• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ignas su žmona Gabija visuomet žinojo, kad norės gyventi ramioje vietovėje, toliau nuo miesto šurmulio. Savo ramybės oazę jie atrado Kardokų kaime, kur gyvena savo rankomis pastatytame namelyje iš molio ir šiaudų.

9

Ignas su žmona Gabija visuomet žinojo, kad norės gyventi ramioje vietovėje, toliau nuo miesto šurmulio. Savo ramybės oazę jie atrado Kardokų kaime, kur gyvena savo rankomis pastatytame namelyje iš molio ir šiaudų.

REKLAMA

Iš Alytaus rajono kilęs Ignas pirmą kartą Kardokuose, esančiuose netoli Kazlų Rūdos, apsilankė dalyvaudamas „Erasmus+“ programoje. Ši kelionė išties pakeitė vyro gyvenimą, nes jos metu, pats to nežinodamas, surado savo būsimą žmoną ir vietą, kur stovės judviejų namai.

„Susipažinau su savo būsima žmona ir mes ėmėme bendrauti, o vėliau ir draugauti. Jau nuo pat pradžių žinojome, kad norėsime gyventi panašioje vietoje“, – pasakoja vyras.

Sulaukė džiugios žinios

Ignas pasakoja, kad augdamas jis gyveno netoli Alytaus, kur jo šeima augino ožkas, arklį, vištas ir patyrė, ką reiškia gyvenimas kaime. Vėliau kurį laiką jie su žmona gyveno ir Kaune, tačiau žinojo, kad savo šeimos namus nori kurti visiškai kitokioje aplinkoje.

REKLAMA
REKLAMA

Priimti galutinį sprendimą kraustytis juos pastūmėjo stebuklinga žinia – 2020-ųjų išvakarėse Ignas ir Gabija sužinojo, kad taps tėvais.

REKLAMA

„Pradėjau galvoti, ką daryti, nes manau, kad būdamas tėčiu turiu pasirūpinti ir tuo, kur mūsų šeima gyvens. Po kelių mėnesių nusipirkome žemės sklypą, kuriame vėliau atšventėme ir savo vestuves. Birželio mėnesį Kardokuose pradėjome statytis namą, o lapkričio mėnesį jau jame ir apsigyvenome“, – pasakoja jis.

Vietoj brangių medžiagų – šiaudai

Kardokų kaimo bendruomenė ir garsėja savo ekologiškais nameliais iš šiaudų ir molio, tačiau Ignas patikina, kad norint čia atsikelti gyventi tikrai nebūtina rinktis tokias statybas. Namų iš šiaudų ir molio čia yra keliolika, netrūksta ir įprastai pastatytų namų.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras juokauja, kad visi draugai ir artimieji žinojo, kad jiedu su žmona yra „tokie“, tad jų sprendimas statyti ekologišką namą iš šiaudų ir molio nieko nenustebino. Artimiausi žmonės netgi rinkosi į talkas, kad padėtų greičiau įsirengti svajonių būstą.

Pirmas tokių statybų žingsnis – susiplanuoti kaip atrodys namas ir pastatyti medinį karkasą.

„Visas apšildymo medžiagas atstoja šiaudai. Viena šiaudų kitka mums kainavo 80 centų. Visam nameliui apšildyti jų reikėjo 300 vienetų. Tad, galvoju, kad už namo apšildymą,  gal ir nėra tiek daug 200 eurų ir tikrai pigiau nei perkant reikiamas medžiagas parduotuvėje“, – sako Ignas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, Ignas su žmona nusprendė pasistatyti nedidelį stačiakampį namelį – užimantį vos 30 kv. metrų. Kaip pats vyras sakė, jų visas namas yra tokio dydžio lyg vienas didesnio buto kambarys, tačiau šeimai vietos čia pakanka.

Šilumos užtenka

Karkasą apstačius šiaudų kitkomis atėjo laikas namą apmolinti. Ignas pasakoja, kad pirmąją žiemą jie gyveno vos su vienu molio sluoksniu, o šiais metais padengė namą dar pora sluoksnių, o planuose ir ketvirtas – spalvotas sluoksnis. Be to, molis statybose labai patogus, nes naudojant jį nesunku išgauti ir norimas formas.

REKLAMA

„Nors pasistatėme stačiakampį namelį, bet nenorėjome, kad jis būtų kampuotas, tad tuos kampus ir užapvalinome“, – pasakoja vyras.

Ignas tik dar kartą patvirtina, kad šiaudai yra puiki termoizoliacinė priemonė ir puikiai sulaiko šilumą. Kai tik šeima su naujagimiu persikėlė į savo namus praėjusių metų lapkritį, sienas dengė tik po vieną sluoksnį molio iš vidaus ir iš išorės, tačiau šiltai gyventi pakako ir to.

Vyras juokiasi, kad iš pradžių dar buvo galima pajausti per šiaudus į namus įpūtusį vėją, tačiau didesnių problemų nebuvo.

REKLAMA

„Neseniai kalbėjau su savo mama, ji paklausė, kiek šilumos yra pas mus viduje. Pasižiūrėjau, kad rodė 26 laipsnius šilumos. Manau, kad tikrai neblogai, kaip tokiam nameliui“, – šypsosi vyras ir priduria, kad jiems užtenka nedidelės krosnelės pasišildyti.

Prieglobstis pabėgusiems iš miesto

Kardokų kaimo bendruomenė, pasak Igno, yra pati įvairiausia. Vyras juokauja, kad prieš priimdamas sprendimą keltis čia gyventi, domėjosi kas iš tiesų yra ta bendruomenė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai vyras suprato, kad norintiems apsigyventi čia nėra keliami jokie reikalavimai – čia sugyvena ir tikintys, ir ateistai, o visus vienija bendras noras – gyventi toliau nuo miesto.

„Čia iš tikrųjų nėra toks kaimas, kokį paprastai įsivaizduoja. Čia gyvena žmonės, kurie norėjo ramybės ir pabėgti nuo miesto šurmulio“, – tikina jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų