompensuojamųjų vaistų už juos nepermokėtume.
Puiki žinia pacientams: mokslininkai atrado vaistus, padėsiančius išgyti nuo ilgojo COVID-19
Pirmą kartą pasaulyje mokslininkai pakeitė esamo vaisto paskirtį ir įrodė, kad jis gali padėti sergantiems ilguoju COVID-19. Šis vaistas, naltreksonas, paprastai naudojamas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo sutrikimams gydyti, tačiau komandos atlikti tyrimai rodo, jog šis vaistas gali padėti milijonams žmonių, sergančių ilguoju COVID-19 ir ME/CFS.
Lietuviai plūsta į vaistines – štai ką labiausiai šluoja iš lentynų: šie metai išskirtiniai
Prasidėjus karštiems orams vaistininkai praneša – ženkliai išaugo vaistinių preparatų nuo alergijų ir jų komplikacijų bei antibiotikų bei saulės kosmetikos pardavimai. Vaistininkai priduria, kad prasidėjus grilio ir uogų sezonui pastebima, jog gyventojai dažniau susiduria su virškinimo problemomis.
„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Sigita Korbutaitė naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad prasidėjus karštiems orams labai išaugo vaistų nuo alergijų komplikacijų pardavimai.
Vaistai yra, bet lietuviams neprieinami: vis dar esame dugne
Lietuva pagal inovatyvių vaistų prieinamumą užima vieną paskutiniųjų pozicijų visoje Europoje. Sveikatos apsaugos sistemos dalyviai apskritojo stalo diskusijoje ieškojo sprendimų, kaip situaciją pakeisti ir pacientams užtikrinti tolygų inovatyvaus gydymo prieinamumą.
Lietuviai masiškai vaistinėse šluoja 1 prekę: paaiškino, kodėl
Nors jau prasidėjo paskutinis pavasario mėnuo, tačiau alergiškiems gyventojams gamta ir toliau neleidžia atsikvėpti. Vaistininkai skaičiuoja, kad šių metų balandį vaistinių preparatų nuo alergijos įsigyta trečdaliu daugiau nei pernai. Ilgametės tendencijos rodo, kad alergizuojančių augalų žydėjimas tęsis ir gegužę, tad žiedadulkių alergijos kamuojamiems žmonėms patariama skirti daugiau dėmesio šios nemalonios ligos prevencijai.
Pacientai su žiburiu ieško būtino vaisto – sugalvoję su juo mesti svorį jį vežasi net iš Lenkijos
Jau kuris laikas sergantieji cukriniu diabetu iš vaistinių priversti grįžti tuščiomis arba ieškoti jiems reikalingo vaisto alternatyvos. Gydytojai neslepia – vaisto trūkumą sąlygoja ne tik besitęsiantys tiekimo sutrikimai, bet ir tai, kad šis preparatas aktyviai medžiojamas žmonių, kovojančių su per dideliu svoriu. Tiesa, medikai pažymi, kad tam šis vaistas nėra skirtas.
Dėmesio visiems: Lietuvoje gydytojo išrašytus vaistus bus galima nusipirkti dar 2 šalyse
Nuo ketvirtadienio elektroniniuose receptuose išrašytus receptinius vaistinius preparatus lietuviai gali įsigyti ir užsienyje – pirmiausia Latvijoje ir Lenkijoje, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.
„Atverdami Lietuvos gyventojams galimybę įsigyti receptinius vaistus užsienio šalyse, žengiame svarbų žingsnį dar tvirtesnės Europos sveikatos sąjungos link.
Suskaičiavo, kiek už vaistus pernai sumokėjo patys pacientai, o kiek – valstybė
Valstybinės ligonių kasos duomenimis, už kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones pernai išleista beveik 573 mln. eurų. Didžioji dalis šios sumos – 526 mln. eurų buvo kompensuota iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, 26 mln. eurų paciento priemokų padengta iš valstybės biudžeto, likusią dalį, įsigydami vaistus, sumokėjo patys pacientai.
Šiukštu nevartokite šių vaistų su alkoholiu: gali baigtis liūdnai
Psichiatrui diagnozavus depresiją, nerimo sutrikimą ar kitokias psichologines ligas, visais atvejais yra taikomas gydymas – psichoterapija, vaistais ar kombinuotu gydymu.
Senovės lietuvių vaistai: štai kokioms ligoms gydyti pirkdavo rupūžes ir kam reikėjo nuodų
Šilutės muziejininkai pristato, kaip atrodė ir ko būdavo galima įsigyti Mažosios Lietuvos vaistinėse prieš daugiau nei šimtą metų. Tarp eksponatų – ir nuodai, ir skystas eteris, ir net barsuko taukai. Tiesa, jų pirkėjai vaistininko prašydavo ypač susigėdę.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktorė rodo vaistų mišinius, iš kurių XIX amžiaus pabaigos, XX-ojo pradžios vaistininkai gamindavo vaistus.
Nuo kitų metų – svarbūs pokyčiai: receptiniai vaistai bus išrašomi kitaip
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.
Šiuo metu kompensuojamuosius vaistus gydytojas gali paskirti ne ilgiau kaip pusmečiui.
Štai kokias prekes lietuviai šluoja iš vaistinių: kai ką drąsiau perka internetu
Internetinėse vaistinėse žmonės ne tik ieško vaistų ir maisto papildų, bet ir dairosi iki šiol neišbandytų naujovių. „Eurovaistinės internete“ farmacijos specialistė Karolina Liumparaitė pastebi, kad internete žmonės dažniau susidomi išbandyti naujausias kosmetikos ar maisto papildų naujoves, o dar kiti nepabijo pasikonsultuoti dėl priemonių, kurios palengvintų audringų vakarėlių sukeltas pasekmes.
Garsios laidų vedėjos gyvybė pakibo ant plauko: pavojingų vaistų davė ir nepilnametei dukrai
Rusijos laidų vedėja Dana Borisova atsidūrė ant gyvenimo ir mirties slenksčio. Ji prarado sąmonę savo bute Maskvoje ir gulėjo tol, kol ją surado dukra.
Šešiolikmetė mergina nedelsdama iškvietė greitąją pagalbą.
Gydytojai atgaivino Daną, po to ji papasakojo, kas nutiko.
Pasirodo, Dana Borisova jautė pykinimą, galvos svaigimą, kraujospūdį ir padažnėjusius širdies susitraukimus. Dėl to ji prarado sąmonę, praneša Unian.net.
„Danos Aleksandrovnos būklė kelia grėsmę jos gyvybei.
Lietuviai masiškai vaistinėse šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl
Atėjus pavasariui, žmonės ne tik džiaugiasi orais, bet ir susiduria su šio metų laiko metamais iššūkiais. Alergijos, peršalimas bei silpnas imunitetas – su tuo lietuviai susiduria dėl pakitusių oro sąlygų.
„Benu“ vaistinės vedėja Inga Norkienė, ir vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas komentuoja, kokius preparatus pavasario metu lietuviai perka dažniausiai bei su kokiomis sveikatos problemomis susiduria.
Šį vaistą namie turi kiekvienas, bet neretai vartoja klaidingai: taip gali atsidurti ir pas chirurgą
Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų. Visgi specialistai pastebi, kad nemažai žmonių šiuos vaistus vartoja klaidingai, taip keldami pavojų sveikatai.
Šiems žmonėms vaistai priklauso nemokamai: štai ką reikia padaryti
Ligonių kasos sulaukia gyventojų klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus, o šiemet vėl tenka šias priemokas mokėti. Ligonių kasų specialistai primena, kad kasmet vaistų priemokų krepšelis kaupiamas iš naujo.
Gyventojams, kurie šiais metais sukaups 48,33 euro siekiantį vaistų priemokų krepšelį, kaip ir pernai, iki metų pabaigos nebereikės mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus, kurių priemoka mažiausia.
Vienos porcijos kaina – net 2 milijonai dolerių: kodėl modernūs vaistai tokie brangūs ir ar galime juos kurti Lietuvoje?
Vėžio diagnozė jau šiandien nebėra laikoma mirties nuosprendžiu, o ne tokią tolimą ateitį medikai piešia dar šviesesnėmis spalvomis. Ne tik sparčiai vystosi naujosios biotechnologijos kuriant kuo efektyvesnius vaistus su mažiau šalutinių reiškinių, bet ir diagnostikos bei chirurgijos tikslumas.
STT pasigenda kompensuojamų vaistų kainos pagrindimo, įžvelgia piktnaudžiavimo riziką
Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kainodara ir įsigijimas turi teisinių spragų dėl kainos pagrįstumo, abejonių kelia ir nedeklaruojami sprendimų priėmėjų ryšiai, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
STT, atlikusi šio proceso korupcijos rizikos analizę Valstybinėje ligonių kasoje (VLK) ir Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM), tvirtina, jog nustatyti trūkumai kelia riziką dėl galimo piktnaudžiavimo.
