„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė primena, kad sklandžiam aptarnavimui Ukrainos piliečiai turėtų būtų užsiregistravę migracijos tarnyboje ir turėti jų išduotą registracijos kortelę.
„Vos sulaukę Vidaus reikalų ministerijos ir SAM naujienų apie receptinių vaistų kompensavimą Ukrainos piliečiams, ėmėmės reikiamų darbų, kad pritaikytume savo sistemas ir galėtume sklandžiai aptarnauti žmones visame mūsų vaistinių tinkle. Taip pat paruošėme savo vaistininkus ir pritaikėme vaistų išdavimo tvarką“, – sakė ji.
Taip pat ir BENU vaistinių tinkle nuo karo bėgantys Ukrainos gyventojai, įskaitant nelydimus nepilnamečius, gali gauti reikiamus, mūsų šalies gydytojų paskirtus receptinius vaistus valstybės biudžeto lėšomis.
„SAM ir vidaus reikalų ministerijai priėmus sprendimą kompensuoti vaistus Ukrainos piliečiams, pritaikėme vaistinių sistemas ir darbuotojus supažindinome su tvarka, kad procesas vyktų operatyviai ir sklandžiai.
Primename, kad Ukrainos piliečiai turi būti užsiregistravę Migracijos departamente, kur jiems yra suteikiamas elektroninės sveikatos istorijos (ESI) numeris ir išduodama registracijos kortelė. Šiomis priemonėmis asmuo bus identifikuotas e.sveikatos sistemoje ir galės atsiimti išrašytus receptinius vaistus be jokių nesklandumų“, – pasakoja BENU vaistinių tinklo rinkodaros ir komunikacijos vadovė Rita Šelekaitė-Ivaškevičienė.
Būtina užsiregistruoti registracijos centre
Portalas tv3.lt primena, kad Ukrainos gyventojai, įskaitant nelydimus nepilnamečius, kurie pasitraukė iš Ukrainos į Lietuvos Respubliką dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje ir užsiregistravo Migracijos departamento registracijos centre, nemokamai gaus ne tik būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas, bet ir gydytojų Lietuvoje ambulatoriniam gydymui išrašytus receptinius vaistus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Išlaidos už receptinius vaistus bus apmokamos valstybės biudžeto lėšomis.
Asmens sveikatos priežiūros specialistai iš Ukrainos pasitraukusiems asmenims galės išrašyti receptinius vaistus elektroniniuose, ir išimties atvejais popieriniuose (3 formos ar 2 formos (jei išrašomi narkotiniai ar psichotropiniai vaistai) receptų blankuose) receptuose, identifikuodami asmenį e. sveikatos sistemoje pagal elektroninės sveikatos istorijos (ESI) numerį, kurį užsieniečiai gaus registruodamiesi Migracijos departamente.
Atvykęs į gydymo įstaigą iš Ukrainos pasitraukęs asmuo turės pateikti registracijos Migracijos departamente kortelę. Ją pateikti užsienietis turės ir vaistinėje, norėdamas atsiimti išrašytus receptinius vaistus.
Receptiniai vaistai iš Ukrainos pasitraukusiems asmenims gali būti išrašomi ne ilgesniam kaip vieno mėnesio gydymo kursui, išskyrus atvejus, kai vaisto mažiausia vidinė pakuotė yra skirta ilgesniam nei vieno mėnesio gydymo kursui.
Kokią medicinos pagalbą gali gauti ukrainiečiai?
Nuo Rusijos karo veiksmų Ukrainoje pabėgę šios šalies gyventojai, atvykę į Lietuvą ir užsiregistravę Migracijos departamente, gali gauti skubiąją medicinos pagalbą, nėštumo priežiūrą, pagalbą prasidėjus gimdymui bei kitas būtinas I, II ir III lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus sveikatos būklė galėtų pablogėti tiek, kad jiems prireiktų skubiosios medicinos pagalbos paslaugų. Iš Ukrainos pasitraukę užsieniečiai taip pat gali pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos, o vaikai gali būti skiepijami pagal profilaktinių skiepijimų kalendorių.
Įvertinti sveikatos būklę ir paskirti būtinas sveikatos priežiūros paslaugas bei išrašyti receptinius vaistus ambulatoriniam gydymui gali gydantis gydytojas. Užsieniečiai gali savarankiškai kreiptis į bet kurią gydymo įstaigą, teikiančią šeimos medicinos paslaugas.
Dėl skubiosios medicinos pagalbos reikėtų kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą arba bendruoju pagalbos numeriu 112.