Būti mama 24/7 yra darbas. Šioje tinklalaidėje kalbame apie vaikus, jų auklėjimą, mamos atsakomybes šeimoje ir pasitenkinimą, atidavus atžaloms praktiškai visą gyvenimą.
Ar tikrai jaunatviška mama, kuri viską spėja, yra raktas į vaiko sėkmę? Nepertraukiamas laikas su vaikais, vadinasi – geresnė jų ateitis ir „taiklesni“ pasirinkimai? Koks tas gyvenimas, kai mama pasirenka „mamos karjerą“?
Šokių vieta gyvenime
Paklausus, ar Veronika kada pagalvojo, kodėl jos vaikai šoka, ar tai nėra tėvų svajonių pildymas, moteris tvirtai tarstelėjo, kad šokėjų karjeros vaikams niekas neprognozavo. Veronika sako norėjusi, kad vaikai būtų botanikai, mokslininkai, žaistų šachmatais: „Man būtų daug įdomiau, negu eiti vėl per tą patį iš naujo, kas man yra patirta, ir nelabai įdomu vesti į tuos pačius šokių būrelius ir matyti tuos pačius žmones, su kuriais aš dirbau.“
Ar tiesa, kad vaikui lengviau, jei jis eina tuo pačiu keliu, kaip tėvai, nes galima jam padėti? Veronika nesutinka su tokia nuomone.
Šiuo atveju, atvirauja moteris, vaikui gali ir pagelbėti, ir pakenkti: „Aš labai stengiuosi laikyti save tose ribose, kad savo vaikų maksimaliai neįtakoti, stengtis neįtakoti jų pasirinkimų, tai, ko jie nori, nespausti, kad jie turi būti geriausi kažkame, ką daro, nes aš ten kažko noriu ar kažkuo buvau.“
Vadina save griežta
„Aš esu ne griežta, o konkreti, žmogus, kurį vaikams lengva suprasti. Jie neturi didelio lauko spekuliuoti, ir jeigu aš pasakau, tai taip ir būna. Jie nėra pasimetę, jie jaučiasi saugūs“, – sako Veronika. O kaip pavyksta laikytis žodžio ir taisyklių namuose? „Jei pasakiau kažką, tai taip ir bus.“
Kadangi vaikai žino, kad mama visada laikosi žodžio, namuose, sako moteris, didelių diskusijų ar konfliktų nekyla.
„Visada yra diskusija „kodėl“, atsakoma į klausimą, išaiškinama, padiskutuojama, pasiginčijama būtinai, bet nėra žodžio nesilaikymo ar vaikų nustūmimo į šoną, – akcentuoja garsi moteris ir priduria, kad niekada negalėtų vaikų „užimti“ čipsais, saldumynais ar pasiūlyti telefoną vien dėl to, kad pačiai trūksta laiko.
Ar būtinai tėvai auklėjimo klausimais turi sutarti?
Kodėl su vienu iš tėvų vaikas jaučia discipliną ir tvarką, o štai grįžus kitam iš tėvų su vaikais neįmanoma susikalbėti ir viskas „išsiderina“?
Psichologė Renata Cikanaitė sako, kad vaikai jaučia ir „nuskaito“ kiekvieną žmogų kaip ir mes, suaugusieji, kurie jaučiame, kur yra kiekvieno žmogaus ribos ir kaip konkrečiu atveju bendrauti. Pavyzdžiui, prisimename, kad ir pas senelius visko turėjome daugiau: ir daugiau blynų, ir – uogienės.
„Taip, – akcentuoja Renata, – vaikai jaučia kiekvieną žmogų, ir tas konceptas, kad abu tėvai turi sutarti vaikų auklėjimo klausimais, yra taurus, bet kartu – ir nepagarbus to žmogaus, kuris turi nuryti savo įsitikinimus, atžvilgiu.“
Anot psichologės, jei tėvystėje bent vienas iš tėvų turi atsisakyti savo vizijos, kaip jis įsivaizduoja, kad turi atrodyti šeima, klausimas, ar verta 18 metų, auginant vaikus, nuryti tam tikrą esmę vien tam, kad oficialiai su vyru sutartume.
Visą tinklalaidę žiūrėkite straipsnio pradžioje arba čia:
Tinklalaidę galite žiūrėti ir „Tėvų darželio“ YouTube kanale:
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
00:11 – pašnekovių ir temos pristatymas
01:26 – kas yra motinystė
03:32 – tėvų talentai ir vaikų pasirinkimai
10:14 – tėvystė – taip pat karjera
18:30 – kaip suspėti su laiku: „tiktokas“
26:03 – vaikai „dirba“ soc. tinkluose
31:13 – pagalba prižiūrint vaikus
34:19 – ryšys su vaikais
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.