• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuo metu galima pastebėti vis daugiau ir daugiau žmonių besipuošiančių gintaru. Gintaras vertinamas ne tik dėl savo unikalumo, bet ir dėl įvairių gydomųjų savybių, o „Amber boutique“ pardavimų vadovė Jurgita Baltramonaitienė sako, kad gintaras nuo seno žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Šiuo metu galima pastebėti vis daugiau ir daugiau žmonių besipuošiančių gintaru. Gintaras vertinamas ne tik dėl savo unikalumo, bet ir dėl įvairių gydomųjų savybių, o „Amber boutique“ pardavimų vadovė Jurgita Baltramonaitienė sako, kad gintaras nuo seno žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

REKLAMA

Moteris pasakoja, kad gintaras labiausiai garbinamas tose šalyse, kuriose jis buvo populiarus nuo senųjų istorinių gintaro kelio laikų, t.y. Italija (žinomas nuo senovės Romos imperijos laikų), Egiptas, Graikija bei Kinija, o ypač Tibetas:

„Besidomintiems rekomenduočiau apsilankyti Kazimiero Mizgirio muziejuje Vilniuje, Šv. Mykolo gatvėje, kur pateikiama puikiai suklasifikuota medžiaga apie gintaro istoriją.

O išskirti nuo ko gintaras gydo – sudėtinga. Kiekvienas ilgiau nešiojantis gintarinius papuošalus atranda kažką savo.“

REKLAMA
REKLAMA

Gydomosios savybės

Pasak pašnekovės, dažniausiai minima, kad gintaras padeda tiems, kurie turi skydliaukės, sąnarių, gerklės, ausų ar odos problemų.

REKLAMA

„Gintaras rekomenduojamas ir nervingiems, impulsyviems, stresą patiriantiems žmonėms, nes veikia raminančiai. Gydo ir ramina net pati gintaro spalva, ypač jai pro ją praeina saulės spinduliai. Gintaras veikia šildančiai, todėl tinka tiems, kuriems nuolat šąla galūnės“, – pasakoja specialistė.

Yra tvirtinančių, kad gintaras valo aplinką, apsaugo nuo „blogos akies”, „energetinių vampyrų”, elektroninių prietaisų spinduliuotės ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA

J. Baltramonaitienė pamini, kad norint, jog pasireikštų gintaro gydomosios savybės, reikia kuo stambesnio akmens, nes jame susikaupę daugiau energijos, o kuo daugiau pritaikyta apdirbimo procedūrų, tuo mažiau gydomųjų galių gintaras turi.

„Gydymo tikslais naudojamas kuo mažiau apdirbtas gintaras, su palikta gintaro žievele, šiek tiek grubesniu paviršiumi. Labiausiai tinka natūralių – geltonų ar medaus spalvų gintaro gabaliukų papuošalai. Naudojant energetiniais tikslais labiausiai vertinami natūralūs ir dideli gabalai su žieve arba nušlifuoto rutulio formos gabalai“, – sako moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baltijos gintaras

Pasak specialistės, Baltijos gintaras išsiskiria tuo, kad yra žinomas nuo akmens amžiaus, yra išgaunamas dideliais kiekiais ir geriausiai tinka papuošalų gamybai bei apdorojimui. Mūsų gintaras tyrinėjamas daugiau nei 150 metų, o jame randama įvairių gyvūnų ir augalų fosilijų.

Jis vienas senesnių vis dar išgaunamų ir naudojamų gintaro rūšių, manoma apie 40-45 mln. metų senumo (pvz., dabar naudojamas į gintarą panašus kopalas yra „tik” apie 20 mln. metų).

REKLAMA

„Baltijos gintaras būna išskirtinai įvairių spalvų ir atspalvių: nuo tradicinės geltonos ar medaus spalvos iki žalsvos, melsvos, juodos ar baltos spalvos. Kartais viename gabalėlyje persipina daugybė skirtingų atspalvių. Tokie gabaliukai ypač vertinami ir vadinami unikaliais“, – dalinasi žiniomis apie Baltijos gintarą pašnekovė.

Kam tinka geriausiai

J. Baltramonaitienė pasakoja, kad gintaras kontaktuoja su mūsų oda į ją trindamasis ir taip veikia mūsų organizmą: „Jei, pavyzdžiui, sintetika ar plastikas sukuria neigiamą elektrostatinį lauką aplink save, tai gintaras priešingai laikomas teigiamą lauką sukuriančiu akmeniu. Senovinėse ezoterinėse knygose gintaras iškeliamas virš karališko akmens nefrito, vien dėl savo teigiamų energetinių savybių.“

REKLAMA

Sakoma, kad gintaras ypač tinka nėščiosioms, tačiau specialistė sako, kad šio fakto patvirtinti negali: „Jau vien tai, kad jis ramina ir harmonizuoja, rodo kad yra tinkamas. Kartu raminamai veikia ir užsimezgusią naują gyvybę.

Apskritai yra žinoma, kad tie žmonės, kurie išskirtinai domėjosi ir tyrinėjo gintaro akmenų savybes, buvo tvirtai įtikėję jo stebuklingumu ir tapę tikrais šio akmens fanatikais.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar neretai pastebima, kad mamos puošia savo mažųjų kaklus gintaro vėriniais. Moteris sako, kad gintaras mažuosius taip pat apsaugo.

„Gintaras ypač saugo, jei mama uždėdama gintaro karoliukus pasako, kad tai tave saugantis vėrinys (šypsosi). Žinau ne vieną vaikutį, kuris nutraukęs savo nešiojamus gintaro karoliukus nenurimsta tol, kol negauna jų pataisytų. Vaikas nesąmoningai jaučia, kad jam kažko trūksta. Žinoma, kad pajustumėte gintarą, jį reikia panešioti. Prisijaukinti. Nuo pirmos minutės jis stebuklų nekuria. Viskam reikia laiko“, – apie pasąmonės galias kalba J. Baltramonaitienė.

REKLAMA

Kaip dėvėti ir saugoti

„Gintaro papuošalai dėvimi kaip ir visi papuošalai, kaip akcentas aprangos užbaigimui. Jei nešiojama sveikatos tikslais, galima nešioti nuolat. Tačiau prieš prausiantis ar tepantis kremu, geriau juos nusiimti. Nuo ilgesnio dėvėjimo jie gali prarasti blizgesį (jei buvo blizgūs, nes dabar madingi nepoliruoti, matiniai papuošalai, kurie beveik neblizga), pasidengti riebalų sluoksniu“, – sako moteris.

REKLAMA

Nuvalyti gintarinius papuošalus galima labai paprastai. Reikėtų tiesiog nuplauti po tekančiu vandeniu su muilu ir patrinti minkštu natūralaus pluošto skudurėliu. Jei vaizdas netenkina, galima nupoliruoti profesionaliai.

Paklausta apie gintaro saugojimą J. Baltramonaitienė atsako, kad atskirų instrukcijų laikymui ir saugojimui nėra: „Kai kas mėgsta nuplautą gintarą palaikyti saulės šviesoje ir pakrauti saulės energijos. Taip, juk gintaras ir vadinamas Saulė akmeniu. Todėl ir astrologijoje dažniausiai rekomenduojamas Saulės ženklų atstovams – Avinams ir Liūtams, kaip laimės akmuo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar reikėtų žinoti, kad gintaras būtent dėl saulės šviesos ir šilumos lėtai keičia savo spalvą. Ypatingai geltonos ir baltos spalvos gintaro akmenys. Jie tamsėja ir po kelių dešimtmečių gali tapti net ir oranžinės spalvos. Pagal šią spalvą ir atpažįstamas antikinis gintaras, kuris labai vertinamas arabų šalyse ir Kinijoje.“

J. Baltramonaitienė kviečia visus, kuriuos domina gintaro apdirbimo procesas, apsilankyti „Amber boutique“ Druskininkuose, kur dirba bene ilgiausią darbo patirtį su šiuo mineralu turintys specialistai. „Mūsų darbuotojai ir yra gyvas teigiamo gintaro poveikio žmogui įrodymas. Yra sulaukusių ir 70 metų amžiaus, kurie ir toliau su malonumu tęsia darbą, nors tai jiems turbūt jau tapę labiau prasmingu ir maloniu laiko praleidimu nei tradiciškai suvokiama darbo prievole.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų