Jame – 11-likos specialistų savanorių komanda, padėsianti su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai Pietų Kaukazo valstybei, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.
Į Armėniją išvyko gydytojas anesteziologas-reanimatologas Ainius Žarskus, anesteziologijos-reanimatologijos specialybės gydytojai rezidentai Lukas Neimana ir Roman Botov, slaugytojos – Diana Rinkevičiūtė, Virginija Savickienė, Laura Gurskienė, Jolita Škudaitė, taip pat slaugytojas anestezistas Donatas Mečislauskas.
Medikus delegavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninė Kauno klinikos, Vilniaus universiteto ligoninė (VUL) Santaros klinikos ir Respublikinė Panevėžio ligoninė (RPL).
Specialistų komandą papildė ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patarėjas Marius Čiurlionis, kuris ir vadovaus šiam operacijų štabui, taip pat SAM Ekstremaliųjų situacijų operacijų valdymo centre dirbantis karo medikas mjr. Valdas Meškauskas bei mjr. Aurimas Gusčius, kaip ir Lietuvoje, Armėnijoje kuruosiantis logistikos klausimus.
Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, Armėnija yra ta valstybė, kuriai šiuo metu tikrai reikia medikų, kompetentingų specialistų pagalbos, suvaldant šalyje įsisiautėjusį virusą.
„Nepabijosiu pasakyti, kad Lietuvai pavyko gana sėkmingai suvaldyti pirmąją pandemijos bangą. Pagyrų dėl to sulaukėme ir iš Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atstovų. Prie to prisidėjo laiku pradėtos taikyti prevencijos priemonės ir, žinoma, žmonių susitelkimas. Kitose šalyse susiklostė vadinamasis blogasis scenarijus, viena jų – Armėnija. Tad, savo ruožtu, dėkoju medikams, specialistams, nepabūgusiems rimtų iššūkių ir savanoriškai vykstantiems į Armėniją, kur jie dalinsis mūsų šalies gerąja patirtimi ir pritaikys praktiškai pas mus išmoktas pamokas“, – sako ministras A. Veryga.
Anot jo, kiekvienos darbo rankos, kiekvieno vadybinė patirtis, valdant šią situaciją, Armėnijoje yra itin reikalinga. Į ją ekspertinę pagalbą siunčia ir kitos Europos valstybės.
„Armėnija šiuo metu išgyvena sunkų laikotarpį, nulemtą COVID-19 pandemijos. Lietuva visada pasirengusi padėti ir savo partneriams. Didžiuojuosi ir dėkoju Lietuvos medikams ir ekspertams vykstantiems pagelbėti Armėnijos žmonėms“, – sakė Užsienio reikalų ministras (URM) L. Linkevičius.
Į Armėniją išvykusi komanda su savimi pasiėmė ir darbui reikalingą medicininę įrangą bei asmens apsaugos priemones. Humanitarinę pagalbą Armėnijai komanda teiks dvi savaites.
Armėnijoje, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, nustatyti 18033 koronavirusinės infekcijos atvejai, 302 žmonės mirė.
Naujasis koronavirusas – iššūkis visam pasauliui
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad nuo naujojo koronaviruso dar nėra išrastų efektyvių vaistų ar vakcinos, todėl visoms pasaulio valstybėms naujoji liga yra tikras iššūkis. Būtent dėl to dar epidemijos įkarštyje, kovo 27 dieną, šalies prezidentas Gitanas Nausėda po pokalbio su Pietų Korėjos lyderiu Moon Jae-In sakė, kad korėjiečiai pasidalys savo žiniomis ir patirtimi dėl koronaviruso krizės valdymo.
„Šiandien su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu sutarėme, kad jų specialistai perduos savo žinias bei patirtį Lietuvos krizių valdymo ir sveikatos apsaugos institucijų pareigūnams“, – tąkart feisbuke rašė prezidentas po pokalbio su Pietų Korėjos prezidentu.
G. Nausėdos teigimu, Pietų Korėjos vadovas pažadėjo tarpininkauti ir dėl kitų medicininių priemonių bei įrangos įsigijimo iš šios šalies gamintojų.