„Mūsų pirkėjai itin noriai renkasi varškėčius ne tik pusryčiams, tačiau ir pietums ar vakarienei – juos mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji. Savo asortimente siūlome ir jau vartojimui paruoštų „Meistro kokybės“ produktų, ir šaldytų gaminių.
Varškėčiai yra lengvai paruošiamas patiekalas, todėl žmonės mėgsta patys juos gaminti namuose. Nors populiariausiu pirkėjų pasirinkimu išlieka 9 proc. riebumo varškė, pastebime, kad pernai populiarumo susilaukė ir grūdėta varškė – jos buvo parduota beveik 300 tūkst. vienetų daugiau nei 2020“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.
E. Dapkienė taip pat pastebi, kad varškės pardavimai išauga vasario mėnesį, tad galima daryti prielaidą, jog dalis lietuvių varškėčius gamina vietoje įprastų Užgavėnių šventės blynų arba greta jų – juk valgyti per žiemos išlydėtuves reikia daug, rašoma pranešime spaudai.
Grūdėta varškė – purių varškėčių paslaptis
Tuo tarpu minėto prekybos tinklo Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė teigia, kad žmonės apie varškėčius prisimena ir dėl sentimentalių priežasčių – daugeliui jie primena vaikystę, kai po vasaros žaidimų tėvai ar seneliai vaikams ant stalo patiekdavo lėkštę purių, kvepiančių varškėčių su uogiene arba grietine.
„Šiandien lietuviai yra labiau linkę eksperimentuoti ir rinktis netradicinius varškėčių gamybos būdus. Itin populiaru tapo juos gaminti ir su grūdėta varške – tada patiekalas tampa dar puresnis ir minkštesnis. Taip pat žmonės juos gamina ir su moliūgais ar rikotos sūriu – tai suteikia dar sodresnio, išskirtinio skonio.
Apskritai, užtenka menkų recepto pokyčių, kad varškėčiai taptų savaitės hitu“, – sako B. Baratinskaitė ir dalinasi 3 receptais, kaip varškėčius paruošti lengvai, tačiau su patobulinimais.
Varškėčiai su moliūgais ir bananais
Reikės: 300 g varškės, 2 kiaušinių, 1 banano, 200 g moliūgo, 3 v. š. rudojo cukraus, 150 g miltų, 1 a. š. kepimo miltelių, šiek tiek druskos.
Miltus sumaišykite su kepimo milteliais. Moliūgą sutarkuokite stambia burokine tarka, įmuškite kiaušinius, sudėkite varškę, druską. Bananą sutrinkite šakute ir sudėkite į moliūgų ir varškės masę, suberkite miltus, cukrų ir viską labai gerai išmaišykite.
„Iš gautos tešlos suformuokite varškėčius ir kepkite įkaitintoje keptuvėje ant aliejaus iš abiejų pusių, kol iškeps ir paruduos. Patiekti galite su grietine ir mėgstamomis uogomis arba grietinę galite keisti graikišku jogurtu“, – pataria B. Baratinskaitė.
Varškėčiai su cukinijomis ir lašiša
Reikės: 500 g varškės, 1 nedidelės cukinijos, 2 kiaušinių, 100 g miltų, 2 skiltelių česnako, saujos mėgstamų žalumynų, 50 g sūdytos lašišos, šiek tiek druskos ir pipirų.
Cukiniją sutarkuokite ir dideliame inde sumaišykite su varške. Suberkite smulkiai pjaustytą lašišą, įmuškite kiaušinius, išspauskite česnaką, suberkite miltus, prieskonius bei smulkiai pjaustytus žalumynus – galite naudoti krapus, petražoles ar svogūnų laiškus. Viską gerai išmaišykite.
„Iš gautos tešlos drėgnomis rankomis formuokite varškėčius. Kepkite keptuvėje su šlakeliu aliejaus iš abiejų pusių, kol paruduos. Jeigu norite iškepti be papildomų riebalų, suformuotus kepsnelius šaukite į 190 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite maždaug 15–20 minučių“, – dalinasi maisto gamybos ekspertė.
Varškėčiai su bulvėmis
Reikės: 400 g varškės (galima naudoti ir grūdėtą), 4 didesnių bulvių, 2 kiaušinių, 150 g miltų, 100 g grietinės, šiek tiek druskos ir pipirų.
„Šis varškėčių receptas puikiai tiks sočiai vakarienei. Varškėčius galite gardinti tiesiog grietine arba pačių pasigamintu padažu – tam puikiai tiktų ir tradicinis spirgučių su grybais ar sviesto ir grietinėlės padažas“, – sako B. Baratinskaitė
Bulves nuskuskite, išvirkite ir atvėsinkite. Dideliame puode bulves sutrinkite ir sumaišykite su varške, kol gausis vientisa masė. Įmuškite kiaušinius, pagardinkite prieskoniais, sudėkite miltus, grietinę ir labai gerai išmaišykite.
Iš gautos masės suformuokite norimo dydžio blynelius ir kepkite įkaitintoje keptuvėje iš abiejų pusių apie 5-7 minutes, kol apskrus. Skanaus!