Kaukėje naudojama jutiklių technologija vėliau galės būti pritaikyta ir kitiems drabužiams siekiant aptikti koronavirusą. Taip pat šią technologiją bus galima modifikuoti ieškant įvairių kitų patogenų ar grėsmių, o ne tik koronaviruso.
Kaukės jutikliai grindžiami baltymų ir nukleino rūgšties sintetinių genų tinklais, reaguojančiais į specifines molekules. Iš pradžių šie tinklai buvo įterpti į popierių ir naudojami Ebolos ir Zika virusų nustatymui, o dabar – integruoti į medžiaginius audinius ir naudojami koronaviruso diagnozavimui.
Testo rezultatai bus matomi tik kaukės viduje
Kaukės kūrėjų teigimu, jutiklius galės aktyvuoti kaukės nešiotojas, kai bus pasirengęs atlikti testą, o testo rezultatai bus matomi tik kaukės viduje, išlaikant kaukės naudotojo privatumą. Kaukėje yra maža vandens talpykla, kuri, paspaudus mygtuką, sudrėkins ir aktyvuos jutiklius, tirsiančius kvėpavimo lašelius ir pateiksiančius rezultatus per 90 minučių. Testo atsakymas bus matomas kaip spalvota dėmė arba nusiųstas į kaukės nešiotojo mobilųjį telefoną iš kaukėje integruoto spektrometro.
Patobulinus jutiklių pritaikymą, tikimasi pradėti masinę kaukių gamybą.