• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš mėnesį pirmąja koronaviruso vakcina paskiepyta prosenelė, nesulaukusi antrosios dozės, užkrėtė virusu. Medikai perspėjo, kad kai kur taikomas spartesnis skiepijimo būdas yra prieštaringai vertinamas.

Prieš mėnesį pirmąja koronaviruso vakcina paskiepyta prosenelė, nesulaukusi antrosios dozės, užkrėtė virusu. Medikai perspėjo, kad kai kur taikomas spartesnis skiepijimo būdas yra prieštaringai vertinamas.

REKLAMA

Eileen Davies (82) užsikrėtė virusu, kai bandė padėti ką tik iš ligoninės namo išsiųstai kaimynei. Kaimynei buvo atliktas koronaviruso testas, tačiau ji grįžo namo dar nežinodama rezultato.

Praėjus kelioms dienoms po to, kai Eileen padėjo pagyvenusiai kaimynei, ši gavo teigiamą koronaviruso testo atsakymą. Tada ir prosenelę pradėjo kamuoti koronaviruso simptomai ir jos testas taip pat buvo teigiamas, nepaisant to, kad ji buvo skiepyta prieš mėnesį.

Eileen nėra vienintelis vakcinuotas asmuo, užsikrėtęs virusu po to, kai antroji skiepo dozė buvo atidėta dėl daugybės panašių įvykių.

REKLAMA
REKLAMA

Nutekinta vidinė atmintinė, išsiųsta Anglijos nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) „NHS fondo“ Sauthamptono darbuotojams, įspėjo, kad antros dozės negalima išduoti per anksti.

REKLAMA

Didžioji Britanija prieštaravo vakcinų gamintojų nurodymams, kad tarp pirmosios ir antrosios skiepo dozės būtų paliekamos trijų savaičių pertraukos.

Buvo priimtas prieštaringai vertinamas sprendimas pabandyti išplėsti skiepijimą ribotu kiekiu vakcinų, kad jas gautų daugiau labiau pažeidžiamų britų, ir taip būtų kuo greičiau išvengta nacionalinio karantino, vietoj to, kad pasiūlytų stipresnę apsaugą mažiau žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tai sukėlė aršią tiek mokslininkų, tiek gydytojų kritiką. Medikai kreipsis į sveikatos apsaugos ministrą Mattą Hancocką, norėdami paraginti juos permąstyti šią politiką.

„The Independent“ pranešė, kad Sautamptono universitetinės ligoninės „NHS fondo“ darbuotojai gavo el. laišką, kuriame buvo parašyta: „Tai tapo didžiausia politine svarba.“

„Davidui Frenchui, mūsų generaliniam direktoriui, buvo išsiųstas visiškai aiškus laiškas, nepaliekantis vietos interpretacijoms – jokiomis aplinkybėmis mes negalime siūlyti antros vakcinos tame 12 savaičių tarpe, nebent norime rizikuoti ir prarasti licenciją. Šiuo metu dėl to jokiu būdu negalima derėtis. Netoli mūsų esantis regionas skyrė 34 antrąsias dozes ir yra tiriamas centralizuotai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laišką atsiuntė anesteziologė, daktarė Caroline Marshall, kuri prieš koronaviruso pandemiją buvo vyriausioji operacijų vadovė ligoninėje.

Universitetinės ligoninės Sautamptono fondo atstovas spaudai „The Independent“ sakė: „Vakcina nebuvo švaistoma, nes pažengėme įgyvendindami pirmųjų dozių programą, antrąją dozę siūlome praėjus 12 savaičių po pirmosios, o tai atitinka nacionalines rekomendacijas“.

REKLAMA

Anglijos nacionalinės sveikatos tarnyba paneigė teiginį, kad ligoninės prarastų skiepijimo licencijas, jei nesilaikytų taisyklių, tačiau atsisakė komentuoti.

Jungtinis vakcinacijos ir imunizacijos komitetas (JCVI), nustatantis pagrindines vakcinos programos taisykles, pareiškė, kad šalis turėtų išduoti pirmąsias skiepų dozes kuo daugiau žmonių.

Nors vienkartinė injekcija nesuteiks tiek apsaugos, kiek dvi vakcinos dozės, ji vis tiek gali sutrukdyti daugeliui žmonių užsikrėsti koronavirusu.

REKLAMA

JCVI teigia, kad viena „Pfizer“ vakcinos dozė gali užkirsti kelią net 89 procentams ligų.

Tačiau nauji duomenys, atsiradę Izraelyje, rodo, kad šios pirmosios dozės apsauga gali siekti tik 33 proc., o tai reiškia, kad du trečdaliai žmonių, kuriems skirta viena vakcinos dozė, vis tiek galėtų užsikrėsti koronavirusu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų