Sugrįžtant į mokyklos laikus, vis dar prisimenu, kaip mama stengdavosi priversti mane išgerti stiklinę pieno prieš išeinant į mokyklą. Vis išsisukinėjau, sakydavau, kad „mane pykina“, „man nepatinka jo kvapas“ ir kartais tiesiog išpildavau jį į tualetą, kuomet mama nematydavo, timesofindia.indiatimes.com rašo Shreya Khurana.
Stiklinė pieno – dukart per dieną
Kad gerdama pieną aš augsiu aukštesnė buvo dalykas, kurį man visada sakė, kai buvau vaikas. Bet dabar, kai esu suaugusi, žinau, kad, jei geri pieną, tai nereiškia, kad būsi aukštesnis, tačiau aprūpina tam tikrais mikroelementais, kurių reikia vaikui augant. Bet vis dėlto tai nereiškia, kad mums, suaugusiesiems, nereikia gerti pieno. Piene yra tokių naudingų medžiagų kaip kalcis, kalis, fosforas, jodas, vitaminas B2 ir B12.
Taigi, kaip jau minėjau, ne tik nemėgau pieno, kai buvau vaikas, aš jo nekenčiau iki pat paauglystės. Vėliau, kai pradėjusi studijuoti ir dirbti apsigyvenau viena, pienas tapo mano vienu dažniausiai naudojamų produktų. Taip, ironiška. Kadangi jį paprasta vartoti ir nereikia niekaip paruošti, pienas buvo gėrimas, kurio išgėrusi jaučiausi soti ir negraužiau savęs, kad nepavalgiau. Kai negalėjau gaminti, išgerdavau stiklinę pieno ir jaučiausi tokia soti, kad nejaučiau alkio dar keletą valandų.
Laikui bėgant, pripratau prie pieno skonio ir pradėjau jį gerti du kartus per dieną, ryte ir vakare. Negalėjau praleisti pieno gėrimo vakare, net jeigu būdavau labai soti po vakarienės, visada išgerdavau bent mažą stiklinę pieno.
Pastebėjo pokyčius
Ilgai kankinausi dėl prasto miego – problemos, kuri tik suintensyvėjo šiuo sudėtingu laikotarpiu. Kai pradėjau kas vakarą išgerti stiklinę šilto pieno prieš gulantis į lovą, supratau, kad užmiegu greičiau nei prieš tai. Pirmiausiai maniau, kad tai tik sutapimas, tačiau kai septynias dienas iš eilės atsikėliau pilnai pailsėjusi, nusprendžiau daugiau tuo pasidomėti.
Sužinojau, kad piene yra triptofano ir melatonino – medžiagų, kurios skatina mieguistumą ir užtikriną gerą miegą. Nežinantiems, melatoninas taip pat yra žinomas kaip miego hormonas, kuris padeda sureguliuoti cirkadinį ritmą ir padeda geriau išsimiegoti.
Antra, triptofanas yra amino rūgštis, kuri užima svarbią vietą serotonino gamyboje, kuris taip pat padeda geriau išsimiegoti. Nors piene yra medžiagų, kurios padeda miego kokybei, taip pat tikiu, kad įtakos turi ir psichologinis ritualo prieš miegą poveikis ir dėl to pieno gėrimas padėjo man pamažu susitvarkyti savo miego ciklą.
Pradėjo kristi svoris
Ne tik pamėgau pieną, tačiau pastebėjau ir pokyčius, kurie pasimatė po to, kai pradėjau gerti šiltą pieną prieš miegą. Svarbiausias pokytis, kurį pastebėjau – geresnis virškinimas. Nors niekada neturėjau problemų dėl vidurių užkietėjimo, tačiau tuštinausi nereguliariai. Kai pradėjau kas vakarą išgerti stiklinę šilto pieno, pirmas dalykas, kurį padarau ryte – lekiu į tualetą. Švarus žarnynas yra vienas svarbiausių aspektų, kad diena būtų gera.
Dar vienas pokytis – pienas padėjo man numesti svorio. Žinau, kad skamba neįtikėtinai, bet patikėkite manimi, tai tikrai įvyko. Pienas praktiškai yra vieni baltymai. Baltymai ir skaidulos yra dvi svarbiausios medžiagos, kurių reikia kūnui norint numesti svorio. Pienas taip pat padeda sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje, kas reiškia, kad nesijausite pavargę ar alkani keletą valandų po to, kai išgersite stiklinę pieno.
Išgeriamas pienas pagerina miegą, kas priverčia kūną sudeginti daugiau kalorijų. Mes deginame kalorijas miegodami, kas reiškia, kad geresnis miegas reiškia daugiau sudegintų kalorijų.