Gera žinia dėl vaistų sergantiems šiomis ligomis: Seime liko tik vienas žingsnis
Seimas antradienį po svarstymo vieningai pritarė prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Farmacijos įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama pagerinti inovatyvių gydymo metodų ir vaistų prieinamumą labai retomis ligomis sergantiems pacientams.
Pagal svarstomą projektą, dėl kurio Seimas turės balsuoti dar kartą, į Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo komisiją numatoma papildomai įtraukti dar keturis jos narius.
Prasidėjus šiltesniems orams gyventojai užgulė vaistines: masiškai perka 1 preparatą
Atėjus pavasariui ir prasidėjus šiltesniems orams gyventojai plūsta į vaistines. Vaistinių atstovai atskleidė, kokius vaistus šiuo metu gyventojai perka labiausiai bei patvirtino, kad šiuo metu jaučiama didesnė paklausa sezoninės alergijos slopinimui skirtiems preparatams.
Laukia naujos paslaugos vaistinėse: sako, kad atlaisvintų gydytojus nuo eilių
Ne tik pasikonsultuoti, nusipirktų vaistų ar kitų priemonių, pasiskiepyti, bet ir prasitęsti vaistų receptą. Apie tokią laukiamą naują paslaugą vaistinėse kalbama jau kurį laiką, tačiau tam vis nesiryžtama. Naujausiais duomenimis, tokia paslauga galėtų atsirasti ne anksčiau šių metų pabaigos.
Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė priminė, kad apie galimybę pratęsti kai kuriuos vaistus vaistinėje kalbama jau seniai.
Muitininkai Rusijos piliečio automobilio kabinoje aptiko daugiau kaip 2 tūkst. kontrabandinių vaistų pakuočių
Kybartų kelio posto muitinės pareigūnams įkliuvo Rusijos pilietis, į Lietuvą bandęs neteisėtai gabenti daugiau kaip 2 tūkst. vaistų pakuočių.
Kaip ketvirtadienį pranešė Kauno teritorinė muitinė, atlikdami iš Rusijos per Kybartų kelio postą įvažiavusio, tranzitu per Lietuvą žuvies produktų krovinį gabenusio, krovininio automobilio muitinę kontrolę, automobilio kabinoje, po keleivio sėdyne, specialiai įrengtoje slėptuvėje, muitininkai rado neteisėtai gabenamus vaistus.
SAM įsteigė Vaistų komitetą: informuos apie racionalų vaistų skyrimą ir vartojimą
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įsteigė Vaistų komitetą, kurio užduotis bus siekti racionalesnio vaistų skyrimo ir vartojimo, vykdyti stebėseną, rengti pranešimus apie racionalų vaistų skyrimą ir vartojimą bei teikti rekomendacijas gydymo įstaigoms ir vaistinėms.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, daugiau nei 50 proc. vaistų visame pasaulyje išrašomi, išduodami arba parduodami netinkamai, o 50 proc. pacientų juos vartoja neteisingai.
Marijampolėje dviem mažylėms apsinuodijus raminamaisiais, specialistė paaiškina: vaikams vaistai primena saldainius
Į Marijampolės ligoninę savaitgalį artimieji atvežė 3 ir 4 metukų mergytes. Pusseserės, besisvečiuodamos pas giminaičius, pačiupo raminamųjų vaistų ir jų prisiragavo.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Dvi mažylės – 3-ejų ir 4-erių metukų – į Marijampolės medikų rankas pateko sekmadienį po pietų. Medikai apie apsinuodijusius vaikus iš karto informavo policijos pareigūnus.
Lietuviai plūsta į vaistines: štai ką labiausiai šluoja iš lentynų
Nors kalendorinis pavasaris – jau čia, lietuviai vis dar nepaliauja vaduotis iš peršalimo ligų. Apie tai byloja iš vaistinių šluojami vaistiniai preparatai. Gyventojus taip pat aktyviai atakuoja žarnyno infekcijas sukeliantis rotavirusas ir kiti jam giminingi virusai.
Danijos mokslininkai rado vaistą, sumažinantį „amžinųjų chemikalų“ kiekį kraujyje
Aukštam cholesterolio kiekiui mažinti skiriamas vaistas gali ženkliai sumažinti su vėžio rizika siejamų ir Europoje uždraustų „amžinųjų chemikalų“ (PFAS) kiekį kraujyje, ketvirtadienį pranešė mokslininkai.
Tačiau šis vaistas nėra skirtas visiems ir ilgai jo vartoti negalima, nes jis pasižymi šalutiniu poveikiu ir būtina atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima įvertinti jo poveikį lėtiniams sveikatos sutrikimams.