Psichologė Sarah Bishop laikraščiui „The Mirror“ papasakojo, kaip atpažinti, ar susitikinėjate su patologiniu melagiu ir kokie ženklai išduoda, kad partneris meluoja.
„Patologinius melagius gali būti labai sunku pastebėti, nes jie moka manipuliuoti ir apgaudinėti kitus, – aiškino ji. – Jie gali būti žavūs ir charizmatiški, todėl žmonėms sunku įžvelgti jų melą. Jie moka sugalvoti įtikinamus paaiškinimus, kad nuslėptų savo nesąžiningumą, ir dėl to tampa dar sunkiau atpažinti jų elgesį.“
Ženklai, išduodantys meluojantį partnerį
Pasak psichologės, jei patologinis melagis jus įklampino, nekaltinkite savęs, nes jie yra labai įgudę ir jūs ne vienintelė buvote apgauta, tačiau kartu svarbu apmąstyti ir suvokti, kodėl tapote pažeidžiama ir jumis buvo manipuliuojama. Pavyzdžiui, ypač pažeidžiami gali būti tie, kurie turi žemą savivertę.
Psichologė patarė atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius požymius, kurie rodo, kad jūsų partneris gali jumis manipuliuoti. Tai gali būti paviršutiniškas liaupsinimas arba nenuoširdūs komplimentai, perdėtas meilės ar dėmesio rodymas, rašo mirror.co.uk.
Ji priduria, kad taip pat gali pasireikšti nenuoseklus elgesys, kai partneris žavisi arba nesižavi jumis, priklausomai nuo to, kokia yra situacija, nuoširdaus susidomėjimo pažinti jus giliau stoka, žavesiu maskuojamas manipuliacinis elgesys, taip siekiant gauti tai, ko nori.
S. Bishop taip pat sakė, kad santykiams progresuojant galite pradėti atpažinti ir tokį elgesį, kuris išduoda partnerio melą. Tai gali būti nuolatiniai neatitikimai pasakojimuose ar paaiškinimuose, perdėti ar grandioziniai teiginiai apie save ar savo pasiekimus, nenoras pateikti daugiau detalių arba išsisukinėjimas, kai jų klausiama.
Taip pat gali atsirasti kaltės perkėlimas arba atsakomybės už savo veiksmus vengimas, atgailos ar kaltės dėl melo nebuvimas, manipuliacinis elgesys siekiant gauti tai, ko jie nori, sunkumai palaikyti ilgalaikius santykius dėl nesąžiningumo. Be to, jei dažnai pagaunate žmogų meluojant ar pastebite nenuoseklumus jų žodžiuose, tai jau ženklas, kad reikėtų sunerimti.
„Nemeluokite. Atminkite, kad laikui bėgant bet kas gali padaryti kelis iš šių paminėtų dalykų vieną ar du kartus, tačiau jei šiuos požymius savo partneryje pastebite nuolat, tai gali būti įspėjamasis ženklas, kad susitikinėjate su patologiniu melagiu“, – pridūrė S. Bishop.