Williamas ir Kate gyvena Kensingtono rūmų 1A bute, su trimis vaikais – princu George‘u, princese Charlotte ir princu Louisu. Karališkosios rezidencijos raktus po judviejų vestuvių 2011 metais Williamui ir Kate davė karalienė Elžbieta. Tuos pačius raktus turi ir Kento hercogai, rašoma mirror.co.uk.
Slaptas panikos kambarys ir specialus tunelis
Dvidešimt kambarių turinčiuose rūmuose yra penkios svetainės, trys pagrindiniai miegamieji, rūbinės, vaikų žaidimų kambariai ir miegamieji, o taip pat tarnų apartamentai. Tačiau kalbama, kad čia taip pat galima rasti itin slaptą panikos kambarį ir specialų tunelį, kuriuo būtų galima pabėgti „ekologinės katastrofos“ atveju.
„Kate ir Williamo namai karališkuosiuose Kensingtono rūmuose turi panikos kambarį su oro filtravimo sistema, kuri apsaugotų nuo ekologinės katastrofos, o taip pat pabėgimo tunelį“, – atskleidė „Global Citizen“.
Tokios priemonės numatytos siekiant užtikrinti karališkosios šeimos narių saugumą jų namuose pavojaus atveju, nes ir Williamas, ir George‘as yra sosto įpėdiniai.
Slaptas tunelis greičiausiai nustebino tik nedaugelį britų karališkosios šeimos gerbėjų – dauguma jų seniai žino, kad būtent juo vaikystėje ir paauglystėje princai Harry ir Williamas naudodavosi norėdami nepastebėti ištrūkti iš namų. Kartais šiuo tuneliu princesė Diana sūnus slapta vesdavosi į „McDonald‘s“.
Tokias naujausiomis technologijomis pagrįstas saugumo sistemas turi iki kiti karališkosios šeimos nariai – pavyzdžiui, karalienė Elžbieta Windsoro pilyje ir Buckinghamo rūmuose taip turi panikos kambarius.
Kas yra panikos kambariuose?
„Karališkieji panikos kambariai yra suprojektuoti taip, kad apsaugotų nuo nuodingų dujų, bombų ir teroro išpuolių. Juose yra saugios komunikacijos priemonės, lovos, vonios kambariai ir pakankamai maisto bei vandens, kad karališkosios šeimos nariai galėtų išgyventi bent savaitę“, – rašoma „Global Citizen“.
Taip pat pastebima, kad karalienės Elžbietos panikos kambario sienos yra pagamintos iš 45 cm storio neperšaunamo ir liepsną sulaikančio plieno. Dar pasakojama, kad princo Charleso ir hercogienės Camillos Highgrove‘o rūmuose yra „geležinis“ kambarys.
Jo dydis – kaip krovininio konteinerio, tačiau jis skirtas naudoti avariniais atvejais. Tam, kad karališkosios šeimos nariai visais atvejais būtų visiškai saugūs, apie jų namuose esančių panikos kambarių tikslias buvimo vietas žino tik labai ribotas kiekis žmonių.