Nors gulint lovoje ir nerimaujant dėl kitos savaitės darbų gali kilti pagunda pasitikrinti elektroninį paštą, tai jums tikrai nepadės pailsėti ir nusiraminti. Miegos ekspertas Robas Davey iš „Snoozel Green“ atskleidžia dažniausias miego klaidas ir geriausius miego įpročius, rašo mirror.co.uk
Atsikratykite kofeino įpročių
Kofeinas trumpam laikui tikrai suteikia energijos, bet nereikėtų bandyti visą dieną energijos atsargas vis pildytis kava. Užimtiems žmonėms svarbu riboti savo vartojamų stimuliantų kiekį, į kuriuos įeina ir kofeinas, nes dėl stimuliantų sutrinka kortizolio lygis ir natūralus organizmo ritmas.
Užuot tikėjęsi, kad ryte jus pažadins kofeinas, geriau išgerkite gaivinantį žalią glotnutį ar pabandykite pasportuoti. Jei negalite niekaip negalite susitaikyti su mintimi, kad nebegalėsite gerti kavos, tuomet stenkitės jos gerti mažiau, kavą rinkitės kaip pasimaloninimą dienos viduryje. Iki miego likus 4–6 valandoms nevartokite jokių gėrimų su kofeinu, nes tuomet vakare neužmigsite.
Vakar venkite stresą keliančių reikalų
Dirbantys žmonės dažnai dienoje neranda pakankamai valandų viskam padaryti. Kartais ne taip paprasta laikytis elementarios taisyklės, kad vakaras skirtas poilsiui. Taigi, svarbu gerai susiplanuoti darbus ir sunkiausius jų atlikti ryte, o vakarui pasilikti lengvesnius užsiėmimus.
Negalėjimas užmigti dažnai yra nuotaikos sutrikimų požymis – tai gali būti stresas, depresija ar nerimas. Miego trūkumas gali dar stipriau paveikti nuotaiką – gali kilti irzlumas ir pyktis, todėl šį užburtą ratą būtina nutraukti! Daugiausiai streso keliančius darbus pasidarykite ryte, kad prieš einant miegoti dėl nieko jaudintis nebereikėtų.
Miegokite tamsiame kambaryje
Geriausias būdas pagerinti miego kokybę yra miegoti tamsiame kambaryje. Tamsoje žmogaus smegenys gamina melatoniną, kuris sukelia mieguistumą. Melatoninas yra natūrali organizmo pagalba miegui, bet jis gaminasi tik tuomet, kai aplinkoje nėra natūralios ar dirbtinės šviesos. Jei storų užuolaidų ar žaliuzių neturite, pabandykite miegoti su akių kauke – taip užmigsite greičiau ir melatonino gaminsis daugiau.
Visus nerimą keliančius dalykus susirašykite ant lapelio
Visuomet užsiėmusių, dirbančių žmonių smegenys veikia nuolat, todėl atėjus laikui miegoti jas „išjungti“ gali būti sunku. Veiksmingas būdas atsipalaiduoti yra tiesiog užsirašyti viską, kas ateina į galvą ir kelia nerimą. Tai galutinai problemų neišsprendžia, bet prieš einant miegoti padeda nusiraminti – pasąmonė paleidžia viską, kas kelia nerimą ir trukdo užmigti.
Kiekvienos dienos pabaigoje skirkite 20 minučių visų nerimą keliančių dalykų užsirašymui – taip atskirsite hipotetines ir realias problemas. Realioms problemoms susidarykite veiksmų planą darbų sąrašo principu, su kuriuo tvarkytis reikės tik rytoj ryte. Toks paprastas metodas padės sumažinti stresą ir prieš einant miegoti bus ramu.
Nemiegokite su telefonu
Kai dirbate ir turite krūvą įvairiausių reikalų gali atrodyti neįmanoma telefoną palikti ne prie lovos, o kur nors toliau. Tačiau mėlynoji telefono skleidžiama šviesa organizmui siunčia signalą, kad ir lauke dar diena, todėl užmigti būna sunkiau.
Vos 2 valandų mėlynosios šviesos poveikis sulėtina ir sustabdo miego hormono melatonino gamybą. Taigi, kad būtų lengviau užmigti, svarbu išsivystyti sveikus įpročius – paskaityti mėgstamą knygą ar pasiklausyti raminančios muzikos.