T. Rimydis vadovaujasi sezoniškumo principu virtuvėje – gamina iš tų produktų, kurie yra tuo metų laiku. Ieškodamas geriausių produktų, profesionalus virtuvės šefas ir pats nevengia aplankyti ūkininkus. Laidoje žiūrovai išvys, ką mūsų ūkininkai augina ir kokius gardžius patiekalus galima pasigaminti iš jų produkcijos.
„La maistas“ laidose norėsiu parodyti, ką galime pasigaminti iš vietinių produktų, užaugintų čia Lietuvoje, ypač iš mažų ūkių, kurie labai atsakingai, su meile ir nuoširdumu dirba. Ką galima pasigaminti iš varškės, pieno, kaip patiekalams pritaikyti fermentuotas daržoves. Pavyzdžiui, barščiai su raugintais patisonais, fermentuotų voveraičių plokštainis – netradiciniai, nekasdieniški patiekalai, bet juos galima pasigaminti patiems“, – sako Tomas.
Tomas – lietuvių istorinės virtuvės žinovas. Laidos „La maistas“ žiūrovams jis jau ne kartą pademonstravo senovinius receptus. Rauginimas – vienas iš sveikiausių daržovių paruošimo žiemai būdų. Jį puikiai išmanė ir plačiau naudojo mūsų proseneliai.
„Fermentacija yra sveikas daržovių paruošimas žiemai. Daržovės raugiamos be jokių dirbtinių konservantų, dalyvauja tik natūrali bakterija ir įvairūs priedai: tradiciniai – prieskoninės žolelės, serbentų lapai, krienų, vyšnių lapai, iš įdomesnių – pušų pumpurai, pomidorų vynas. Žarnynui sveika, neina į kūną, vaikai mėgsta“, – apie fermentacijos privalumus kalbėjo Tomas.
Fermentacijos procese viskas svarbu – druskos kiekis, vandens kiekis. Pasak Tomo, geriausia naudoti šulinio vandenį, neperėjusį per filtraciją. Vandenį galima naudoti nekaitiną ir kaitintą. Yra daug fermentacijos būdų ir variacijų. Daugiau apie tai ir, kaip pasigaminti pomidorų džemą, keptų pomidorų padažą, fermentuoti slyvas ar marinuoti obuolius – sužinosite sekmadienį 9.30 val. laidoje „La maistas“ per TV3.