Tačiau geriausi virtuvės šefai sako, kad pienas kiaušinienę tik padaro beskone ir „kaip guma“. Jei norite auksinių kiaušinių patiekalų, reikėtų rinktis sviestą, ne aliejų, o pieną palikti kavos ar arbatos gardinimui, rašo thesun.co.uk.
Vietoj pieno geriau dėkite sviesto
Vienas geriausių Londono šefų, Danas Joinesas, kuris vadovauja „The Dairy and the Manor“ ir „Paradise Garage“ restoranams, sako:
„Jokiu būdu į kiaušinienę nepilkite pieno – taip praskiesite skonį ir kiaušinienė išeis kaip guma. Daug geriau sviestas. Sviestą išlydykite keptuvėje ir žiūrėkite, kad prieš dedant kiaušinius jis būtų auksinės, bet ne rudos spalvos. Kiaušinienę keptuvėje nuolat maišykite ant vidutinės ar aukštos kaitros“.
Vyriausiuoju virtuvės šefo padėjėju „Michelin“ tituluotame „Dabbous“ restorane dirbantis Luke Selby sako: „Į kiaušinienę pilti pieną yra didžiausia nuodėmė! Taip ji išeina per skysta, kaip mokyklos valgykloje“.
Dėl pieno dingsta visas skonis
Tuo tarpu knygų apie maistą autorė Rachel Phipps sako: „Nors į kiaušinienę įpylus pieno jos bus truputį daugiau, tačiau patiekalas taps beskonis ir įgaus tokią spalvą, kokią paprastai matote prastose valgyklose“.
Taigi, pieną reikėtų padėti į šalį, bet tai nereiškia, kad kiaušinienei pagardinti negalima naudoti kitų pieno produktų. Gordonas Ramsay ir Delia Smith savo kiaušinienėms naudoja riebią grietinę.
Virtuvės šefas Danielis Gritzeris paneigė ir dar vieną mitą apie kiaušinienę – kad prieš kepant kiaušinius jų nereikia sūdyti ar gardinti pipirais. Kai kurie žmonės baiminasi, kad pasūdyti kiaušiniai išeis labai vandeningi ar per kieti, tačiau tai – netiesa.
Danielis sako: „Pats išbandžiau, ir galiu pasakyti, kad pasūdyti iš anksto yra net geriau, nes taip jie išlaiko daugiau drėgmės ir minkštumo.
Taip nutinka todėl, kad druska veikia kaip barjeras tarp kiaušinių baltymų, neleisdama jiems taip stipriai susijungti, kaip nutiktų įprasto kepimo metu.
Kuo stipriau jie susijungia, tuo daugiau vandens pašalinama ir tuo kietesnė bus kiaušinienė, todėl toks druskos barjeras yra labai pravartus“.