„Televizijoje gali dirbti artistas, žurnalistas ar bet kas kitas, tačiau tokio formato laidoje būtinas tikras medikas, medicinos mokslų profesorius – toks, kuriuo žmonės pasitikėtų. Džiaugiamės, kad Alvydas Unikauskas yra būtent toks. Artistą galima rasti visuomet, o štai dėl to, kad rastumėte mediką, reikia nemažai paplušėti“, – sako prieš 10 metų A. Unikauską į TV3 televiziją pakvietęs laidos prodiuseris Justinas Milušauskas.
Anot jo, šios ilgametės laidos paslaptis – tai, kad A. Unikauskas moka būti „arčiau žmogaus“ ir net apie sudėtingiausius procesus papasakoti suprantamai. Būtent toks bus ir naujasis „Kviečiame daktarą!“ sezonas – kupinas patarimų, svarbiausių mokslinių atradimų ir idėjų, kaip sau padėti.
Ką sužinosime naujajame sezone?
A. Unikauskas šiandien tapo tikru fenomenu, savo žiniomis palengvinančiu kiekvieno iš mūsų gyvenimą. To netrūks ir šiemet.
Šį sezoną žiūrovai sužinos apie ypatingą diagnostikos svarbą bei pamatys daug buitinių tyrimų, kuriuos galės pasidaryti patys, nė nekeldami kojos iš namų. Taip pat laidoje apsilankys daugiau konsultacijos sulaukti besitikinčių žmonių, kurie svarbiausias rekomendacijas išgirs dar studijoje.
Žiūrovai sužinos tiek apie didžiąsias medicinos naujoves bei pažangą, tiek apie mažesnius, bet lygiai taip pat kasdieniniame gyvenime svarbius dalykus: naujausias mitybos tendencijas, sveikatinimosi paslaptis bei grožį. Prioritetas laidose bus teikiamas ir psichinės sveikatos gerovei, streso valdymui bei balanso išlaikymui šiame skubančiame pasaulyje.
Kokie sveikatos klausimai laidos žiūrovus domina labiausiai?
Anot laidos kūrėjų, A. Unikauskas kasmet sulaukia pačių įvairiausių žiūrovų klausimų. Nuo to, ar vertėtų operuoti stuburo išvaržą, iki to, ar reikia daryti mankštą, jei skaičiuojate jau 82 savo gyvenimo metus.
Populiarios išlieka ir kardiologinės temos – kaip tvarkytis su padidėjusiu kraujospūdžiu ar kaip gyventi po infarkto.
O pastaruoju metu žmonės itin domisi ir protarpiniu badavimu. Nors A. Unikauskas apie tai nemažai informacijos yra atskleidęs jau ir anksčiau, medikas vis dar sulaukia klausimų, kokie tiksliai turėtų būti badavimo intervalai, bei ką valgyti galime, o ko – nerekomenduojama.
Sėkmės istorijos
Tačiau žiūrovai ne tik klausia – lygiai tiek pat A. Unikauskas sulaukia ir padėkų.
„Iš Unikausko išgirdę apie protarpinį badavimą, žiūrovai dėkoja atsikratę nemažai antsvorio. Vienas iš tokių – aktorius Kirilas Glušajevas. O štai vienas populiariausių Lietuvos dailininkų – Algis Kriščiūnas – dėkingas Unikauskui dėl to, kad padėjo išsigydyti artritą. Laidoje išgirdęs, kad reikia atsisakyti sąnarius žalojančio gliuteno, po mėnesio Algis ėmė nebejausti varginančių skausmų, kuriuos malšindavo labai stipriais nuskausminamaisiais vaistais. Jis ne tik ir vėl pradėjo minti dviratį, bet ir bėgioti, tapyti bei groti būgnais. Tai įrodo, kad žmogus tikrai susigrąžino gyvenimo džiaugsmą“, – pasakoja laidos kūrėjai bei prideda, kad per 10 gyvavimo metų, laidoje nusifilmavo ir krūva kitų žinomų šalies žmonių.
Dar viena sėkmės istorija – kai jauna moteris, laidoje išgirdusi apie insultą, vėliau išgelbėjo savo mamos gyvybę. Moteris ne tik nesunkiai atpažino simptomus, bet ir laiku iškvietė greitąją. Savo ruožtu medikai laiku žiūrovės mamai suteikė pagalbą ir taip buvo išvengta tiek paralyžiaus, tiek ir mirties – viskas baigėsi be jokių pasekmių.
Laidos kūrėjai prisimena ir kitą atvejį – kai studijoje tarp žiūrovų sėdėjusi moteris iš ten buvo išvežta tiesiai į ligoninę.
„Pagal scenarijų Unikauskas atsitiktinei žiūrovei turėjo pamatuoti kraujospūdį. Jis taip ir padarė, tačiau pamačius, kad vienos moters kraujospūdis siekia 200, teko filmavimą stabdyti ir kviesti greitąją! O iki tol, kol atvyko medikai, ją globoti ėmėsi Unikauskas“, – pasakoja laidos kūrėjai.
Pirmoji laida atsakys į daugeliui rūpimus klausimus
O ką žiūrovai išvys jau pirmojoje šio sezono laidoje? Kūrybinė komanda įsitikinusi, kad rūpimą temą čia sau ras kiekvienas.
„Pirmojoje laidoje profesorius cinko testą išmokys pasidaryti tiesiog namuose. Negana to, bus patikrinta, ar namų sąlygomis atliktas testas atitinka profesionalius laboratorijos rezultatus. Taip pat papasakosime, kaip puoselėti veido odą, jei jums virš 60 metų. Pasirodo, kad priklausomai nuo amžiaus, kasdieninė veido rutina labai skiriasi. Kas tinka 30-metei, galimai nebetiks 70-metei. O taip pat A. Unikauskas parodys ir kelis labai paprastus, bet neįtikėtinai veiksmingus pratimus tiems, kurie nori džiaugtis itin elastinga veido oda“, – pasakoja laidos kūrėjai.
Daug aktualių temų netrūks ir kitose laidose: „Kalbėsime apie tai, kad ne tik tiesioginės širdies ligos, bet ir kiti faktoriai gali didinti kraujospūdį. Stresas, panika, lėtinis skausmas, uždegimas bei kitos priežastys taip pat gali tai išprovokuoti. Taip pat sužinosime, kaip kortizolis – streso hormonas – paaštrina menopauzės simptomus. Beje, menopauzė Lietuvoje vis dar labai stigmatizuojama, tačiau apie tai kalbėti būtina. Patarsime, kaip susitvarkyti su visais pokyčiais: tiek išoriniais, tiek vidiniais.“
Laida „Kviečiame daktarą!“ – nuo rugsėjo 16 d., šeštadieniais, 11.30 val. per TV3