organizmas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „organizmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „organizmas“.
Taip gaminti grikiai išeis daug skanesni: užsirašykite receptą
Ne veltui sporto klubai sausį būna sausakimši – šis mėnuo daugeliui yra naujų pradžių, švaraus, balto puslapio ir tikslų bei šventinių rezoliucijų įgyvendinimo laikas, kai po šventinio maratono ryžtamės gyventi sveikiau, labiau rūpintis gera savijauta.
Specialistės pasakoja, kokie maži žingsneliai padeda artėti sveikos gyvensenos link, pataria, kaip atstatyti ir detoksikuoti organizmą ir atskleidžia, kokios klaidos nereikėtų daryti.
Šiuos produktus vadina aukso gysla jūsų širdžiai: valgykite į sveikatą
Oro temperatūrai už lango nukritus žemiau nulio, ne vienas pradeda jaustis prastai, susiduria su vitaminų ir mineralų trūkumu organizme. Tad svarbu laiku identifikuoti šių elementų stoką nurodančius organizmo signalus ir papildyti jų atsargas.
Vienas iš svarbiausių mineralų organizme, be kurio sutrinka daugelis gyvybiškai svarbių funkcijų, yra magnis.
Vos 9-erių Matukui smogė klastingas vėžys: tėvai meldžia tik vieno
Būdamas vos 9-erių mėnesių Matukas susidūrė su sudėtinga ir klastingas kraujo vėžys. Po sunkios gydymo kelionės Matukui suprastėjo dantų sveikata, ėmė krypti kojos. Šiuo metu mažojo Mato tėvai meldžia visų tik vieno.
Dar visai mažytis Matas susidūrė su sunkia onkologine kraujo liga. Vis tik berniukas nepasidavė ir kovojo, o dabar jam reikalinga visų pagalba.
Atskleidė, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo: žino ne visi
Alkoholis yra dažnai vartojamas daugelyje kultūrų, tačiau jo poveikis organizmui ir laikas, per kurį jis pasišalina, priklauso nuo daugelio veiksnių. Nors įprasta manyti, kad vienas alkoholio vienetas suskaidomas per maždaug valandą, šis procesas nėra vienodas visiems.
Dėl to yra svarbu žinoti, kiek laiko reikia organizmui suskaidyti įvairius populiarius alkoholinius gėrimus, pavyzdžiui, bokalą alaus, taurę vyno ar stiprų kokteilį, rašo walesonline.co.uk.
Skrandžio virškinimas pagerės akimirksniu: štai ką reikia daryti
Organizmo valymo sąvoka šiais laikais sulaukia daug dėmesio, tačiau neretai ji apipinta mitais ir nepagrįstais pažadais. Nors žmogaus kūnas natūraliai geba pašalinti toksinus per kepenis, inkstus, virškinimo sistemą ir odą, daugelis griebiasi papildomų priemonių, tokių kaip detoksikacijos dietos, žolelių arbatos ar specialūs papildai.
Žolininkė visus ragina dabar gerti šias arbatas: vadina aukso gysla
Žiemos metu, kai mūsų organizmas susiduria su šalčiu, sumažėjusia saulės šviesa ir dažniau pasitaikančiais virusais, svarbu pasirūpinti sveikata ir imunitetu.
Biologė ir žolininkė Monika Smilgytė dalijasi įžvalgomis apie vaistažoles, kurios padeda stiprinti imuninę sistemą, kovoti su peršalimu, gerinti miegą bei valyti organizmą.
Atskleidė dietą, kuri padės numesti svorio, sumažinti kraujospūdį ir diabeto riziką
Sveika mityba yra pagrindinis veiksnys, galintis prisidėti prie geros sveikatos ir ilgalaikės gerovės. Tinkamas maistas ne tik suteikia energijos, bet ir padeda reguliuoti daugelį fiziologinių procesų organizme.
Ekspertai teigia, kad tinkamai subalansuota dieta, kurioje vis dar yra mėsa, gali reikšmingai prisidėti prie kraujospūdžio mažinimo, o tai ypač svarbu kovojant su aukštu kraujospūdžiu, dažnai vadinamu hipertenzija.
Ragina visus Lietuvos gyventojus dabar valgyti šiuos produktus: rezultatas nustebins
Skaičiuojant paskutiniojo rudens mėnesio dienas ne vienas laiką leidžia nosinių apsuptyje ir su arbatos puodeliu rankose. Viskas – dėl nusilpusio imuniteto ir lengviau „prikimbančių“ ligų, pasireiškiančių sloga, kosuliu ar gerklės perštėjimu.
Šiuo metu ne vienas ieško būdų sustiprinti savo imunitetą, tad su naujienų portalu tv3.lt vertingais pasitarimais pasidalijo „Eurovaistinės“ vaistinių tinklo vaistininkė Toma Gečienė.
Šiuose produktuose yra medžiaga, kenkianti sveikatai: profesorius Unikauskas įspėja visus
Oksalatai – tai natūralios augalinės kilmės medžiagos, kurios, nors ir yra nepavojingos daugumai žmonių, gali sukelti tam tikrus sveikatos sutrikimus. Šie junginiai kaupiasi įvairiuose maisto produktuose, tokiose kaip špinatai, burokėliai ar riešutai, ir jungiasi su mineralais organizme, sudarydami oksalo druskas.
Ragina gerti tokį vandenį: rezultatas maloniai nustebins
Mitybos specialistai atskleidė, kodėl turėtumėte įprasti kasdien gerti karštą vandenį.
Kartais atrodo, kad paprasti veiksmai per dieną negali turėti jokios įtakos mūsų gyvenimui ar sveikatai.
Tačiau, pavyzdžiui, jei išgersite puodelį karšto vandens – galėsite palaikyti organizmo hidrataciją ir atlikti natūralią detoksikaciją, rašo „Eat This, Not That“, remdamasi ekspertais.
Tačiau tai dar ne visi stebinantys faktai apie karštą vandenį.
REKLAMA
REKLAMA
Kasos veiklą pagerins šie produktai: ragina valgyti dažniau
Kasa yra maža liauka, esanti pilvo srityje. Ji yra svarbesnė, nei galite įsivaizduoti. Kiekvieną dieną ji gamina fermentus, kurie atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį virškinant maistą, kurį valgote. Be to, ji gamina insuliną, kuris kontroliuoja cukraus kiekį organizme.
Trumpai tariant, kasa atlieka itin svarbų vaidmenį organizme.
Nedėkite šių produktų į šaldytuvą: suges daug greičiau
Ar žinote, kad netinkamai laikomi vaisiai ir daržovės greitai praranda savo maistinę vertę? Vitaminai, mineralai bei kitos sveikatai būtinos medžiagos gali greitai sunykti dėl dažnai daromų mūsų klaidų. Laimei, yra keletas lengvų taisyklių, kurios padės ilgiau išlaikyti derliaus maistingumą ir šviežumą namuose.
Kaip paprastai pakeisti laikymo įpročius ir džiaugtis kokybiškais produktais kasdien, pasakoja Karolis Lebednikas, „Lidl Lietuva“ kokybės užtikrinimo departamento vadovas.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta magnio: pastebėkite laiku
Ekspertai teigia, kad magnio trūkumas vis dar yra gana dažna problema, nepaisant to, kad šio būtino mineralo yra kasdieniuose maisto produktuose, pavyzdžiui, žuvyje, lapinėse daržovėse, riešutuose ar piene.
Siekdami sumažinti stresą ir nerimą, taip pat pagerinti bendrą organizmo veiklą, vis daugiau mūsų šiais laikais griebiasi magnio papildų.
Kuo mums naudingas magnis?
Neseniai „Waitrose“ pranešė, kad šio papildo pardavimai išaugo 44 proc.
Jokiu būdu negerkite šių gėrimų su vitaminais: nesakykite, kad neįspėjo
Net ir laikantis subalansuotos mitybos, kartais žmonėms vis tiek gali trūkti tam tikrų vitaminų ar mineralų.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė pataria, kaip teisingai vartoti vitaminus, kad mūsų organizmas pakankamai jų pasisavintų.
Kaip grupuojami vitaminai?
„Atkreipkite dėmesį į tai, kada ir kaip vitaminai ar mineralai vartojami. Pavyzdžiui, valgio metu arba prieš valgį, ryte ar vakare, o jeigu sportuojate – prieš ar po treniruotės.
Pasakė, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo: kiti to nežino
Jei geriate alkoholį, žinote, kaip greitai alkoholis gali pradėti veikti. Vieną minutę mėgaujatės ramiais sekmadienio vėlyvaisiais pusryčiais, o kitą jau šokate ant stalo su mimoza rankoje. Tačiau ar žinote, kiek laiko alkoholis išlieka jūsų organizme?
Jei atsakymas neigiamas, verta pasidomėti šia tema, nes alkoholis keičia jūsų organizmą įvairiais būdais. Nuo padidėjusio širdies ritmo iki sutrumpėjusio reakcijos laiko – yra daugybė šalutinių poveikių, apie kuriuos turėtumėte žinoti.
40 kg numetusi Romutė išdavė sėkmės paslaptį: „Galvojau ar noriu egzistuoti, ar gyventi“
52-ejų vilnietės Romutės Martišiūnienės gyvenimas prieš daugiau nei metus pasikeitė iš esmės – per trumpesnį nei metų laikotarpį ji atsikratė beveik 40 kilogramų. Romutė ne tik atrado mitybos principus, kurie puikiai tiko jos organizmui, bet ir sulaukė daugybės pagyrų bei palaikymo iš aplinkinių.
Naujienų portalui tv3.lt Romutė pasidalijo savo „paslaptimi“, kaip pavyko numesti svorį, ir atskleidė, kokių pokyčių reikėjo imtis, kad atsikratytų papildomų kilogramų.
Vitamino D trūkumą išduoda šie ženklai: įspėja visus Lietuvos gyventojus
Vitaminas D – žmogaus organizmui būtinas elementas, apie kurį žino ir jo nauda neabejoja daugelis. Jis reikalingas skirtingiems procesams organizme, teigiamai veikia imunitetą, dėl to atsiradus vitamino D deficitui kūnas gali pradėti siųsti signalus.
„Vitaminas D dalyvauja hormonų bei nervų sistemos veikloje, taip pat yra svarbus palaikant tinkamas augimo, raumenų bei kaulų funkcijas ir net lytinių organų sistemos veiklą“, – pasakojo vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė.
Kuo greičiau atsikratykite šiais produktais: jie – cholesterolio bomba
Nors cholesterolis yra organizmui būtina medžiaga, visgi per didelis jo kiekis kraujyje gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip širdies ligos ir kraujagyslių užsikimšimai. Nors daugelis cholesterolį sieja su neigiamas padariniais, svarbu suprasti, kas lemia jo kiekio padidėjimą.
Aukštas cholesterolio kiekis dažnai neturi akivaizdžių simptomų, todėl jis paprastai nustatomas tik atliekant kraujo tyrimus.
Šie ženklai išduoda, kad geriate per mažai vandens: gydytoja įspėja
Karštuoju metu gydytojai pataria nepamiršti stebėti išgeriamo vandens kiekį. Apklausa atskleidė, kad dauguma gyventojų nepakankamai rūpinasi kasdieniniu skysčių vartojimu: 19 proc. apklaustųjų išgeria 1-2 stiklines vandens, 26 proc. – 3-4 stiklines, ir tik 9 proc. per dieną išgeria 7-8 ar daugiau vandens stiklinių.
Šeimos gydytoja, psichoterapeutė Justė Latauskienė pabrėžia vandens svarbą žmogaus sveikatai.
Kuo greičiau išmeskite šiuos produktus: jie – kasos nuodas
Kai kurie maisto produktai gali pakenkti jūsų kasos veiklai ir prisidėti prie jūsų sveikatos problemų. Dėl to svarbu žinoti, kuriuos produktus vertėtų išbraukti iš savo meniu.
Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie maisto produktus, kurie yra tituluojami, kaip tikras kasos nuodas, rašoma medicalnewstoday.com.
Alkoholis
Alkoholio vartojimas gali pabloginti kasos veiklą arba prisidėti prie lėtinio pankreatito.
Karpų atsikratysite greitai ir lengvai: štai, kas padės
Karpos – nemalonios išvaizdos dariniai ant kūno, kurie rodo odos susirgimą. Tai gali būti įspėjamasis organizmo siunčiamas signalas apie imuniteto nusilpimą. Nors tai yra dažniausiai nepavojingas negalavimas, bet į jį ranka numoti nereikėtų.
Apie tai, kada atsiranda karpos ir kaip jų atsikratyti papasakojo vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Irena Garuckienė.
Knibždančias kirmėles organizme išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Apie organizmo kirmėles yra girdėjęs kone kiekvienas. Parazitiniai kirminai, gyvenantys skirtingose žmogaus kūno vietose, gali infekuoti ne tik žmogaus organizmą, bet ir sukelti įvairias ligas. Todėl verta žinoti, kaip apsisaugoti, nuo nepageidaujamų „svečių“ organizme.
