„Registratorių užfiksuotą medžiagą policija turėtų analizuoti detaliau ir pagal tai bausti pažeidėjus. Galų gale, ir mūsų pilietiškumas nėra aukščiausio lygio, nes pamatę pažeidėją dar nepuolame skambinti policijai“, – kelių saugaus eismo dienai balandžio 6-ąją skirtoje laidoje „Dienos klausimas“ sakė S. Pukalskas.
Anot Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjo Vidmanto Pumpučio, kelių eismo taisyklių pažeidimą užfiksavę vairuotojai galėtų nepatingėti ir pateikti medžiagą e. policijai. „Jeigu vairuotojai dažniau siųstų vaizdo registratorių medžiagą, atsirastų baimė, kad neverta pavojingai elgtis kelyje, nes gali būti užfiksuotas bet kurio vairuotojo“, – mano V. Pumputis.
Vokietijoje tokius pranešėjus policija esą apdovanoja ir skiria nusipelniusių vairuotojų gildijos titulą.
Anot V. Pumpučio, Nyderlandų karalystė, užuot diegusi greičio matavimo prietaisus keliuose, visuose automobiliuose ketino įrengti navigacijos prietaisus, kurie fiksuotų ir nuvažiuotą atstumą, ir avarines situacijas, ir greičio viršijimą. „Siūlymas labai pažangus, tačiau dėl žmogaus teisių ir privatumo jo buvo kol kas atsisakyta“, – sakė jis.
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kuriuo metu organizuojamos respublikinės prevencinės priemonės:
Balandžio 1–10 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolė.
Balandžio 15–17 d. – transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimai.
Balandžio 1–10 d. ir balandžio 18-24 d. – aktyvi leidžiamo važiavimo greičio kontrolė.
Balandžio 21–22 d. daugelyje Europos šalių vyks 24 valandas truksianti prevencinė priemonė „Greitis“ (Speed Marathon).
Visą laidą klausyti čia:
http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2016/04/05/dienos-klausimas/56335