kviečiame daktarą
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kviečiame daktarą“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kviečiame daktarą“.
Atlikėjas Tomas Bagdonavičius išdavė baltų dantų paslaptį: štai ką daro
Dantų baltumas – tai ne tik estetikos, bet ir sveikatos klausimas. Tam, kad dantys būtų ne tik gražūs, bet ir sveiki, reikalinga tinkama priežiūra ir žinios apie tai, kaip veikia mūsų burnos ertmė.
Profesorius Alvydas Unikauskas savo laidoje „Kviečiame daktarą“ pasidalino aktualia informacija apie tai, kaip palaikyti dantų sveikatą.
Prof. A. Unikauskas į laidą pasikvietė ir dainininką Tomą Bagdonavičių, kuris išdavė savo baltų dantų paslaptį.
Unikauskas atskleidžia: kiek kartų per dieną turėtume eiti į tualetą ir ką reiškia per dažnas šlapinimasis
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas atsakys, kiek kartų per dieną yra normalu eiti į tualetą pasišlapinti.
„Lankymasis tualete dažniau nei kas 3–4 valandas gali būti šlapimo nelaikymo požymis. Nors dažnai manome, kad šlapimo nelaikymo problemos būdingos tik vyresnio amžiaus žmonėms, ši problema taip pat gali paliesti ir jaunus žmones. Jos priežastys gali slypėti ir kasdieniuose ritualuose.
Šiuose produktuose yra medžiaga, kenkianti sveikatai: profesorius Unikauskas įspėja visus
Oksalatai – tai natūralios augalinės kilmės medžiagos, kurios, nors ir yra nepavojingos daugumai žmonių, gali sukelti tam tikrus sveikatos sutrikimus. Šie junginiai kaupiasi įvairiuose maisto produktuose, tokiose kaip špinatai, burokėliai ar riešutai, ir jungiasi su mineralais organizme, sudarydami oksalo druskas.
Geriate kavą su pienu? Unikauskas turi jums liūdnų žinių
Skaičiuojama, kad vienas žmogus Lietuvoje per dieną išgeria vidutiniškai išgeria maždaug pusantro puodelio kavos. Tačiau ar žinote, kiek puodelių kavos galima išgerti per dieną? Ir ar kavą su pienu ar cukrumi gerti nesveika?
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atsakė į šį amžiną klausimą ir atsakymas ne vieną nustebins.
A. Unikauskas pažymi, kad kavos poveikį organizmui kiekvienas pajaučia skirtingai – vienus ji energizuoja, kitus migdo ar kitaip veikia.
Ingridai Kazlauskaitei ėmė slinkti plaukai: štai kas jai padėjo
Atlikėja Ingrida Kazlauskaitė nerimauja, kai mato slenkančius plaukus, o tai itin paūmėja po šiltojo sezono. Apsilankiusi TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, moteris išgirdo vertingų patarimų iš specialistų.
„Mano nuotaika labai sugenda, kai slenka plaukai. Būna, kad tai vyksta ir kuokštais. Esu girdėjusi, kad reikia suskaičiuoti, ar iškrenta 80-90 plaukų. Tai, žinokite, plaunu, skaičiuoju ir tik galvoju, kad neviršyčiau tos ribos, nes iškart nuotaika subjūra“, – sakė I. Kazlauskaitė.
Kosmetikos ir grožio priemonių galiojimo laikas: kada jas būtina keisti?
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Liepa pateikė klausimą: Savo kosmetinėje ir vonios spintelėje turiu nemažai priemonių. Kartais susimąstau, kaip dažnai turėčiau jas keisti? Kai kurias taip gaila išmesti. Tačiau turbūt ir jos turi galiojimo terminą. Taigi, kaip dažnai keisti kosmetikos priemones, kad išvengčiau sveikatos ir odos problemų?
Į šį klausimą atsakė „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė.
Giulija Baužienė prakalbo apie sveikatos bėdas: davė vertingą patarimą
Tikriausiai kone kiekviena moteris yra išbandžiusi svorio mažinimo dietas, kad tik galėtų padailinti savo kūno linijas. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ apsilankiusi dainininkė Giulija Baužienė, daugumai žinoma tiesiog kaip Giulija, sako, kad norėdama numesti svorio, viską „išvarė“ iš savo organizmo.
Vitamino D trūkumą išduoda vos keli simptomai: pastebėkite laiku
Vitaminas D – vienas iš svarbiausių vitaminų žmogaus organizmui, nes jis ne tik užtikrina gerą savijautą, bet ir apsaugo nuo įvairių ligų. Todėl profesorius Alvydas Unikauskas įspėja, kad vitamino D trūkumas ir saulės vengimas yra itin žalingas ir net didina kai kurių rūšių vėžio riziką.
Unikauskas įspėja neliesti šio augalo Lietuvoje: baigsis skaudžiai
Vasarą daugiau laiko praleidžiame gamtoje ir soduose, o čia gali augti ne tik naudingi augalai, kai kurie jų – nuodingi ir gali palikti žaizdas. Vienas pavojingiausių augalų Lietuvoje yra invaziniai Sosnovskio barščiai – prisilietimas prie jų gali baigtis itin skaudžiais nudegimais.
Unikauskas atskleidė, ką išduoda gausus prakaitavimas: kiti to nežino
Prakaitavimas – natūralus ir normalus organizmo atsakas, padažnėjantis atėjus šiltajam sezonui, tačiau specialistai įspėja, kada būtina nenumoti ranka į gausų prakaitavimą, nes jis gali išduoti pavojingas ligas ir kitas sveikatos būkles.
REKLAMA
REKLAMA
Unikauskas pasakė, kaip numesti svorio: veikia 100 proc.
Kone kiekvieno svajonė yra valgyti viską, ką norisi, ir lieknėti. Pasirodo, tai įmanoma, tereikia žinoti kelias subtilybes, kad po valgio neįvyktų gliukozės šuoliai kraujyje.
Kaip laidoje „Kviečiame daktarą“ pasakojo LSMU Vidaus ligų klinikų gydytojas profesorius Alvydas Unikauskas, gliukozės šuoliai kraujyje sukelia daug problemų, tačiau laikantis kelių patarimų, tai galima sukontroliuoti.
Unikauskas papasakojo – be šių mikroorganizmų žmonija išnyktų
Dažnai žmonės įvairiausiais būdais bando apsisaugoti nuo bakterijų, jaučia joms panišką baimę ir nori jų atsikratyti. Tačiau bakterijos žmogaus organizmui yra gyvybiškai svarbios. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas paaiškino, kokią naudą šie mikroorganizmai teikia mūsų imuninei sistemai ir kaip jų atsiranda mūsų žarnyne.
Unikauskas pasakoja, kad žmogaus kūnas išsivystė kartu su jame esančiomis bakterijomis, tad bandyti jų atsikratyti – griežtai draudžiama.
Šie produktai didina cukrų kraujyje: Unikauskas ragina saugotis
Daugybė žmonių mėgsta pasmaližiauti ir suvalgyti ką nors saldaus, o kartais visai praranda saiką ir suvartoja gerokai per daug cukraus. Tačiau kaip elgtis suvalgius per daug cukraus, kaip sumažinti cukraus kiekį kraujyje?
Tokio žiūrovo klausimo laidoje „Kviečiame daktarą“ sulaukė LSMU Vidaus ligų klinikos profesorius Alvydas Unikauskas.
Profesorius paaiškino, kad cukraus kiekį kraujyje gali padidinti net ir tie produktai, kuriuos daugelis laiko sveikais ir naudingais sveikatai.
Auksinis patarimas smaližiams: štai, ką daryti suvalgius daug cukraus
Mėgstate saldumynus? TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas turi jums blogų žinių – nesaikingas cukraus naudojimas gali sukelti daugybę sveikatos sutrikimų. Jeigu atsilaikyti pagundai nepavyko ir privalgėte daug saldumynų, A. Unikauskas pataria, kaip padėti organizmui atsigauti.
Unikauskas patarė, ką daryti, jeigu „susuko“ nugarą: įsidėmėkite
Šiltuoju metų laiku imame vis aktyviau leisti laiką, o to pasekoje daugelis jautrią nugarą turinčių žmonių ima skųstis stuburo ir juosmens skausmais. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas sulaukė žiūrovo klausimo, kaip elgtis prasidėjus nugaros skausmams.
Albertas iš Kauno klausia: „Kai tik prasideda sodo darbai man nuolat „susuka“ nugarą.
Daugelis tai pamiršta: štai, kaip dažnai reikia skiepytis nuo stabligės
Pavasariui įsibėgėjus vis daugiau laiko praleidžiame lauke. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ apsilankiusi „Antėja“ gydytoja Eglė Marciuškienė atkreipia dėmesį, kad užsiimant sodo darbais ir aktyviu laisvalaikiu lauke itin svarbu pasiskiepyti nuo stabligės.
„Dirbant sode ir susižeidus galima susirgti stablige. Ypač didelis pavojus tuo atveju, jei dirvožemis tręšiamas mėšlu. Ir tam visai nereikia didelės traumos, užtenka net ir mažiausio rožės spyglio įbrėžimo“, – tikina specialistė.
Profesorius Unikauskas rimtai įspėja: 1 produktas žudo jūsų širdį
Šis maisto produktas yra pagamintas panašiomis priemonėmis kaip benzinas. Jis turėtų būti pramoninis produktas, tačiau yra mūsų maisto grandinėje. Jis yra kaitinamas bent penkis kartus ir yra filtruojamas per labai toksišką tirpiklį N-heksaną. Kad išskirtų šį produktą, yra dedami chemikalai kvapui šalinti, balikliai skaidriai spalvai išgauti, ten nėra nieko gyvo – tai yra sėklų aliejus.
Štai, kada reikalingas DHEA-S tyrimas: įsidėmėkite
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Aurelija uždavė klausimą apie DHEA-S tyrimą. Profesorius Alvydas Unikauskas atkreipia dėmesį, kad šis tyrimas paprastai skiriamas moterims.
Aurelija ir Šilutės klausia:
„Man gydytoja paskyrė DHEA-S tyrimą. Pirmą kartą girdžiu apie tokį. Norėčiau sužinoti daugiau.“
„DHEA-S rekomenduojama išsitirti moterims, jei padidėja plaukuotumas arba priešingai plinkama.
Norite pasitikrinti savo raumenų būklę? Unikauskas išdavė, kaip tai padaryti
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas įspėja, kad sulaukusieji 50-ties ypatingą dėmesį turėtų skirti raumenų būklės palaikymui. Pasak specialisto, būtent nuo 50-ties metų pacientai ima prarasti savo raumenų masę.
Kaip pasitikrinti?
A. Unikauskas sako, kad patikrinti ar yra sumažėjusi jūsų raumenų masė galima lipant laiptais.
„Raumenų susilpnėjimas itin matomas žmogui lipant laiptais žemyn. Jis tarsi neišlaiko savo svorio, smunka žemyn“, – teigia specialistas.
Ar planuojant šeimos pagausėjimą vyrams reikėtų gerti folio rūgštį? Atsako specialistė
Kaip žinia, planuojant nėštumą ir jo metu moterims rekomenduojama vartoti folio rūgšties maisto papildus. Vis dėlto, galbūt folio rūgštis reikalinga ir vyrams?
Atsakė į laidos žiūrovo klausimą
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovas Laurynas iš Žiežmarių uždavė klausimą specialsitams:
„Planuojame kūdikį. Žmona man liepė gerti folio rūgštį. Geria ir pati. Ar man tikrai reikia? Nesu girdėjęs, kad ją reikia gerti vyrams.
Unikauskas įspėja: štai, ką turi padaryti 50-ties sulaukę pacientai
Atšventę 50-ties metų sukaktį žino – tai ne tik gražus jubiliejus, bet ir priminimas, kad kūnas keičiasi, todėl laikas naujiems įpročiams. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidė, kad 50-ties metų ir vyresni pacientai ypatingą dėmesį turėtų skirti raumenų būklei palaikyti.
Senstant nyksta raumenys
Laidos vedėjas A. Unikauskas pasakoja, kad sulaukę 50-ties, kasmet prarandame apie 1 proc. raumenų masės.
Unikauskas atskleidė, kokiais būdais išvengti kūno skausmų: tai galima atlikti namie
Daktaras Alvydas Unikauskas gailisi, kad apie šią problemą prabilo tik dabar. Dėl vis dažniau žmones kamuojančių netipinių skausmų yra kalta fascija, sako A. Unikauskas. Tad TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius papasakojo, kas yra fascija, kaip išvengti jos sukeliamų nemalonių pojūčių, siekiant užkirsti kelią itin staigiems išvaizdos pokyčiams.
Daktaras sako, kad fascija yra jungiamojo audinio plėvė, kuri apjungia raumenis ir kunui suteikia vientisumą.
TOP 3 dalykai, kurie spartina senėjimą: įsidėmėkite
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas prakalbo daugeliui aktualia tema – kaip sustabdyti senėjimą. Pasak specialisto, norintieji atrodyti jauniau turėtų atkreipti dėmesį į 3 dalykus.
Vietoje rūpinimosi savo išore, profesorius siūlo pasirūpinti vidumi ir taip ilgiau išsaugoti jaunystę.
„Norintiems džiaugtis lygia oda patarčiau atsisakyti cukraus ir baltymų junginių, pavyzdžiui, glazūruotų šonkauliukų ir visų kitų patiekalų, kur naudojami baltymai ir cukrus.
Unikauskas įspėja: štai, kada apie vartojamas vaistažoles svarbu pranešti gydytojui
Iš pirmo žvilgsnio vaistažolių vartojimas gali pasirodyti, kaip visai nekaltas dalykas, tačiau TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas įspėja, kada apie tai reikėtų pranešti gydytojui.
Pasak profesoriaus A Unikausko, kai kuriais atvejais vaistažolių vartojimas gali būti prilyginamas vaistų vartojimui. Jeigu lankotės pas sveikatos priežiūros specialistą ir jis jums skiria kokius nors tyrimus, privalote pasakyti apie vartojamus maisto papildus ir vaistažoles.
Norite išsaugoti jaunystę? Unikauskas patarė, kas padės
Norintiems ilgiau išlikti jauniems dažnai siūlomi intensyvaus poveikio veido ir kūno kremai, įvairios dermatologinės procedūros ir net plastinės operacijos. Vis dėlto, TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidė, kad norint ilgiau džiaugtis jaunatviška išvaizda reikėtų savimi rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.
Unikauskas įspėja: štai, kas nutiks, jei per naktį miegosite mažiau nei 5 valandas
Vis daugiau pacientų susiduria su nemigos problema. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kas nutiks, jei kasnakt miegosite 5 valandas ar trumpiau.
„Per naktį kokybiškam miegui reikėtų skirti maždaug 7-8 valandas. Nepakankamo poilsio pasekmės – labai rimtos“, – teigia laidos vedėjas.
Unikauskas prakalbo daugeliui aktualia tema: štai, ko turėtų vengti sergantieji hemiplegine migrena
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas sulaukė žiūrovės klausimo apie migreną.
Rūtelė iš Londono: „Kokia tikimybė, kad ištiks infarktas ar insultas, jei yra lėtinė migrena ir hemipleginė migrena? Per kiek laiko tai gali atsitikti?“
Pasak specialisto, migreną išduoda pulsuojantis, stiprus galvos skausmas. Dauguma migrenos atvejų kraujagyslės yra atsipalaidavusios, sienelės pasidaro laisvos tarsi virvės.
Kamuoja nemiga? Unikauskas patarė, kaip kovoti su šia problema
Jeigu vakare sunkiai užmiegate, naktį vis prabundante, išmiegate mažiau nei 6 valandas, o dieną jaučiatės pavargę ir suirzę, gali būti, kad jus kamuoja nemiga. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo, kokios priemonės padės atsikratyti nemigos ir geriau pailsėti.
Šie produktai – aukso gysla kepenims: Unikauskas ragina valgyti dažniau
Kepenys – itin svarbus vidaus organas, atliekantis svarbias funkcijas, pavyzdžiui, apsaugantis organizmą nuo kenksmingų medžiagų, toksinų, todėl svarbu užtikrinti sklandžią kepenų veiklą. Tai galima padaryti įtraukus kelis produktus į savo mitybos racioną.
Mėgstate vištienos sultinį? Štai, kuo jis ypatingas
Nuo seno vištienos sultinys vadinamas aukso gysla visam organizmui. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kodėl šis patiekalas toks ypatingas, ir kodėl jį turėtų rinktis peršalimu sergantys pacientai.
Veiksmingas būdas kovoti su virusais
A. Unikauskas sako, kad kol kas mokslinėje literatūroje vis dar nėra atsakymo, kodėl naudojamas ne jautienos, o būtent vištienos sultinys.
Norite sustiprinti kepenis? Išbandykite šiuos produktus
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, laidos vedėjas Alvydas Unikauskas patarė, ką turėtų valgyti tie, kurie nori padėti kepenims atsinaujinti ar sustiprėti.
Svarbi sveika ir subalansuota mityba
Pasak profesoriaus, norint padėti kepenims atsinaujinti, vertėtų dažniau valgyti daržoves, kiaušinius ir žuvį.
Jam pritaria ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
Šiuos produktus vadina kepenų naikintojais: atsisakykite kuo greičiau
Kepenys – itin svarbus vidaus organas, apsaugantis organizmą nuo kenksmingų medžiagų ir toksinų. Tačiau kai kurie produktai naikina kepenis, o vieno produkto poveikis šiam organui lygiai toks pat, kaip ir alkoholio.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas išvardijo produktus, kurie žaloja kepenis.
Ilgalaikė kepenų žala baigiasi kepenų uždegimu, vadinamu hepatitu, arba kepenų suriebėjimu.
Nešiojate korsetą? Unikauskas įspėja, kokios to pasekmės
Dar XX a. korsetas buvo pradėtas dėvėti norint sumažinti pilvo apimtį ir pabrėžti krūtinę. Šiais laikais korsetą dėvi retas, tačiau TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas atkreipia dėmesį, kad vis dar pasitaiko tikinčių korseto nauda.
Sulaukė klausimo iš laidos žiūrovės
Profesorius A. Unikauskas laidos metu sulaukė klausimo iš vienos žiūrovės, kuri susidomėjo korseto teikiamais privalumais ir trūkumais.
Šie 5 maisto produktai gali sunaikinti kepenis: Unikauskas pataria įsidėmėti
TV3 žiūrovų pamėgtos „Kviečiame daktarą“ laidos vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas atviras – tiems, kurie nesirūpina kepenų sveikata gresia hepatitas ir kepenų suriebėjimas. Jam pritaria „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė ir pataria, kokie maisto produktai gali padėti kepenims atsinaujinti ir išlikti sveikoms.
Profesorius Unikauskas įspėja dėl 4 simptomų: gali išduoti žarnyno ligą
Dirgliosios žarnos sindromas – vienas iš dažniausiai diagnozuojamų virškinamojo trakto sutrikimų, nustatomas vienam iš dešimties į gydytoją gastroenterologą besikreipiančių pacientų. Todėl pajutus šiuos simptomus profesorius Alvydas Unikauskas įspėja nenumoti ranka – jie gali išduoti klastingą būklę.
Papasakojo, kaip diagnozuojamas dirgliosios žarnos sindromas: Unikauskas įspėja nedelsti
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ Alvydas Unikauskas papasakojo apie daugeliui pasireiškiančio dirgliosios žarnos sindromo tyrimus ir gydymą.
Ragina nedelsti
„Visų pirma reikėtų išsitirti ir įsitikinti, kad jums tikrai dirgliosios žarnos sindromas.
Unikauskas atsakė į žiūrovės klausimą: štai, kas sukelia plaukų slinkimą
Ilgi ir sveiki plaukai – daugelio moterų svajonė. Vis dėlto, kartais nutinka ir taip, kad vietoje augimo plaukai pradeda slinkti. „Kviečiame daktarą“ laidos vedėjas Alvydas Unikauskas atsakė į laidos žiūrovės klausimą apie plaukų slinkimą.
Tania iš Varėnos klausia: „Kodėl slenka plaukai? Jau daugiau nei pusės neturiu. Tyrimai visi geri. Išbandžiau viską, niekas nepadeda.
Ilgaamžiškumo paslaptis: šis paprastas testas atskleis, ar verta sunerimti
Su amžiumi mums yra būtina palaikyti gerą savijautą, stengtis sportuoti bei sveikai gyventi. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas pasidalino 3 būdais, kaip galima nustatyti savo ilgaamžiškumą. Šis testas parodys, kuri kūno dalis yra pažeidžiamiausia ir kur galite sustiprėti.
Pirmasis testas – rankos paspaudimas
Kaip laidoje „Kviečiame daktarą“ sakė A. Unikauskas, apie žmogų galima daug pasakyti iš jo rankos paspaudimo.
Pastebite kraują ant dantų šepetėlio? Unikauskas įspėja – tai vieno vitamino trūkumo požymis
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas prakalbo apie vitaminų trūkumo sukeliamus simptomus. Specialistas sako, kad net ir toks nekaltas simptomas, kaip kraujas ant dantų šepetėlio gali būti įspėjamasis ženklas, kad organizmui kažko trūksta.
A. Unikauskas įspėja, kad jei pastebite kraują valantis dantis, tai gali reikšti vitamino C trūkumą.
TOP4 dažniausios padidėjusio kraujospūdžio priežastys: Unikauskas pataria įsidėmėti
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kad arterinė hipertenzija gali būti pirminė arba antrinė. Esant pirminei hipertenzijai, nustatyti priežastį gali būti sunku, tačiau įmanoma.
Laidos vedėjas pasakoja, kad pirminės hipertenzijos priežastys dažniausiai yra keturios:
elektrolitų disbalansas,
vitamino D trūkumas,
atsparumas insulinui,
magnio trūkumas.
Unikauskas patarė, kaip sumažinti kraujo spaudimą: tai visai paprasta
Net 90-95 proc. atvejų, pakilusio kraujo spaudimo priežastis yra nežinoma. Tai rodo ir moksliniai tyrimai. Neretai pacientams siūloma sumažinti suvartojamos druskos kiekį ir pradėti vartoti vaistus mažinančius kraujospūdį. Vis dėlto, TV3 „Kviečiame daktarą“ laidoje, Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidė, kad kraujo spaudimą galimą sėkmingai reguliuoti ir natūraliomis priemonėmis.
Kamuoja hipertenzija? Štai, kokius tyrimus vertėtų atlikti
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ viešnia „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė papasakojo, kokius tyrimus turėtų atlikti pacientai, kuriuos kamuoja aukštas kraujo spaudimas.
„Arterinė hipertenzija gali būti pirminė ir antrinė. Antrinę hipertenziją sukelia tam tikros gretutinės ligos, todėl norint sumažinti kraujospūdį, būtina suvaldyti jį keliančias ligas. Norint išsiaiškinti antrinės hipertenzijos priežastis rekomenduoju atlikti TTH, FT4 ir FT3 tyrimus.
Pasakė, kaip atskirti uždegiminį gumbą nuo paprasto: išduoda keli simptomai
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ Aušra uždavė klausimą apie dažnam pacientui aktualius riebalinius gumbus. Laidos vedėjui Alvydui Unikauskui atsakyti į klausimą padėjo „Antėja“ pilvo chirurgas-proktologas Tomas Manelis.
Aušra iš Oslo klausia: „Turiu gumbą ant peties. Šeimos gydytoja sakė, kad čia riebalinis darinys lipoma. Ir nieko su ja nereikia daryti. Bet man tas gumbas didėja. Ar čia normalu?“
„Pasakyti, kas tai neištyrus – galimybės nėra.
Nepavyksta atsikratyti pilvo riebalų? Unikauskas įvardino, kas dėl to kaltas
Šaltuoju metų laiku daugelis žmonių pastebi, kad priaugo keletą papildomų kilogramų. Neretai riebalai linkę kauptis nepageidaujamose srityse, pavyzdžiui, ant pilvo ir juosmens. TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje, profesorius Alvydas Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene paaiškino, kas kaltas dėl riebalų kaupimosi ant pilvo ir patarė, kaip tai išspręsti.
Kas sukelia žarnyno pralaidumą? Atsako Unikauskas
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Aušrinė uždavė klausimą profesoriui Alvydui Unikauskui.
Aušrinė iš Vilniaus klausia: „Kokios gali būti žarnyno pralaidumo priežastys? Ar gali žmonės sergantys kepenų ligomis gerti ašvagandos miltelius, kapsules?“
„Nors pralaidaus žarnyno diagnozė kol kas oficialiai nėra įrašyta, tačiau pralaidaus žarnyno reiškinys tikrai egzistuoja.
Unikauskas įspėja: stresas sutrikdo net 8 organizmo funkcijas
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ Alvydas Unikauskas prakalbo apie streso daromą žalą. Pasak profesoriaus, keletą mėnesių ar metų patiriamas nuolatinis stresas sutrikdo beveik 10 organizmo funkcijų.
A. Unikauskas pastebi, kad nors daugelis pacientų stengiasi sveikai maitintis ir sportuoti, vis dėlto, kenčia nuo nuolatinio streso.
Gydytojas įspėja: štai, ką turite padaryti, jei kamuoja tulžies akmenys
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, Aurora iš Kėdainių uždavė klausimą apie tulžies pūslės akmenis.
Aurora iš Kėdainių klausia: „Tulžies pūslėje turiu 2 cm akmenį. Man jo neoperuoja, lazeriu neskaldo. Sako: reikia laukti. Bet tai ko? Jei aš išvyksiu į užsienį ir man prasidės priepuolis?“
Atsakymą pateikęs „Antėja“ pilvo chirurgas Tomas Manelis atviras – tulžies akmenų priepuolis gali baigtis liūdnai, todėl svarbu imtis priemonių.
„Aš tikrai rekomenduočiau išsioperuoti.
Einate į vaistinę? Nepamirškite vieno dalyko
Koronaviruso epidemijos metu vaistų įsigijimas vyko palengvinta tvarka. Net ir įsigyjant receptinius preparatus užtekdavo vaistininkui padiktuoti savo asmens kodą, tačiau pandemija jau seniai baigėsi, todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė primena, kad einant į vaistinę būtina su savimi pasiimti ir asmens dokumentą.
Šie simptomai gali reikšti inkstų uždegimą – sukluskite
Inkstų uždegimas gali būti dviejų tipų ir yra svarbu suprasti, kuo jie skiriasi. Laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas sulaukė žiūrovės Erikos klausimo apie inkstų uždegimą ir papasakojo, kaip atskirti, kokio tipo uždegimu sergama.
Laidoje Erika iš Kauno klausė: „Trečią kartą susirgau inkstų uždegimu. Pirmą kartą blogi buvo ir kraujo, ir šlapimo tyrimai, temperatūra 41. Antrą kartą temperatūra pakilo iki 38, kraujas geras, šlapimas rodo uždegimą.
Unikauskas patarė, kaip sustiprinti imunitetą: užtruksite vos 30 sekundžių
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas sulaukė klausimo apie maudymąsi šaltame duše. Pasak specialisto, šios praktikos bijoti nereikėtų, nes ji turi daugybę privalumų.
Paprastas būdas, kuris padės sustiprinti imunitetą
Jolita iš Klaipėdos klausia: „Gal kada savo laidoje pakalbėsite apie šaltą dušą? Jo naudą ir nenaudą.