Kaip sergančiųjų skaičiaus augimas įtakoja ligoninės darbą, klausiama Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorės Česlovos Špūrienės.
„Šiuo metu 79 ligoninės darbuotojams yra diagnozuotas teigiamas COVID-19 PGR testas. Iš jų 61- medicinos personalo darbuotojai, 7 jų gydytojai. Ligoninėje dirba beveik 400 gydytojų, tad sergančiųjų – apie 1,7 proc. Skaičius tikrai nedidelis ir grėsmės, kad užsidarys kažkurie skyriai, kad bus stabdomos operacijos ar mažinamos kokios kitos medicinos paslaugos, tikrai nėra.
Galime persitvarkyti veiklą taip, kad nenukentėtų jokios paslaugos. Gal tokia situacija ir dėl to, kad visi medikai pasiskiepiję trečiąja palaikomąją vakcinos doze. Iš sergančių medikų nei vienas nėra hospitalizuotas, serga arba besimptome, arba lengva forma“, – komentavo ji.
Kaip nurodė įstaigos vadovė, daugiausiai serga pagalbinis personalas, tad didesni krūviai tenka dirbantiems slaugytojų padėjėjams.
Regiono ligoninėse situacija stabili
Stabili situacija ne tik Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, bet ir regiono ligoninėse. „Jose sergančių –nuo 1 iki 6 proc. darbuotojų. Šiek tiek išsiskiria Radviliškio ligoninė, kur darbuotojų sergamumas didesnis. Tad atraminėse ligoninėse situacija taip pat valdoma. Pacientų didesnio antplūdžio taip pat nėra“, – sakė Č. Špūrienė.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydoma 80 pacientų, 9 iš jų – vaikai, gydomi Moters ir vaiko klinikos Vaikų ligų profilyje.
8 pacientai gydomi Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje (2 iš jų vakcinuoti, 2 taikoma didelės tėkmės deguonies terapija, 6 – dirbtinė plaučių ventiliacija.) Iš gydomų reanimacijoje – vienas vaikas.
„Didesnį rūpestį šiuo metu kelia vaikai. Praėjusią savaitę vienu metu apie 16 vaikų buvo gydoma Moters ir vaiko klinikos Vaikų ligų profilio klinikoje. Dėl didėjančio ligoninėje vaikų skaičiaus buvo padidintas lovų skaičius – pridėtos šešios lovos. Visos lovos buvo užimtos, tad teko statyti papildomas lovas. Vaikai serga šiek tiek kitaip, nei suaugusieji. Jie serga lengviau, bet neišvengiama ir sunkių būklių, kai prireikia reanimatologų pagalbos. Dažniau COVID-19 serga paaugliai nuo dešimties iki 17 metų. Gal būt dėl to, kad jie yra socialiai labiau aktyvūs, labiau bendrauja vieni su kitais“, – aiškino ligoninės vadovė.
DIENOS PJŪVIS. Ar jau galime laidoti galimybių pasą ir kodėl šį sprendimą Šimonytė priima dabar: