REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Instagramo influenserė parodė, kaip skalbimo miltelius pakeisti iš kaštonų pasigaminta ekologiška alternatyva.

Instagramo influenserė parodė, kaip skalbimo miltelius pakeisti iš kaštonų pasigaminta ekologiška alternatyva.

REKLAMA

Josephine Becker savo Instagramo paskyroje parodė, kaip sutaupyti pinigų ir nustoti naudoti kenksmingus valiklius, iš kaštonų pasigaminus muilingo skysčio, kurį galima naudoti skalbiant skalbimo mašinoje.

Trumpame vaizdo įraše Instagrame ji paaiškino, kad tai daug mažiau kenkia aplinkai, rašoma mirror.co.uk.

Prie jos vaizdo įrašo rašoma: „Tokio mados, kaip muilo riešutai, kurie yra siunčiami iš Indijos, palieka stiprią CO2 žymę, kenkia vietinėms bendruomenėms, nes kelia kainas, ir nusavina jų tradiciškai naudojamas priemones, o be to, tai yra visiškai nereikalinga, nes taip pat ir Europoje bei Šiaurės Amerikoje turime savų muilo riešutų.“

Josephine, Instagrame turinti 26 400 sekėjų, parodė, kaip perpus perpjauna kaštoną ir tada jį pamirko stiklainyje su vandeniu. Vaizdo įraše ji aiškina, kad kaštonai turi saponinų, į muilą panašių augalinių junginių, kurių kartais dedama į šampūnus ar skystus muilus. Kaštonus išmirkius pernakt gaunamas putotas vanduo gali būti pilamas į skalbimo mašiną (kaštonus prieš tai išėmus), prieš tai pagal pageidavimą pridėjus eterinių aliejų dėl kvapo.

REKLAMA
REKLAMA

Jos gerbėjai jai už šią informaciją dėkojo, bet viena moteris įspėjo, kad eterinių aliejų geriau nenaudoti. Ji rašė: „Puiki mintis, ačiū! Bet atsargiai, eteriniai aliejai aplinkai yra tikras košmaras, jei naudojami vandenyje, kuris po to nuteka į kanalizaciją ir patenka į giluminius vandenis. Be to, žinok, kad skalbimo mašinoje tai būtų visiškai beprasmiškas dalykas, nes vanduo su aliejumi nesimaišo, todėl tai būtų pinigų švaistymas ir gamtos teršimas.“

Kitas žmogus džiaugėsi: „Labai tau ačiū už šitą!!!“

Paprastai kaštonai nėra naudojami skalbimo milteliams ar plovikliams gaminti, todėl kol kas nėra jokių jų efektyvumo garantijų, ypač jei jūsų drabužiai yra labai nešvarūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų