• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Organizmo valymo sąvoka šiais laikais sulaukia daug dėmesio, tačiau neretai ji apipinta mitais ir nepagrįstais pažadais. Nors žmogaus kūnas natūraliai geba pašalinti toksinus per kepenis, inkstus, virškinimo sistemą ir odą, daugelis griebiasi papildomų priemonių, tokių kaip detoksikacijos dietos, žolelių arbatos ar specialūs papildai.

Organizmo valymo sąvoka šiais laikais sulaukia daug dėmesio, tačiau neretai ji apipinta mitais ir nepagrįstais pažadais. Nors žmogaus kūnas natūraliai geba pašalinti toksinus per kepenis, inkstus, virškinimo sistemą ir odą, daugelis griebiasi papildomų priemonių, tokių kaip detoksikacijos dietos, žolelių arbatos ar specialūs papildai.

REKLAMA

Ar tikrai organizmui reikia tokių intervencijų, o gal svarbiausia – subalansuotas gyvenimo būdas? Apie tai kalba „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė, atkreipdama dėmesį į svarbius sveikatos principus ir dažniausias klaidas.

Kas yra organizmo valymas ir kodėl jis svarbus?

„Visų pirma, labai svarbu įsidėmėti, kad žmogaus organizmas toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas geba pašalinti pats“, – teigia vaistininkė.

Ji paaiškina, kad natūralūs detoksikacijos procesai vyksta per kepenis, inkstus, virškinimo sistemą ir net odą. Šie organai kartu su šlapimu, išmatomis ir prakaitu pašalina nereikalingas medžiagas iš organizmo.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, daugelis žmonių sąvoką „organizmo valymas“ supranta kaip papildomų priemonių naudojimą, tokių kaip specialios dietos, maisto papildai, žolelių arbatos ar detoksikacijos programos.

REKLAMA

„Manoma, kad išvalius organizmą žmogus turės daugiau energijos, aktyvesnius virškinimo procesus, stipresnę imuninę sistemą ir netgi atsikratys papildomų kilogramų“, – sako vaistininkė.

Tačiau, anot specialistės, nėra aiškaus mokslinio pagrindimo, kad šie metodai išties veiksmingi.

„Šie būdai dažniausiai paremti individualių žmonių patirtimi, tačiau tai, kas tinka vienam, gali būti neveiksminga ar net žalinga kitam“, – perspėja I. Sauserytė.

REKLAMA
REKLAMA

Populiarūs organizmo valymo būdai ir jų pavojai

Socialiniuose tinkluose netrūksta įvairiausių „organizmo valymo“ metodų:

  • vien skysčiais grįsta dieta,
  • vaisių ir daržovių mityba,
  • keleto dienų badavimas,
  • vidurius laisvinančių produktų ar preparatų vartojimas,
  • augaliniai diuretikai,
  • vandens atsisakymas.

Specialistė įspėja apie galimas klaidas: „Drastiški mitybos pokyčiai ar kraštutiniai sprendimai gali išsekinti organizmą, sutrikdyti virškinimą, sukelti silpnumą, nuovargį ar net maistinių medžiagų trūkumą. Tai taip pat gali turėti įtakos kraujospūdžiui bei sukelti kitus sveikatos sutrikimus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji priduria, kad tokiems sprendimams trūksta mokslinio pagrindo: „Nėra pakankamai tyrimų, kurie patvirtintų, kad įvairios dietos tikrai veiksmingai pašalina toksinus. Be to, šių metodų veiksmingumo rodikliai nėra gerai ištirti.“

Ar organizmui apskritai reikia valymo?

Prasta savijauta, pavyzdžiui, energijos stoka, virškinimo sutrikimai, miego trūkumas, prasta emocinė būsena gali reikšti, kad reikėtų pakoreguoti kasdienius įpročius, o ne imtis radikalių detoksikacijos programų.

REKLAMA

„Tokia savijauta dažniau signalizuoja, kad reikia gerinti gyvenimo būdą, o ne valyti organizmą“, – pažymi I. Sauserytė.

Ji pabrėžia, kad organizmo valymas nėra universali priemonė, tinkanti visiems. Sergant lėtinėmis ligomis, turint virškinimo ar kraujotakos problemų, laukiantis ar maitinant kūdikį, taip pat peršalus organizmo valymo procedūros gali būti pavojingos.

Kaip pagerinti savijautą be radikalių sprendimų?

Vaistininkė pataria, kad norint tikrai pagerinti sveikatą ir savijautą, svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo principų. Štai keletas pagrindinių patarimų:

REKLAMA
  • Sveika mityba. Vartoti mažiau saldumynų, perdirbtų produktų, dažniau rinktis šviežius vaisius ir daržoves.
  • Pakankamas vandens kiekis. Kasdien išgerti bent 2 litrus vandens.
  • Fizinė veikla. Bent keletą kartų per savaitę mankštintis ir kuo daugiau laiko praleisti gryname ore.
  • Žalingų įpročių atsisakymas. Vengti alkoholio ir rūkymo.
  • Poilsis ir miegas. Tinkamas darbo ir poilsio režimas, kokybiškas miegas.
  • Profilaktinė sveikatos priežiūra. Reguliariai atlikti tyrimus ir pagal poreikį vartoti trūkstamus vitaminus ar mineralus.

„Šių taisyklių laikymasis neturėtų trukti savaitę ar keletą – tai turi tapti gyvenimo būdu, jei norite pajusti ilgalaikius rezultatus“, – pabrėžia vaistininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konsultuojantis su gydytoju ar vaistininku, galima įtraukti pagalbinius metodus, tokius kaip protarpinis badavimas, mitybos specialistų sudarytos dietos, dažnesni apsilankymai saunoje ar švelnūs detoksikacijos būdai.

Vaistininkė akcentuoja, kad specialistų priežiūra itin svarbi, ypač jei turite sveikatos problemų:

„Net tokie paprasti metodai kaip saunos naudojimas gali būti netinkami tam tikromis aplinkybėmis, todėl sveikatos priežiūros specialisto įžvalgos yra būtinos.“

REKLAMA

I. Sauserytė ragina į detoksikaciją žiūrėti atsargiai ir kritiškai. Žmogaus organizmas geba pats pašalinti toksinus, jei tik sudarome tam tinkamas sąlygas. Svarbiausia – sveikas gyvenimo būdas, o ne mados tendencijų vaikymasis.

Pasirinkdami atsakingą požiūrį į savo sveikatą ir konsultuodamiesi su specialistais galite pasiekti geriausių rezultatų be nereikalingos rizikos.

tai nuo ko gi virškinimas pagerės akimirksniu?
Pavadinimas ir turinys neturi nieko bendro.
Tereikia perskaityti straipsnio pavadinimą ir virškinimas pagerės
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų