Būčiau perskaitęs šiuos du sakinius, tarkime, prieš metus – 2020 metų astrologinė prognozė atrodytų visai kitaip. Čia belieka sarkastiškai tarstelėti žodelį apie tai, kas būna kai žinojimas vejasi faktus, o ne faktai – žinojimą… Na, bet yra kaip yra.
Dabar pakelkime akis į dangų – štai ji, Jupiterio bei Saturno konjunkcija! Švyti pietiniame dangaus skliaute kaip dvi ryškios žvaigždės ir jei debesys leidžia, vakarais galima šiuo gamtos reiškiniu grožėtis kiek tik norisi. Beje, ši planetų pora buvo puikiai matoma visą vasarą. Ir Marsas yra – tiesa, gerokai kairiau, bet vis tiek jis yra ir šviečia kaip didelė raudona lemputė. Atlikus astrologinius apskaičiavimus tampa aišku, kad jo sąveika su Jupiterio/Saturno pora yra labai stipri. Šiuo metu Jupiteris artėja prie Saturno ir tarp jų dabar yra maždaug 6 laipsniai.
Jau esu rašęs apie COVID-19 ryšį su dalykiniu gyvenimu – norint galima susirasti mano tekstą, rašytą liepos viduryje. Svarbiausia to teksto mintis – kad yra tiesioginis ryšys tarp sergamumo ir dalykinio aktyvumo, kurį nusako Merkurijaus planetos padėtis. Merkurijus silpnas – dalykinis gyvenimas paliegęs, užtai virusas klesti; ir priešingai – kai Merkurijus yra stiprus, dalykinis gyvenimas atsigauna, o virusas silpsta, nyksta, traukiasi. Ši logika arba šis sąryšis galiojo iki šio rudens, kai rugpjūčio pabaigoje/rugsėjo pradžioje dalykinis gyvenimas nepaprastai atsigavo ir suklestėjo. Kartu nutiko dar du reiškiniai: pamažu ėmė daugėti susirgimų ir visiškai dingo susirgimo baimė.
Būtent baimė buvo tas botagas, kuriuo ir Lietuvoje, ir, kiek buvo galima pastebėti, Europoje buvo valdomi žmonės epidemijos pradžioje, baimė buvo labai stipri dar liepą, bet rugpjūtį baimė dingo it nupūsta. Buvo labai keista stebėti – susirgimų skaičius po truputį auga, o baimės kaip nėra, taip nėra. Ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse žmonės dėjo skersą ant tos baimės. Paaiškėjo, kad švediškas modelis šalyse yra įgyvendinamas ne dėl vyriausybių pastangų, o nepaisant jų.
Kas toliau? Toliau keli dalykai. Nereikia būti nei astrologu, nei dideliu išminčium, kad suprastum jog sergamumas Latvijos kaime ir Madrido priemietyje bus skirtingas, todėl ir priemonės bus nevienodos.
Apribojimus, karantiną, suvaržymus ir panašius dalykus valdo Saturnas. Dabar jis yra Ožiaragio ženkle, kur būdamas yra stiprus kaip gelžbetonio konstrukcija. Tačiau gruodžio 17 d. jis pereis iš Ožiaragio į Vandenio ženklą, kuriame jis bus kad ir ne mažiau stiprus, bet daug lengvesnis, liberalesnis, lankstesnis, ir tikrai ne toks niūrus, kaip tuomet, kai būna Ožiaragio ženkle. Todėl galima manyti, kad tie ribojimai ir suvaržymai, kurių antroji banga norom nenorom dabar kyla, gruodžio antroje pusėje pradės silpti. Turbūt apie Kalėdas arba tuoj po jų suvaržymai atsipalaiduos, taps selektyvesni.
Taip manyti verčia ir tas faktas, kad Saturnas šiemet jau buvo vieną kartą ištrūkęs iš Ožiaragio į Vandenį (tai nutiko kovo 22 d.), bet padarė kilpą ir liepos 2 d. grįžo į šį ženklą atgal. Šis laikas apytikriai ir sutampa su suvaržymų bei apribojimų atšaukimu Europoje bei Lietuvoje. Dabar gi į Vandenio ženklą įžengęs Saturnas atgal į Ožiaragį nebegrįš, bus čionai apie 2,5 metų. Ši aplinkybė ramina – judėti galėsime.
Jeigu XIV amžiaus Paryžiaus universiteto medikai buvo teisūs dėl to, kad yra ryšys tarp ligos paplitimo ir dviejų (trijų, jei pridėsime ir Marsą,) planetų padėties, galima manyti, kad reiškinio (pandemijos) pikas turėtų sutapti su tikslia jų konjunkcija, tai yra susitikimo viename Zodiako rato taške. Tai nutiks dar šiemet, gruodžio 21 d. kai Jupiteris Saturną pagaliau pasivys pirmajame Vandenio laipsnyje. Plika akimi šio reiškinio matyti negalėsime, nes šalia bus ir Saulė, todėl pati konjunkcija paskęs jos spinduliuose. Po to, kai Jupiteris Saturną pralenks ir nutols, liga pradės slūgti. Nerbūkime naivūs, ji tikrai nedings it burtininko lazdelei mostelėjus, bet slūgti pradės.
Apie tą patį kalba ir Marso padėtis. Sausio mėnesį, kai išsiskyręs su Saturnu Jupiteris jau bėgs nuo jo tolyn, įvyks paskutinė Marso sąveika su šia planetų pora ir po to ši trijulė taip koncentruotai, kaip tai buvo kelis kartus šiemet, jau nebesąveikaus ilgai.
Beje, apie Marsą. Marsas, kalbant astrologiniais terminais, yra karštas, ugningas, todėl valdo ir uždegiminius procesus. Ryšys su plaučių uždegimu čia akivaizdus. Ir ką gi – šių metų kovo pabaigoje/ balandžio pradžioje Maras kaip tik ir prasilenkė su Jupiteriu bei Saturnu ir šis jų susitelkimas vienoje vietoje kaip tik sutapo su sergamumo piku Italijoje, Prancūzijoje bei Ispanijoje. Stipri sąveika tarp Marso ir jupiterio/Saturno poros buvo rugpjūtį, kai užkratas siautėjo Pietų Amerikoje, vyksta dabar (spalį), kai Europoje jis įsiplieskia vėl. Todėl žvelgiant astrologiškai, paskutinė šio reiškinio fazė turėtų būti 2021 m. sausį, po to viskas turėtų gana sparčiai slūgti.
Apibendrinkime. Jeigu į pandemiją žvelgsime kaip į tam tikrą gamtos reiškinį, procesą, tai gruodžio pabaigoje ir sausį įvyks tam tikras jo lūžis, po kurio pats reiškinys pradės slūgti ir silpti. Tikriausiai ir vakcina, kurios visi taip laukia, prisidės…
Ir dar apie Lietuvą, tėvynę mūsų. Svarbiausias klausimas – bus karantinas ar nebus? Sustabdys ar nesustabdys? Na, žvelgiant į skaičius, pats laikas tai daryti būtų dabar. Betgi rinkimai, valdantiesiems reikia nebūti blogiems, todėl mėginama atsakomybę permesti ant savivaldybių vadovų – atseit, žiūrėkite vietoje. O šie irgi nenori būti blogi, todėl duria pirštu į viršų – be ministro Aurelijaus Verygos įsakymo būti blogi nenorime. Štai todėl sergamumas auga ir augs.
Tai, kaip mes, lietuviai, judame, parodo Marso padėtis Lietuvos valstybės horoskope. 1990 kovo 11 d. jis buvo pirmajame Vandenio ženklo laipsnyje. Gruodžio mėnesį pro tą vietą kaip tik keliaus ribojimus įvedantis Saturnas. Todėl judėjimo apribojimų iš naujojo (tikėkimės) Sveikatos ministro aš labiausiai laukčiau maždaug tuomet – kaip „gražios“ dabar valdančiųjų dovanėlės savo įpėdiniams – šekit, kad gyvenimas medum teptas nepasirodytų. Tegu ir naujasis ministras pabūna blogas, o kad Kalėdos bus sugadintos – na, tai čia ką padarysi. Optimizmo čia tiek, kad Kalėdos visgi ir vilties metas, o sausį visas procesas turėtų pradėti slūgti. Kai pagalvoji – maždaug trys – trys su puse mėnesio skaičiuojant nuo dabar. Tiek ištversim.
Autorius: Naglis Šulija