Žemuogių krūmelis – universalus augalas. Žemuogės sveikatai stiprinti ir mitybai paįvairinti gali būti naudojamos ištisus metus. Pavasarį, prabudus gamtai ir sužaliavus žemuogėms, galima naudoti žalius žemuogių lapus. Vasarą, prasidėjus uogų sezonui, valgyti uogas ir užšaldyti jų atsargų žiemai.
Rudenį ir žiemą galima sėkmingai vartoti sudžiovintus šių uogų lapus. Įprastai iš džiovintų žemuogių lapų ruošiama arbata. Tokią arbatą galima pagardinti ir džiovintomis žemuogių uogytėmis. Tiesa, džiovinant patartina tiek lapus, tiek uogas saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, džiovinti sausoje, švarioje vietoje, plonu sluoksniu paskleidus ant popieriaus ar natūralaus pluošto audeklo.
Žemuogių lapų arbata arbata tikrai nėra vienintelis jų panaudojimo būdas. Iš džiovintų žemuogių lapų galima ruošti antpilus ir užpilus. Tai kartu puiki natūrali priemonė kompresams, kuriais gydomos pūliuojančios žaizdos. Šie lapai labai vertingi, nes padeda įveikti vitaminų trūkumą.
Pastebimas ir uždegimus slopinantis šių jų poveikis, todėl arbatos galima griebtis sergant angina ar esant vidaus organų uždegimams. Jei organizme vyksta uždegiminiai procesai, žemuogių lapų arbata rekomenduotina ir dėl to, kad ji skatina prakaitavimą, veikia kaip diuretikas.
Teigiamai žemuogių lapų arbata veikia ir medžiagų apykaitos procesus, kartu šiek tiek mažindama cholesterolio kiekį kraujyje. Manoma, kad šių rausvų uogyčių lapai teigiamai veikia ir širdies bei kraujagyslių sistemą.
Tai veiksminga priemonė sergant mažakraujyste. Žemuogių lapų arbatą patartina vartoti, kai vargina moteriškos problemos. Esant burnos ertmės ir gerklės susirgimams, žemuogių lapų užpilu vertėtų skalauti burną bei gerklę. Šis užpilas mažina ir nemalonų burnos kvapą.
Šaldytos uogos
Nepamirškite ir šaldytų ar džiovintų uogų. Jei šaltajam sezonui esate pasiruošę šaldytų ar džiovintų žemuogių uogų, drąsiai vartokite jas kaip sveikatą stiprinančią priemonę. Žemuogių uogose labai daug vitamino C, taip pat B grupės vitaminų.
Tarp žemuogėse esančių mineralų esti tokių kaip geležis, fosforas, kalis, manganas, kobaltas ir kitos organizmui būtinos medžiagos. Šios uogos taip pat labai vertinamos dėl jose esančios folio rūgšties.