Visi žino, kad gero tiktai gali būti per daug. Per gausu ko nors vartojimas vadinamas perdozavimu, o perdozavimas yra tam tikra organizmo reakcija. Ši reakcija, žinoma, ne visada maloni – ypač vaistų perdozavimo atveju, rašo express.co.uk
Ant daugelio vaistų pakelių rasite nurodymus, kiek daugiausiai jų galite išgerti per dieną, priklausomai nuo savo amžiaus. Tas pats galioja ir paracetamoliui bei nuskausminamiesiems – jų taip pat galima vartoti tik labai ribotą kiekį.
Perdozavus gali pagelsti akys ir oda
Jei išgersite per daug, sulauksite labai nemalonių pasekmių. Vienas jų – tai pageltusi oda ir akys, dar vadinama gelta. Gelta savo ruožtu gali sąlygoti kepenų nepakankamumą – būtent dėl to akys ir oda pagelsta.
Tačiau tai – ne vienintelis paracetamolio šalutinis poveikis. Šalutinio poveikio požymiai dar gali pasireikšti išmatose ir šlapime. Jei perdozavote paracetamolio, šlapimas bus tamsesnės spalvos, o išmatos – molio spalvos.
Kiti šalutinio poveikio simptomai – pykinimas ir pilvo skausmai. Be to, gali dingti apetitas.
Jei patiriate šiuos simptomus, turėtumėte susisiekti su savo šeimos gydytoju, bet gali pasitaikyti ir sunkesnių simptomų, kuriems prireikia skubaus gydymo. Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba informuoja, kad tai – odos bėrimas, kuris gali pasireikšti niežėjimu, paraudimu, tinimu, pūslėmis ar odos lupinėjimusi.
Jei švokščiate ar spaudžia krūtinę, taip pat nedelsdami kreipkitės į medikus. Jei sunku kvėpuoti ar kalbėti, arba jei pradeda tinti burna, veidas, lūpos, liežuvis ar gerklė, būtina skubiai kreiptis pagalbos.
Daugiau informacijos apie paracetamolio šalutinį poveikį pateikiama ant jo pakuotės bei dėžutėje esančiame informaciniame lapelyje.