• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visai neseniai internete 40-metė Asta Stanevičienė pasidalijo įspūdingomis savo kiemo nuotraukomis. Akį traukė tobulai nupjauta veja, dailiai sustatyti terasos baldai bei gėlynai, kurių grožiui nėra ribų. Moteris pasakojo, kad už to slypi didelis darbas, be kurio rezultato nebūtų.

16

Visai neseniai internete 40-metė Asta Stanevičienė pasidalijo įspūdingomis savo kiemo nuotraukomis. Akį traukė tobulai nupjauta veja, dailiai sustatyti terasos baldai bei gėlynai, kurių grožiui nėra ribų. Moteris pasakojo, kad už to slypi didelis darbas, be kurio rezultato nebūtų.

REKLAMA

Ariogaloje gyvenanti Asta atskleidė, kiek laiko užtruko kiemo kūryba, kokie augalai puošia jos namus bei kokių patarimų turi kitiems, kurie nori turėti tokią aplinką.

Turėti savo kiemą – svajonė

Asta kalbėjo, kad apie savo namą ir kiemą svajojo jau seniai. Ji visuomet norėjo savo atskiros erdvės, privatumo, kurį suteikia nuosavi namai.

Šiaip namą ir kiemą turėt buvo svajonė. Negąsdino net supratimas kad reiks daug darbo įdėti, nes norėjosi maksimalaus rezultato.

REKLAMA
REKLAMA

Ši svajonė išsipildė 2018 metais, kuomet moteris su vyru persikraustė į naujus namus. Tiesa, kiemo reikalai tuo metu buvo antrame plane:

REKLAMA

Pradžia visa ko, tai kai įvyko atsikraustymas į kiemą – 2018 metais. Tik tiek, kad pradžioje ne augalai rūpėjo, o reikalai, kad gyventi galėtumėme. Mes renovavome seną namą.

Po truputį tada viskas ir prasidėjo. Į tai įėjo žolių pjovimas, medžių genėjimas, na, pati pradžia. Tai buvo ne pirmo būtinumo dalykai, bet jie atrodė reikalingi.“

Visos idėjos – Astos

Moteris pasakojo, kad visi lauko tvarkymo darbai ėjosi pamažu. Tai vieną darbelį padarydavo, tai – kitą. Taip po truputį ir užgimė grožis jos kieme.

REKLAMA
REKLAMA

„Veją sėti ir gėlynus planuoti pradėjome pamažu. Nebuvo taip, kaip pasisamdžius kraštovaizdžio dizainerį: atėjo, pabraižė, padarė vizualizaciją. Taip nebuvo. Bet plius minus atėjo matymas, kur planuojame sodą, kur daržas bus, kur pavėsinė“, – apie tuometinę situaciją pasakojo moteris.

Tiesa, ji pabrėžė, jog tvarkantis aplinką kyla vis naujų idėjų, kurias visas norisi išpildyti:

„Kai pradedi daryti, vėl viskas keičiasi. Bet jeigu turėčiau dabartinį supratimą, tai aišku, gal kažką keisčiau. Nes na, tie sprendimai kartais būna skuboti. Ne visai vietoje, ne visai laiku.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat nurodė, kad kiemą derino ir prie namų dekoro. Dėl to ilgai mąstyti jai nereikėjo:

„Kai kuriuos dalykus padiktavo namo dekoras. Norėjome daryti kiemą ir augalus griežtesnėmis linijomis, viduryje norėjome gėlynų kvadrato. Tai kai kurie dalykai diktavosi patys.“

Pasirinko ypatingus augalus

Planuodama, ką sodinti į Sodą, Asta tikino, kad svarbiausias jai buvo lengvumo ir bangų įspūdis. Dėl to jos kieme daugiausiai galima rasti žolinių augalų.

REKLAMA

„Pagrindas – daugiau-mažiau žoliniai, varpiniai augalai. Miskantų, soruolių, lendrūnų, sorų sodinome.

