Rusijos prezidentas įgijo liūdnai pagarsėjusią reputaciją dėl to, kad pasaulio lyderiams teko laukti stulbinančiai ilgai, net iki keturių valandų, rašo mirror.co.uk.
Putinui, pradėjusiam karą prieš Ukrainą, nesvarbu, ką jis įžeidžia vėluodamas ‒ ar politiką iš kitos šalies, ar net karalienę ar popiežių.
Nuo pat pirmųjų jo prezidentavimo dienų jo prastas punktualumo suvokimas tapo legenda, todėl kai Putinas vėluoja tik pusvalandį, tai vertinama kaip „didžiausios pagarbos ženklas“.
Privertė popiežių Pranciškų laukti 50 minučių
Tačiau keista, kad jis niekada nevėluoja į televizijos spaudos konferencijas ir renginius. Taigi ar Putinui tiesiog nepavyksta būti punktualiu ar iš tikrųjų yra grėsmingesnė jo vėlavimo priežastis?
Per valstybinį vizitą Anglijoje 2003 metais Putinas išėjo iš rūmų jausdamas nerimą, kai atvyko 14 minučių pavėlavęs į susitikimą su Karaliene. 2004 metais, jis nepagarbiai dvi valandas vertė laukti per lėktuvo katastrofą žuvusių vaikų tėvus.
Privertęs popiežių Pranciškų laukti 50 minučių per jų pirmąjį susitikimą 2013 metais, Putinas nusprendė siekti rekordo ir antrą kartą Katalikų bažnyčios galvą vertė laukti dar ilgiau.
2015 metais V. Putinas atvyko į Vatikaną vėluodamas valandą ir 20 minučių po susitikimo Milane su Italijos premjeru Matteo Renzi.
Pranešama, kad popiežiaus dvariškiai „drebėjo“ lauke dėl šalto lapkričio oro, laukdami Rusijos prezidento atvykimo, o šis padarė neįprastą žingsnį ir nurodė savo darbuotojams tiksliai paaiškinti, kodėl Putinas vėlavo.
Priversdavo laukti tiek lyderius, tiek savo buvusią žmoną
Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas Rusijos žurnalistams sakė, kad tai nebuvo padaryta tyčia. „Tiesa, susitikimas su popiežiumi įvyko šiek tiek vėliau, nei buvo planuota“, – tuomet aiškino jis.
„Taip įvyko todėl, kad derybos Milane užsitęsė ilgiau nei tikėtasi, o mūsų automobilių kolona gana lėtai judėjo Milano ir Romos gatvėmis. Žinoma, visą laiką palaikėme ryšį su Vatikanu ir perspėjome, kad vėluosime“.
Taip pat atsitiko ir amerikiečiams, kai JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry 2012 metais tris valandas laukė Maskvoje ir jam teko pasivaikščioti Raudonojoje aikštėje.
Prezidentas Obama turėjo atidėti savo dienotvarkės planus 40 minučių tais pačiais metais, dėl Putino vėlavimo. Tačiau ilgiausiai laukti teko buvusiai Vokietijos kanclerei Angelai Merkel ‒ ji laukė ištisas keturias valandas ir 15 minučių.
Nedaug nuo Putino atsiliko buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ‒ jis Baltarusijos ir Japonijos lyderius vertė laukti tris valandas.
Tačiau tai nėra kažkas naujo, nes buvusi Putino žmona Liudmila Putina sakė, kad ji apsiverkė, kai jis laiku neatvyko į vieną iš pirmųjų jų pasimatymų.
„Aš niekada nevėluodavau, tačiau Vladimiras Vladimirovičius ‒ visada. Pusantros valandos buvo normalu“, ‒ sakė ji.
„Prisimenu, kaip stovėjau metro. Pirmos 15 vėlavimo minučių yra gerai, pusvalandis dar gerai. Bet kai praeina valanda ir jo vis dar nėra, pradedi verkti“.
Mano, kad tai psichologiniai žaidimai
Daugelis mano, kad prastas Putino punktualumas yra jo psichologinių žaidimų dalis, nes jis įrodė, kad sugeba laiku pasirodyti spaudos konferencijose ir televizijos interviu.
Politikos apžvalgininkas Dmitrijus Abramovas teigė, kad Putino „nepunktualumas“ „gimęs iš noro parodyti, kad jis užima „caro vietą“ pasaulio politikoje, kaip Rusijos imperijos klestėjimo laikais“.
Vienas iš labiausiai nepateisinamų Putino vėlavimų buvo tai, kad Karalienė laukė ištisas 14 minučių. Viskas, ką daro Jos Didenybė, yra suplanuota iki tobulumo ir ji nėra įpratusi būti verčiama laukti, todėl Rusijos lyderis elgėsi ypač drąsiai.
Karalienė ne kartą buvo susitikusi su Putinu, o pats įvykių kupinas susitikimas įvyko per jo valstybinį vizitą Anglijoje 2003 metais. Karalienė buvo priversta laukti beveik ketvirtį valandos, tada įvyko incidentas, kai Karalienė galėjo sulaužyti karališkąjį protokolą.
Teigiama, kad ji tada pajuokiamai žiauriai įkando Putinui savo labai protinga pastaba dėl šuns reakcijos į Rusijos vadą. Anot David Blunket, tuometinio vidaus reikalų ministro, jo šuo pareiškė savo nuomonę apie Putiną.
„Vienintelis kartas, kai sutikau Vladimirą Putiną, buvo 2003 metais, kai oficialaus vizito metu mano šuo lojo labai garsiai“, – pasakojo jis BBC. „Aš atsiprašiau Karalienės: „Atsiprašau, jūsų Didenybe dėl šuns lojimo“.
O ji pasakė: „Šunys turi įdomių instinktų, ar ne?“.
Linksma pastaba buvo nukrypimas nuo karališkojo protokolo, nes paprastai tikimasi, kad Karalienė išliks „griežtai neutrali politiniais klausimais“.