„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Evelina Šeibokaitė sako, kad organizmo kirmėlės, kitaip vadinamos – helmintais – gyvena skirtingose žmogaus kūno dalyse, tokiose kaip žarnynas, kepenys, plaučiai ar kraujotaka.
Knibždančias kirmėles organizme išduoda 1 simptomas: pasitikrinkite
Mintis apie galimas kirmėles organizme turbūt ne vieną žmogų verčia nusipurtyti. Šie įkyrūs parazitai kelia baimę ir, pasirodo, slepiasi mylimuose augintiniuose.
„Pirmas mūsų užduodamas klausimas, kai žmogus galvoja, kad turi parazitų yra: ar turite gyvūnų?“ – sako „Eurovaistinės“ vaistininkas Vygintas Milašius.
Anot jo, naminių gyvūnų laikymas yra pagrindinis signalas, pagal kurį sprendžiama, ar į vaistinę atėjęs pacientas gali būti užsikrėtęs kirmėlėmis.
Vitamino D trūkumą išduoda vos keli simptomai: pastebėkite laiku
Manoma, kad maždaug milijardui žmonių visame pasaulyje trūksta vitamino D. Pasaulio sveikatos organizacija šią statistiką pavadino „pasauline visuomenės sveikatos krize“.
Vitaminas D priskiriamas riebaluose tirpių vitaminų grupei ir padeda pasisavinti kalcį ir fosforą iš maisto.
Dėl šios savybės šis vitaminas yra labai svarbus kaulų ir raumenų sveikatai, nes dėl mažo jo kiekio gresia daugybė komplikacijų, pavyzdžiui, kaulų deformacijos.
Šį augalą vadina tikru grožio eliksyru: ragina išbandyti
Dietistė Kristina Misiuvienė savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino naudinga informacija apie nakvišų aliejų, kuris yra vertinamas kaip polinesočiųjų (linolo, γ linoleno, α linoleno rūgščių) rūgščių šaltinis bei pasidalino jo nauda organizmui.
Nepraeikite pro pušis: jų spygliuose – neišmatuojama nauda
Besikeičiant orams, svarbu stiprinti savo organizmą. Socialiniame tinkle „Facebook“ patarimais apie žoleles besidalijanti Laima Kazukauskytė Misiūnienė pasakoja apie pušų spyglių, pumpurų naudą žmogaus organizmui.
Socialiniame tinkle „Facebook“ L. Kazukauskytė Misiūnienė rašo, kad dabar tinkamas laikas rinkti pušų spygliukus, pumpurus (jei jų jau yra) ir neprisirpusius kankorėžius, dėl juose esančių vitaminų.
Skubiai įspėja dėl lieknėjimui naudojamų vaistų: gali baigtis tragiškai
2017 metais pasibaigus klinikiniams tyrimams ir patvirtinus semagliutido preparatus medicininiam gydymui, II tipo diabetu sergančių žmonių kasdienybė tapo lengvesne. Po kurio laiko pastebėjus šalutinį poveikį – apetito mažėjimą ir svorio kritimą – šie vaistai tapo trokštami ir norinčiųjų sulieknėti.
Šie produktai gerina virškinimą: žarnynas padėkos
Jei jus kamuoja pilvo skausmai, geriau į tai atkreipti dėmesį. Tai, kas vyksta jūsų virškinamajame trakte, gali nulemti visos dienos eigą, tačiau yra keli produktai, kurie padeda pagerinti virškinimą ir žarnyno veiklą – rekomenduojama juos vartoti dažniau.
Kad jūsų žarnynas būtų sveikas ir laimingas, dažnai priklauso nuo to, ką į jį dedate. Mityba gali turėti didelę reikšmę sprendžiant virškinamojo trakto problemas, dėl kurių jaučiatės prastai.
Pasakė, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo: įsidėmėkite
Per kiek laiko kepenys išskaido alkoholį, priklauso nuo įvairių faktorių. Vidutiniškai kepenys gali perdirbti 30 mililitrų alkoholio per valandą. Kraujyje jį galima aptikti kelias valandas, o šlapime – kelias dienas.
Kiek laiko alkoholis aptinkamas organizme, priklauso nuo įvairių veiksnių. Apie 20 proc. išgerto alkoholio per skrandį greitai patenka į kraują. Dar apie 80 proc. patenka į plonąsias žarnas.
Šį gėrimą vadina žarnyno šluota: gerkite rytais
Storosios žarnos valymas jau bent daugelį metų yra labai populiarus ir yra sugalvota daugybė būdų, kaip valyti žarnyną, tačiau specialistai teigia, kad yra vienas paprastai pagaminamas gėrimas, kuris veikia kaip žarnyno šluota.
Storosios žarnos valymas kaip natūralus virškinimo sistemos detoksikacijos būdas buvo žinomas mažiausiai nuo 1500 m. prieš Kristų.
Šie produktai turėtų atsidurti jūsų pirkinių krepšelyje: sveikata padėkos
Sveikatos guru išvardijo maisto produktus, kurie gali pagerinti jūsų sveikatą – nuo smegenims naudingo gyvulinio baltymo iki geriausios duonos rūšies.
Kai nuolat girdime prieštaringus sveikatos patarimus, o maisto produktų kainos nuolat kyla, tikrai gali būti sunku sudaryti tinkamą pirkinių sąrašą.
Laimei, gydytojas Michaelas Mosley paaiškino, kokius maisto produktus turėtumėte dėti į pirkinių krepšelį, o į kokius nekreipti dėmesio, rašo express.co.uk.
Knibždančias kirmėles jūsų organizme išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Nors apie kirmėlių veisimąsi organizme neretai kalbėti nejauku ar gėda, tačiau ši tema labai svarbi. Parazitai, besiveisiantys mūsų organizmuose, gali sukelti nemalonius pojūčius ir trukdyti kokybiško gyvenimo ritmą.
Apie kirmėlių žalą suaugusiam žmogui papasakojo Karoliniškių poliklinikos vaikų ligų skyriaus medicinos gydytojas Irmantas Aleksa.
Nors kirmėlių suaugusiojo organizme gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tačiau gydytojas pasakoja, kad dažniausiai užsikrečiama per maistą.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite daug greičiau, miegosite geriau
Suaugusiesiems reikia miegoti nuo septynių iki devynių valandų per parą, vis dėlto retas miega tiek, kiek iš tiesų reikėtų, nes sunku užmigti. Tačiau ekspertai ragina prieš miegą suvalgyti šių produktų, kad užmigtumėte daug greičiau.
Nors daugeliui rekomendacija miegoti mažiausiai septynias valandas kelia juokią, tačiau miegant trumpiau, galite atsikelti dirglūs, negebėti susikaupti dienos metu.
Kas ta balta medžiaga, pasirodanti kepant lašišą? Atskleidė tiesą
Lašiša yra viena iš labiausiai mėgstamų ir populiariausių žuvų. Specialistai giria jos poveikį mūsų organizmui, vaikams patinka, kad joje beveik nėra kaulų, o net paprasčiausiai paruošta sukuria gurmanišką patiekalą.
Tiesa, kai kurie ją ruošdami pasimeta – ar ją saugu valgyti, kai ant kepamos žuvies išsiskiria balta medžiaga? Kas tai ir ką daryti, aiškina specialistai.
Sveiki riebalai ir daugiau kalio nei banane
Lašiša laikoma viena riebiausių žuvų.
Štai, kiek kartų per savaitę vertėtų valgyti žuvį: sveikata padėkos
Ne veltui Viduržemio jūros regiono dieta laikoma sveikatai palankiausia – ji kupina šviežių daržovių, ankštinių, kokybiško alyvuogių aliejaus bei liesos mėsos, žuvies. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad mums itin naudinga tinkamai paruošta žuvis, o Viduržemio jūros regiono mityba yra puiki prevencinė priemonė šių dienų civilizacijos ligoms.
Šie įpročiai kenkia jūsų smegenims: nesakykite, kad neįspėjo
Gydytojo dr. Danielio Ameno teigimu, dauguma žmonių žino, kokie įpročiai kenkia jų smegenims, tačiau retas apie tai iš tiesų susimąsto. Ekspertas įspėja atsisakyti kelių dalykų, nes jie labiausiai kenkia smegenims.
Smegenys yra bene svarbiausias organas. Jos ne tik kontroliuoja ir koordinuoja veiksmus bei reakcijas, bet ir leidžia mums mąstyti ir jausti – tai, kas daro mus žmonėmis.
Todėl smegenis reikia saugoti bet kokia kaina. Psichiatras ir smegenų sutrikimų specialistas dr.
Ragina šį augalą pasisodinti savo darže: jo nauda – neišmatuojama
Briuselio kopūstai yra ne tik skanūs, bet ir organizmui naudingi maisto produktai, turintys daugybę sveikatai teigiamų savybių. Šie maži žalumynai, priklausantys kryžmažiedžių šeimai, yra puikus maistinių medžiagų šaltinis, kurios gali turėti teigiamą poveikį mūsų organizmui.
„Briuselio kopūstai. Esu labai patenkinta šių metų derliumi. Nepaisant šaltos žiemos. Na, ne tokios šaltos, kaip Lietuvoje. Mus pašaldė tik iki -17C. Mano briuselio kopūstai laikosi puikiai.
Ši daržovė pasižymi išskirtinėmis savybėmis: ragina valgyti dažniau
Nors apie brokolių naudą tikrai esame girdėję, daugiau žalios spalvos daržovių suvalgome tik vasarą. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė primena, kad trumpai termiškai apdorotos arba žalios daržovės turėtų būti mūsų kasdienio raciono dalis visais metų laikais. Ruošiant brokolius, ji pataria jų nepervirti: daugiausia vertingų medžiagų juose išlieka valgant žalius, blanširuotus ar garintus.
Atskleidė, kaip sumažinti pilvo riebalus: štai, kas padės
Per didelis pilvo riebalų kiekis gali būti pavojingas, nes didina mirtinų sveikatos sutrikimų riziką.
Gerai žinoma, kad svoris turi įtakos sveikatai. Pastaraisiais dešimtmečiais ekspertai nerimauja dėl nutukimo ir dėl to, kad gyventojams vis dažniau gresia su tuo susijusios problemos.
Tačiau net ir vienoje kūno vietoje susikaupęs riebalų kiekis gali būti pavojingas.
Ši daržovė – aukslo gysla organizmui: ragina valgyti dažniau
Baklažanai pasižymi išskirtine „kempiniška“ tekstūra, dėl kurios itin gerai sugeria skonį iš kitų patiekalo ingredientų, marinatų ar padažų. Dėl šios unikalios savybės baklažanai tinka daugelio troškinių gamyboje ir ne tik: norint turėti skonio „laidininką“ bet kuriame patiekale visuomet pravers bent sauja gabalėliais pjaustytų baklažanų. Taip pat gydytoja dietologė dr.
Aukštą cholesterolį išduoda 4 ženklai: pastebėkite laiku
Šie keturi požymiai rodo, kad jūsų organizme yra daug cholesterolio ir jums kyla didesnė rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, širdies ligų ir insulto, rizika.
Didelis cholesterolio kiekis kraujyje reiškia, kad kraujyje yra per daug riebalinės medžiagos, vadinamos cholesteroliu.
Ankstyvoje stadijoje dėl to ne visada reikia labai nerimauti, tačiau laikui bėgant jis ima kauptis arterijose ir sukelia problemų bei tampa pagrindiniu infarkto, insulto ir širdies ligų rizikos veiksniu.
Grikius dažnai iškeičia į šias kruopas: ragina išbandyti
Rūpinantis sveikata, vis dažniau ieškoma maisto produktų, kurie ne tik pasotintų, bet ir turėtų organizmą stiprinantį poveikį. Gilinamasi į įvairius ir net egzotiškus produktus, tačiau kartais pamirštami tradiciniai lobiai.
Soros neabejotinai yra vienas jų – pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, stiklinės šių nebrangių kruopų užtenka paruošti skanius ir maistingus pusryčius visai šeimai.
Garsus gastroenterologas įvardijo žarnyno vėžio simptomus: nenumokite ranka
Vienas iš pagrindinių žarnyno vėžio simptomų – pasikeitę tuštinimosi įpročiai.
Vienas iš labiausiai paplitusių vėžio tipų Jungtinėje Karalystėje yra žarnyno vėžys. Nors Nacionalinė sveikatos tarnybą teigia, kad didesnė tikimybė juo susirgti gresia vyresniems nei 50 metų žmonėms, pasak gastroenterologo Josepho Salhabo, šis vėžys nustatomas ir 20, 30 bei 40 metų amžiaus žmonėms, rašo express.co.uk.
Lietuviai vaistinėse šluoja 1 prekę: įspėja, kad ji padės ne visada
Kalėdos ir Naujieji metai daugeliui mūsų reiškia ne tik džiaugsmą, bet ir nemažai įtampos. Dovanų ieškojimas, šventinių patiekalų ruošimas, svečių laukimas, miego trūkumas, dažnai geriama kava, kaloringas maistas, alkoholiniai gėrimai – visa tai gali lemti ir savijautos pokyčius.
Šventiniu laikotarpiu nemažai žmonių skundžiasi padažnėjusiu pulsu, pakilusiu kraujospūdžiu, spaudimu širdies plote.
Apsinuodijote alkoholiu? Štai, kas jums padės
Šventiniam sezonui įsibėgėjus, kartu su juo pagreitį įgauna ir vakarėlių sezonas, kurį neretai lydi alkoholinių gėrimų vartojimas.
Ir nors liaudies metodų, padėsiančių išvengti pagirių, netrūksta, „Eurovaistinės“ vaistininkė Fausta Barisevičienė dalinasi mediciniškai patvirtintais patarimais ir įžvalgomis, kaip teisingai elgtis, jei teko apsinuodyti alkoholiu.
Pasakė, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo: kiti to nežino
Kiekvienas žmogus alkoholį perdirba pastoviu greičiu – maždaug vienu standartiniu gėrimu per valandą. Tačiau yra daug veiksnių, kurie gali turėti įtakos tam, kiek laiko žmogus jaučia alkoholio poveikį, įskaitant: amžių, lytį, kūno sudėtį ir bendrą sveikatos būklę.
Kiek laiko alkoholis išlieka jūsų organizme, priklauso nuo daugelio veiksnių. Daugeliui žmonių po ilgos išgertuvių nakties didelį rūpestį kelia tai, kiek laiko alkoholis išliks jų organizme.
Grikiai – kruopos, turtingos kone visais žmogui reikalingais mineralais
Grikiai – išskirtinės kruopos, pasižyminčios daugybe sveikatai palankių savybių bei tūkstantmečius siekiančia kultūrine istorija. Pradėtos auginti Himalajų regione, dėl gebėjimo augti atšiauriomis klimato sąlygomis ir skurdžiame dirvožemyje iki šiol šios kruopos nepraranda populiarumo ir yra vertinamos dėl naudingų maistinių savybių bei prieinamos kainos.
Anot gydytojos dietologės dr.
Šie produktai – aukso gysla organizmui: valgykite žiemą
Šaltuoju metų laiku tam tikrų vaisių ir daržovių vartojimas gali padėti išvengti nepageidaujamų ligų.
Žiemą atrodo beveik neįmanoma išvengti kokios nors ligos. Nesvarbu, ar tai būtų peršalimas, gripas, ar net Covid-19 – tiesiog šiuo metų laiku mes daug dažniau sergame. Nors vaistai padeda palengvinti ligos simptomus, tačiau kur kas geriau yra užkirsti kelią susirgimui.
Peršalimo ligų ne visada pavyksta išvengti, tačiau galime imtis tam tikrų veiksmų, kad sumažintume susirgimo riziką.
Ragina nevalgyti 1 produkto ryte: nėra geras pasirinkimas
Rytais daugelis skuba į darbą, nuvežti vaikus į mokyklą ar tvarkyti reikalų – tokiomis dienomis nelieka laiko ramiai papusryčiauti, todėl griebiame tai, kas pasitaiko po ranka. Tačiau ekspertas įspėja skubančius nevalgyti pusryčiams vieno vaisiaus.
Ne vienas lėkdamas pro duris griebia bananą, kurį suvalgo keliaujant, kur reikia. Bananai yra populiarus pusryčių pasirinkimas, nes juos patogu valgyti, be to, jie maistingi.
Garsi influencerė pasakė, kaip atsikratyti riebalų ant pilvo: padės visiems
Jei esate pradedantysis ir norite atsikratyti pilvo riebalų, verta išbandyti mankštą sėdint ant kėdės.
Atsikratyti pilvo riebalų gali būti iš tiesų nelengva, tačiau viena moteris siūlo puikią išeitį. Siobhan Sweet, savo „TikTok“ kanale „Menopausewithsiobhan“ turinti daugiau nei 29 000 sekėjų, rekomendavo tris lengvus pratimus, padedančius atsikratyti pilvo riebalų. Beje, pratimai atliekami sėdint.