Spygliuočių, kai matai pas kitus, kad dominuoja ir skleidžia grožį ir žiemą., tai jų yra, bet ne tiek daug. Turime pušų ir „Conica“ eglučių, tujų.

Gal tas, kad šiuo metu toks natūralistinis požiūris vyrauja daugiau, norisi lengvų formų, nemėgstu dirbtinų iškarpymų, tai ir norisi natūralaus bangavimo, lingavimo, lengvumo“, – pasakojo Asta.

REKLAMA

Ji pasakojo, kad šie pasirinkti augalai džiugina ir rudenį, nes ji turi techniką jų nekirpti:

„Į madą atėjo tie žoliniai varpiniai augalai. Aš jų nekerpu, tai būna ir rudenį vaizdas. Aišku, turėtumėme spygliuočius, tai vaizdas irgi geras būtų. Tačiau mano sode gražiausia pavasarį, nes tada žydi visos svogūninės gėlės.

Reikalauja priežiūros

Norint, kad kiemas gražiai kasmet sužydėtų, reikia įdėti darbo. Tiesa, Asta sako, kad daugiausiai jo reikia sudėti iki birželio pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iki birželio pabaigos turėjau ką veikti. Dabar aišku, mūsų kraštas negavo vandens, bet piktžolėms nė motais, jos vis tiek želia. Tokio darbo tai tikrai daug buvo.

Kad ir užsimulčiuoju, bet reikia vis tiek tas žoles kartais išrauti reikia. Aišku, jeigu gerai sužėlė, tai tada mažiau reikia arba visai nereikia rūpintis“, – atskleidė moteris.

Asta dar pripažino, kad ji augalus kartais patręšia trąšomis. Moteris išdavė, kokių trąšų galima rasti pas ją sodyboje.

REKLAMA

„Tręšti tai tikrai teko. Negaliu sakyti, kad visai ne. Tręšiu žydinčių augalų trąšomis žydinčius augalus.

O laistymo sistemos mes neturime, nes tuo metu finansiškai buvo neįmanoma to pasidaryti. Tai kolkas dar su žarna iš šulinio tampomės. Tas mus ir gelbėja“, – aiškino Asta.

O prabilusi apie genėjimą, Asta sako, kad daro šiuos darbus. Ji nori, kad sode būtų gražu:

„Tik nusikarpyti nužydėjusius augalus lieka. Pavyzdžiui, šalavijus. Jeigu man būtų gražu, aš palikčiau jų sėklų, bet jeigu nusikerpi – jie sužydi antrą kartą.“

REKLAMA

Turi patarimą visiems

Visiems, kuriems patinka Astos kiemas, ji atkerta, kad ties viskuo reikia dirbti. Dėl to moteris pasidalijo savo patarimu skaitytojams.

„Patarimai tokie: kiek girdime iš aplinkinių, dauguma bijo to darbo. Jie sako: „Kam gi čia reikia? Šitiek dirbti“.

Tai  tas iš žmonių padiktuoja atsakymą, kodėl jie neturi tokių kiemų. Jiems gražu pažiūrėti, bet ginasi, kad daug dirbti reiks.

Reiktų nebijoti to darbo, be jo niekas nepasidaro. Tai reikia nebijoti kurti“, – baigė pokalbį ji.

AS manau ji megaujasi savo darbu dirbdama as taip pat turiu soda ir zinoma jis ne toks grazus kaip sis bet as kaifuoju jame dirbdama ir visai man nesunku nors esu jau pensininke ir ne pirmus metus
Verta, nes žmogus jaučiasi laimingas. Mes kiekvienas dėl kažko aukojamės... Toks tikslas ir man labai artimas - malonu gražioje aplinkoje gyventi, su kitais grožiu pasidalinti, judėti gryname ore, sulaukti ir gamtos svečių. Nuolat svajoti ir įgyvendinti svajones.:) Prasminga.
Skonio reikalas, man tokie šaršalynai negražu , daug pagyrų, esu mačiusi skoningiau bet jei patinka, tai pirmyn kiekvienam savo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų