Paprastąja pūsleline yra vadinamas herpes simplex viruso sukeltas odos ir gleivinių srities infekcinis uždegimas. Juo dažniausia užsikrečiama ankstyvoje vaikystėje nuo savo artimųjų.
Užsikrėtus, vėliau pūslelinės suaktyvėjimai pasireiškia įvairiame gyvenimo tarpsnyje. Vieniems jis prabunda kartą ar du per visą gyvenimą ir jie daugiau problemų neturi, o kitus žmones pūslelinė kamuoja kas mėnesį, du ar tris. Viskas priklauso nuo žmogaus imuniteto, kurį sąlygoti gali genetika, gyvenimo būdas ir kiti veiksniai.
Žymią moterį pūslelinė užklumpa prie jūros
„TV pagalbos“ gelbėtoja ir televizijos žiūrovams puikiai pažįstama dviejų sūnų mama Gerda Žemaitė sako, kad lūpų pūslelinė ją kamuoja tikrai dažnai. Vis dėlto dažniausiai jos suaktyvėjimas žymiai moteriai pasireiškia būtent atostogų metu.
„Man lūpų pūslelinė pirmą kartą pasireiškė paauglystėje ir pastebėjau, kad dažniausiai ji atsiranda, kai aš pabūnu saulėje, ypač prie jūros atostogų metu. Saulė ir vėjas man labai iššaukia pūslelinę“, – prisipažįsta moteris.
Išprovokavo ir lūpų procedūra
Vis dėlto G. Žemaitė pripažįsta, kad lūpų pūslelinė ją kamuoja ištisus metus, ne tik vasaros laikotarpiu.
„Tai ne tik vasaros problema, ji man pasireiškia labai dažnai. Aš geriu ir vaistus, ir tepu ją kremais, kai tik pradeda niežėti ties lūpų kampučiais“, – pasakoja moteris ir prisimena situaciją, kai pūslelinė jai buvo pasireiškusi itin stipriai.
„Man ypatingai buvo sureagavę, kai dariausi lūpų permanentą. Tikrai nesitikėjau, kad taip sureaguos. Supratau, kad tikriausiai man nelabai ir galima darytis tokią procedūrą, nes mano organizmas yra ypač jautrus“.
Turėdama pūslelinę G. Žemaitė stengiasi kuo dažniau drėkinti lūpas, teptis įvairiais vazelinais. Ir nors tokios priemonės neapsaugo nuo pūslelinės suaktyvėjimo, moteris sako, kad su šia problema ji jau susitaikė ir per daug dėl jos nesigėdija.
„Jau išmokau ją priimti, susigyvenau su ja, kadangi to nepakeisi. Žinoma, erzina ir šašiukai, ir tas netrumpas gijimo procesas... Bet su ja aš susigyvenau ir iš to didelės problemos nedarau“, – šypteli moteris.
Vietoj liaudiškų priemonių skuba į vaistinę
Ir nors vaistinėse galima rasti nereceptinių preparatų, skirtų pūslelinės gydymui, vis dar neretai tenka išgirsti, kad kiti pūslelinės gydymui griebiasi liaudiškų priemonių.
61 tūkstantį sekėjų savo „Instagram“ paskyroje turinti laidų vedėja G. Žemaitė atvirauja, kad užklupus pūslelinei, ji visuomet patarimų klausia ir savo gerbėjų. Vis dėlto moteriai tenka pripažinti, kad nors ji ir išbandė vieną liaudišką priemonę, ši jai nelabai padėjo, todėl ji labiau pasitiki vaistinėse siūlomais nereceptiniais preparatais.
„Kadangi turiu daug sekėjų, kai man iškyla pūslelinė, sekėjos iš karto pradeda man siūlyti patarimus. Iš liaudiškų priemonių, asmeniškai man, dantų pasta atrodo tikrai labai negražiai, todėl man geriau pasitikėti nereceptiniais preparatais, kurių dabar tikrai yra didelis pasirinkimas.
Renkuosi priemones, kurios yra tikrai patikimos. Nesu aš prieš liaudišką mediciną, bet pačiai jos naudoti nelabai tenka. Esu bandžiusi arbatmedžio aliejų, bet nepasakyčiau, kad tai buvo labai veiksminga“, – sako žymi moteris.
Dirbti televizijoje netrukdo
G. Žemaitės pasiteiravus, ar pūslelinės suaktyvėjimai netrukdo moteriai dirbti televizijoje, ji patikina, kad net ir televizijoje dirbantys žmonės yra tokie patys žmonės, kurie kartais kenčia negalavimus.
„Televizijos žmonės irgi tokie patys žmonės, jie turi negalavimų, kurie kartais išlenda ir būna matomi. Nesureikšminu to, mes visi žmonės ir suprantame vieni kitus, iš to didelės problemos nedarau“, – paaiškina G. Žemaitė.