Sprendimą VRK priėmė vienbalsiai. K. Bartoševičius mandato neteks nuo sprendimo paskelbimo.
Pats K. Bartoševičius į antradienį vykusį VRK posėdį neatvyko.
K. Bartoševičiaus pareiškimą dėl mandato atsisakymo VRK gavo elektroniniu paštu praėjusį penktadienį, apie 20 valandą.
Pirmadienį į Seimą kreipėsi generalinė prokurorė Nida Grunskienė, prašydama naikinti K. Bartoševičiaus teisinę neliečiamybę vykstant ikiteisminiam tyrimui dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo.
K. Bartoševičius sako prašymą naikinti jo mandatą pateikęs dėl asmeninių priežasčių ir neigia galimus įtarimus dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo.
Generalinė prokuratūra teigia, kad, remiantis pernai lapkritį pradėto ikiteisminio tyrimo duomenimis, „būtina spręsti klausimą dėl leidimo patraukti šios kadencijos Seimo narį K. Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo teises“.
Anot prokuratūros pranešimo, tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę už seksualinį mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimą, tvirkinimą.
BNS žiniomis, tyrime figūruoja mažiausiai du nukentėję nepilnamečiai vaikai, vienam jų yra iki 14 metų.
Pagal Konstituciją, Seimo nario asmuo yra neliečiamas, jis be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.
Teigia esąs „šoke“
„Esu šoke“, – taip apie ypač rimtus kaltinimus tv3.lt portalui atsiliepia K. Bartoševičius.
Apie mestus kaltinimus jis teigė sužinojęs pirmadienį.
K. Bartoševičius žada bendrauti ir bendradarbiauti su teisėsauga tiek, kiek reikės.
„Šokas man lygiai toks pats kaip ir mano bendražygiams, dėl to yra labai sunku ką nors komentuoti. Kai vyks šis tyrimas, aš pasiryžęs bendrauti ir bendradarbiauti su teisėsauga tiek, kiek reikia“, – pirmadienį BNS sakė K. Bartoševičius.
Jis teigė besijaučiąs labai blogai dėl paskleistos informacijos.
Parlamentaras tvirtino nematąs pagrindo tokiems įtarimams, o teisėsauga su juo tuo klausimu nebuvo susisiekusi.
„Aš neįsivaizduoju, kokiu pagrindu galėjo gimti tokie kaltinimai. Turbūt reikia laukti, kol prokuratūra atskleis daugiau informacijos, jeigu atskleis“, – BNS sakė K. Bartoševičius.
Jis neigė, kad jo sprendimas trauktis iš Seimo susijęs su minėtu teisėsaugos tyrimu.
Penktadienį apie 20 val. K. Bartoševičius Vyriausiajai rinkimų komisijai nusiuntė prašymą nutraukti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus. Šį pareiškimą komisija svarstys antradienį.
Parlamentaras kartojo, kad prašymas nutraukti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus, susijęs su asmeninėmis priežastimis, o ne su teisėsaugos tyrimu.
„Tos asmeninės priežastys yra susijusios su manimi ir mano sveikatos būkle, turbūt labiausiai su psichologine sveikata. Ji pablogėjo tikrai ne šiandien“, – tvirtino politikas.
„Vyriausiajai rinkimų komisijai savo pareiškimą išsiunčiau dar penktadienį, tai tikrai neturėjau jokių žinių apie tai [kaltinimus]“, – situaciją komentavo konservatorius.