UV žala po kataraktos operacijos
Žmonėms, kuriems prieš metus buvo atlikta kataraktos operacija, gali padidėti UV pažeidimo rizika. Šios operacijos metu akies lęšiukas pašalinamas, todėl akis tampa labiau pažeidžiama UV spindulių. Natūralus lęšis paprastai pakeičiamas intraokuliniu lęšiu. Senesni intraokuliniai lęšiai sugeria daug mažiau UV šviesos nei įprasti stikliniai ar plastikiniai akinių lęšiai. Jei jums buvo atlikta kataraktos operacija, o jūsų intraokulinis lęšis nėra naujausio tipo, būtinai dėvėkite UV spindulius blokuojančius akinius nuo saulės ir kepurę, kad padidintumėte apsaugą.
Po fotodinaminės terapijos venkite saulės spindulių
Jei sergate akių liga ir neseniai Jums atliko fotodinaminę terapiją, akių gydytojas gali patarti kelias dienas po gydymo vengti saulės poveikio. Po fotodinaminės terapijos būtinai dėvėkite tamsius akinius nuo saulės, kai būsite lauke.
Fotosensibilizuojantys vaistai padidina jautrumą saulės šviesai
Fotosensibilizuojantys vaistai – vaistai, kurie daro jūsų odą jautresnę šviesai. Taip pat, šie vaistai gali padaryti Jūsų akis jautresnes šviesai. Būtinai aptarkite atsargumo priemones su savo akių gydytoju, jei vartojate šviesai jautrinančius vaistus. Rekomenduojame dėvėti akinius nuo saulės ir kepurę, kai tik išeinate į lauką, kol vartojate šiuos vaistus.
Šviesios spalvos akims gresia didesnis UV pavojus
Ar turite mėlynas ar žalias akis? Kad apsaugotumėte regėjimą nešiokite saulės akinius. Kai kurie tyrimai rodo, kad ultravioletinių spindulių poveikis ir šviesios rainelės gali padidinti retų akių vėžio, pvz., rainelės melanomos ar uvealinės melanomos, riziką.
Pasirūpinkite savo akimis ir apsaugokite jas nuo žalingųjų UV spindulių. Jei susiduriate su skaudančiomis akimis ar įtariate, jog jas pažeidė UV spinduliai, užsiregistruokite konsultacijai pas profesionalius OC akių klinikos gydytojus jau dabar!