Dabar nuo lemtingos dienos praėjo jau beveik du metai, tačiau profesorius su insulto pasekmėmis gyvena kasdien – jis gali vaikščioti tik pasiramsčiuodamas lazdele, o jo kairė ranka yra paralyžiuota.
Gydytojas prisimena, kad tą dieną jo giminaičiai lankėsi ligoninėje norėdami pasitikrinti sveikatą, kadangi jų tyrimų rezultatai buvo geri, fitoterapeutas buvo nusiteikęs gerai, džiaugėsi. Tačiau sėdint darbo vietoje jam ėmė svaigti galva:
„Kartu su kolege sėdėjome, todėl paprašiau pamatuoti spaudimą, bet ji pasakė, kad man insultas, nes man jau veidą kreipia. Aš pats nieko nejutau. Mano savijauta buvo gera.
Gal bendra įtampa, gal dideli darbo krūviai. Aš užėmiau dvejas kėdes – buvau vienos iš įstaigų vadovas ir dirbau kaip medikas. Nesijaučiau blogai, tik žinojau, kad mano kraujospūdis didelis ir nesutvarkytas“, – pasakoja profesorius.
Įspėja dėl vieno
Profesorius J. Ruolia sako, kad insultą jam sukėlė nesukontroliuotas per aukštas kraujo spaudimas, todėl labai svarbu, kad gydytojai surastų tinkamiausią vaistų derinį, kuris kraujospūdį grąžintų į įprastus rėmus.
„Bet kokia kaina reikia surasti vaistų derinius, kurie sumažina kraujospūdį ir neleidžia jam beprotiškai pakilti, kaip pakilo man – 220/120. Priiminėjau pacientus, dirbau. Sau pretenzijų neturiu.
Didelė nuoskauda, kad gydytojai nesurado man tinkamų vaistų ir vis sakydavo, kad „Juozuk, praeis, viskas bus gerai“. Kadangi visi buvome medikai, taip ir gyvenome. Gėriau vaistus, negaliu sakyti, kad negėriau, bet ne tuos, kurie mažina kraujospūdį.
Pas mane jis visada buvo 170 ar 160/100. Budrumo pritrūko manyje, pastabumo sau. Aišku, gydytojai ir šeimos daktarė paviršutiniškai žiūrėjo, o ne principingai bandė sumažinti spaudimą“, – dabar apgailestauja medikas.
J. Ruoliai patyrus insultą ir patekus į ligoninę, visgi gydytojams pavyko surasti tinkamą vaistų derinį ir dabar fitoterapeutas gali džiaugtis, kad spaudimas yra normalus.
„Dabar jau antrus metus gyvenu be pakartotinio insulto. Kairė ranka paralyžiuota, eiti galiu tik su lazdele, bet atsigavau dėka atrastų vaistų ir natūralios erdvinės sandaros vitaminų. Jie yra gamtiniai, kaip pušų spyglių chlorofilas, petražolių, salierų chlorofilas. Šie vitaminai yra brangūs, bet jie skiriasi nuo sintetinių.
Išgėrus sintetinius vitaminus, jų dalelės siunčiamos į kepenis, kad persitvarkytų atomai ir atsistotų taip, kaip reikia. Augalinis pasaulis ir žmogaus ląstelės turi daug bendrybių, todėl natūralius vitaminus gerti geriau“, – sako jis.
Dirba ir toliau
Visgi specialistas pripažįsta, kad dar vienas insulto paliktas šalutinis veiksnys plika akimi nėra matomas:
„Dabar yra psichologinių negalavimų, kad insultas įvyko ir netekau darbo, tapau neįgaliu. Psichologiškai blogai yra, nepilnavertiškumas jaučiasi. Bet išleidau knygą, parašiau daug atmintinių, sukūriau daug receptų – dar daug medžiagos turiu, kurios nesutvarkiau, bet sutvarkysiu.
Galiu pasakyti tik tiek, kad mano gyvenimas buvo labai įtemptas, buvo nervų, streso. Sportavau, vaistažoles rinkau, negulėjau pilvo išvertęs, bet kas iš to – kraujagyslės suspazmavo, sulipo ir nepasisekė gydytojams jas atkimšti“.
Nors J. Ruolia valdyti gali tik vieną ranką, jis darbo nepamiršta. Kasdien jis sulaukia skambučių ir iš žmonių, kuriems reikalingi jo patarimai.
„Per dieną 3–4 onkologiniai ligoniai paskambina. Vieną moteris šiandien iš Airijos paskambino su krūties vėžiu, kita moteris su skydliaukės vėžiu – iš Kauno. Stengiuosi atsiliepti ir padėti“, – sako profesorius.