• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai Tristos Hamsmith dukra Reese praėjusį spalį pradėjo švokšti, mama manė, kad ją kamuoja nemalonus kosulys – nieko daugiau.

6

Kai Tristos Hamsmith dukra Reese praėjusį spalį pradėjo švokšti, mama manė, kad ją kamuoja nemalonus kosulys – nieko daugiau.

REKLAMA

Tačiau dėl viso pikto, Trista iš Teksaso nuvežė savo 17 mėnesių dukrą pas pediatrą, kuris teigė, kad mažylė tikriausiai labai peršalusi. Netrukus po to, kai šeima grįžo namo, mama pastebėjo, kad trūksta jų nuotolinio valdymo pultelio baterijos ir jos širdis nukrito į kulnus.

Kalbėdamasi su „Today“, mama paaiškino, kad ji nuvežė Reese į greitosios pagalbos skyrių. Būtent ten gydytojai atrado, kad Reese prarijo mažą apvalią bateriją, kuri išdegino skylę mergaitės stemplėje.

Mama pasakojo: „Jie padarė rentgeną ir patvirtino, kad ji prarijo bateriją, ir padarė skubią operaciją, kad ją pašalintų“. Baterijomis galima ne tik užspringti, bet jos gali sukelti mirtiną cheminę reakciją kūno viduje.

REKLAMA
REKLAMA

Spalio pabaigoje Reese buvo atlikta skubi operacija, kad būtų išimta baterija, ir po trumpo gulėjimo ligoninėje mergaitė grįžo namo. Bet nors Trista tikėjosi, kad tuo viskas pasibaigs, Reesei po kelių dienų reikėjo grįžti  į greitosios pagalbos skyrių.

REKLAMA

„Sužinojome, kad atsirado fistulė, kuri yra tarsi praėjimas“, – paaiškino mama. „Per jos trachėją ir stemplę išdegė skylė. Susiformavus tuneliui, oras pradėjo eiti ten, kur nereikia. Maistas ir gėrimai taip pat pateko ten, kur jiems nereikėjo“.

Norėdami išvengti jos stemplėje atsiradusios skylės, gydytojai prijungė ventiliatorių, kad palaikytų mergaitės kvėpavimą.

Mama pridūrė: „Tas rytas buvo paskutinis rytas, kai mes matėme ją tokią, kokią visada atsiminsime“.

REKLAMA
REKLAMA

Gruodžio mėnesį gydytojai pasakė šeimai, kad reikia dar kartą atlikti operaciją, kad būtų pataisyta fistulė, o po kelių savaičių buvo atjungti ir ventiliatoriai.

Vėliau tą mėnesį mama kelioms minutėms paliko dukros lovą ir grįžusi pamatė daugybę gydytojų ir slaugytojų, kurie desperatiškai bandė atgaivinti jos dukrą. Nors mažylės širdis neplakė 8-10 minučių, tačiau gydytojams pavyko sugrąžinti mergaitės gyvybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netrukus po to Reese gydytojai nusprendė jai įdėti tracheostomą. Nors Trista buvo „išsigandusi“ procedūros, ji sako, tačiau jai buvo svarbu susigrąžinti Reese.

Praėjus trims dienoms po tracheostomos operacijos, Reese vėl stojo į kovą dėl gyvybės, kurią antrą kartą, deja, pralaimėjo. Ji mirė 2020 metų gruodžio 17 dieną.

Dabar Trista drąsiai dalijasi savo istorija, įspėdama kitus tėvus apie mažų baterijų pavojų.

REKLAMA

Dukros viešnagės ligoninėje metu mama sukūrė „Facebook“ puslapį „Pray for Reese Hamsmith“ ir kuria organizaciją „Reese's Purpose“, skirtą saugesnių baterijų kampanijai.

Ji pridūrė: „Vaikai miršta. Turime padaryti viską, ką galime, kad ši informacija pasiektų tėvus. Pramonė turi atlikti pakeitimus, kad apsaugotume vaikus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų