baterija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „baterija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „baterija“.
Kaip teisingai užvesti automobilį su išsikrovusiu akumuliatoriumi?
Kiekvieną kartą, kai oro temperatūra nukrenta žemiau nulio, daugiabučių kiemuose pasigirsta sunkiai užvedamų automobilių garsai. Vis dėlto, žiemą vairuotojai susiduria ir su kita problema – išsikrovusiu akumuliatoriumi.
Antrasis elektromobilių baterijų gyvenimas: kas bus daroma su panaudotomis baterijomis?
Europos transporto pramonei elektrifikuojantis, skeptikai neretai bando mesti šešėlį ant baterijomis aprūpintų automobilių. Bene dažniausiai keliamas klausimas – kas bus daroma su panaudotomis ir transporto priemonėms nebereikalingomis baterijomis? Šiuo atveju galima lengviau atsikvėpti – jos nebus išmetamos.
Kaunietės sūnaus organizme rado populiarų daiktą: to, kas nutiko vėliau, nelinkėtų niekam
Žaidimas su difuzoriaus pulteliu mažajam Kauno klinikų pacientui Tomui tapo lemtingu: berniukas netyčia prarijo ličio bateriją. Tuo metu jis buvo vos vienerių metų. „Netoliese dirbau, kai pamačiau, kad įvyko nelaimė, – pasakojimą pradeda Tomo mama Kristina. – Iš karto sureagavau ir iškviečiau Greitąją medicinos pagalbą (GMP), nes žinojau, kad tai – labai pavojinga.“
GMP automobilis nedelsiant berniuką atvežė į Kauno klinikų Vaikų skubios pagalbos skyrių.
Medikai kovoja dėl 2-mečio gyvybės: prarijus bateriją ji sprogo organizme
Dvejų metų Dylanas Alejandro iš Sonoros, Meksikoje, prarijo bateriją ir dabar kovojama dėl jo gyvybės. Praryta baterija sprogo, sukeldama stemplės deginimą ir plaučių infekciją.
Dylaną spalio 23 d. mama nuvežė į ligoninę Kananėjoje, Sonoros valstijoje, Meksikos šiaurės vakaruose, kai jis ėmė sunkiai kvėpuoti, prarijęs bateriją, rašo mirror.co.uk.
Ką daryti, kad telefono baterija tarnautų ilgiau? 1 įprotis jai ypač žalingas
Nemažai žmonių savo telefonus krauna naktimis, kad iš ryto rastų pilnai įkrautą bateriją ir galėtų išmaniuoju naudotis visą dieną. Nors tai gali būti patogu, išmaniojo baterija tuo tikrai nesidžiaugia. Kodėl krauti telefoną naktimis žalinga ir kuo pakeisti šį įprotį, kad baterija tarnautų ilgiau?
„Išmaniuosiuose naudojamos ličio jonų baterijos, kurios, kitaip nei senosios nikelio baterijos, neturi „atminties“. Paprastai sakant, jas galima įkrauti nepilnai ir dėl to jų talpa nesumažės.
Svarbi projekto dalis – „Litgrid“ pristato eksperimentinę bateriją
Vilniaus transformatorių pastotėje pirmadienį bus pristatyta pirmoji regione vieno megavato galios perdavimo tinklo eksperimentinė baterija.
Tai svarbi Lietuvos tinklų sinchronizavimo su žemynine Europa dalis, skelbia „Litgrid“.
„Šis projektas turės didelę įtaką Lietuvos energetikos sektoriui, kadangi padės pagrindus numatomai tokių įrenginių plėtrai“, – teigiama pranešime.
Vienerių berniuko gimtadienis vos netapo ir jo laidotuvėmis: skubiai įspėja kitus tėvus
Kūdikis vos nemirė, kai prarijo ant grindų rastą mažą plokščią ličio bateriją. Per pirmąjį gimtadienį mažąjį Ralphie Phillips teko skubiai operuoti ir pašalinti jo krūtinėje įstrigusią bateriją.
Jo mama, 27 metų Hollie Phillips, sakė, kad jos vienerių metų sūnus „vos nemirė ant jos rankų“ kol jie atvyko į ligoninę, ir prisipažino, kad jau buvo pradėjusi galvoti apie jo laidotuvių planavimą, rašo thesun.co.uk.
„Lexus“ pristato naują elektromobilį: per 4 metus jų planuoja pasiūlyti dar per 20 modelių
„Lexus“ pristato naujo „LF-Z Electrified“ elektromobilio koncepciją. Iki 2025-ųjų japonų automobilių gamintojas planuoja pristatyti 20 naujų arba atnaujintų modelių, tarp kurių – daugiau nei 10 varomų vien elektra (BEV), įkraunamų hibridų (PHEV) ar įsikraunančių hibridinių modelių (HEV), skelbiama pranešime žiniasklaidai.
17 mėnesių dukrą palaidojusi mama siunčia įspėjimą: nekartokite jos klaidos
Kai Tristos Hamsmith dukra Reese praėjusį spalį pradėjo švokšti, mama manė, kad ją kamuoja nemalonus kosulys – nieko daugiau.
Tačiau dėl viso pikto, Trista iš Teksaso nuvežė savo 17 mėnesių dukrą pas pediatrą, kuris teigė, kad mažylė tikriausiai labai peršalusi. Netrukus po to, kai šeima grįžo namo, mama pastebėjo, kad trūksta jų nuotolinio valdymo pultelio baterijos ir jos širdis nukrito į kulnus.
Kalbėdamasi su „Today“, mama paaiškino, kad ji nuvežė Reese į greitosios pagalbos skyrių.
Paprasta baterija pražudė vos vienerių berniuką: tėvai įspėja kitus
Mažas vaikas mirtinai nukraujavo prarijęs apvalią bateriją, kuri pradegino vidinius organus – desperatiškai vaiką išgelbėti bandę medikai nieko padaryti nebegalėjo.
Jonathonas Huffas buvo vos 23 mėnesių amžiaus, kai prarijo bateriją, kuri keturias dienas degino jam stemplę, žarnyną ir aortą, kol galiausiai vaikas mirtinai nukraujavo.
REKLAMA
REKLAMA
Skubiai perspėja dėl baterijų naudojimo: nedarykite 1 klaidos
Šventiniu laikotarpiu daugelis tėvų pasirūpina gausiomis baterijų atsargomis, kad jų atžalos galėtų ramiai žaisti su Kalėdų Senelio po eglute paliktais naujais žaislais.
Žinoma, išmintinga įsigyti keletą papildomų baterijų ir jų pritrūkus visada kelias rasti stalčiuje, kai pirmosios neišvengiamai išsikrauna, bet ekspertai įspėja apie labai dažnai pasitaikantį ir mažai kam žinomą pavojaus šaltinį, rašoma mirror.co.uk.
Atšalo. Ką daryti, kai telefonai sulėtėja ir greičiau išsikrauna?
Akumuliatorius – silpnoji šiuolaikinių išmaniųjų telefonų vieta. Jie greitai išsikrauna, perkaista krovimo metu, net ir patys naujausi telefonai gali netikėtai užsiliepsnoti. Tačiau žmones mūsų orų sąlygomis erzina ir kita problema – išmanieji pernelyg greitai išsikrauna šalčių metu.
Kodėl jie išsikrauna
Energijos šaltinių technologijos keičiasi gerokai lėčiau už kitas telefonų gamybos sferoje. Dar 1991-aisiais telefonų gamintojai galutinai perėjo prie saugesnių ličio jonų baterijų.
Dukrai prarijus bateriją motina perspėja kitus: svarbi kiekviena minutė
Dvimetė Sophie Skill teko kelias dienas praleisti intensyvios terapijos palatoje po to, kai ji prarijo blizgančią, apvalią, nedidelės monetos dydžio bateriją. Elemento rūgštis išgraužė vaiko stemplę ir plautį, sukėlė siaubingus skausmus. Mergaitės gyvybei buvo kilęs pavojus, rašoma BBC.
Anot ją gydžiusių medikų, Sophie istorija nėra kažkoks išskirtinis atvejis: Didžiojoje Britanijoje nuo prarytų baterijų kasmet miršta du vaikai.
Moteris mirė savo namų vonioje: pražudė telefonas
Jauna moteris žuvo po to, kai į vonią, kurioje ji maudėsi, įkrito į elektros tinklą prijungtas telefonas.
Nelaimė rugsėjo 18-ąją įvyko Rusijoje, Kirovo-Čepecko mieste, esančiame maždaug už 800 kilometrų į Rytus nuo šalies sostinės Maskvos.
26 metų Jevgenijos Šuliatjevos pasigesta po to, kai ji neatsiliepė į motinos skambučius ir žinutes ir ši nuskubėjo dukros ieškoti į jos namus.
Buto vonioje moteris rasta negyva.
Džiugios naujienos elektromobilių savininkams: Lietuvoje atsiras dar 100 įkrovimo stotelių
Įgyvendinant taikos sutartį tarp Energetikos ministerijos ir Vokietijos kompanijos „Danpower“, bendrovė neatlygintinai perduos 100 elektromobilių stotelių. Transporto kompetencijų agentūra rūpinsis šių stotelių visoje Lietuvoje įrengimu. „Tai padės kuriant patogų ir plačiai prieinamą elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą. Nauja infrastruktūra reikalinga siekiant skatinti aplinkai draugiškų automobilių naudojimą.
Kaip nelikti be ryšio: 5 patarimai, padėsiantys taupyti telefono bateriją
Daugelis su nostalgija prisimena laikus, kai telefonų baterijos be įkrovimo sugebėjo ištverti savaitę ar netgi dar ilgiau. Tuomet atrodė, kad tokia ilga baterijos gyvavimo trukmė yra įprasta, o bėgant laikui technologijos tik tobulės, tad baterijų nereikės krauti bent mėnesį. Deja, viskas pasisuko kiek kita linkme. Prasidėjus išmaniųjų telefonų erai, įkroviklis tapo kasdieniu atributu, be kurio gyvenimas kartais gali ir sugriūti.
Šešios tiesos apie telefono bateriją: žinokite, kaip elgtis, kad ji ilgiau tarnautų
Telefono akumuliatorių ištvermės klausimas yra amžina išmaniųjų telefonų savininkų problema. Nepaisant to, kad mūsų kasdienio gyvenimo palydovai kasmet tampa vis galingesni, jų maitinimo šaltinis dažniausiai išlaiko mažiau nei vieną dieną aktyviai juos naudojant. Maža to, panaudojus kelis mėnesius telefonai pradeda „laikyti“ dar mažiau. Ličio jonų baterijos rinkoje laikosi jau daugiau nei du dešimtmečius, ir iš esmės nesikeitė nuo 1991-ųjų, kuomet technologijų gigantė „Sony“ pradėjo jas gaminti.
Taivano žiniasklaida: naujasis „iPhone 8 Plus“ sprogo įkrovimo metu
„Apple“ pradėjo prekybą „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ visame pasaulyje nuo rugsėjo 22-osios. Lietuvoje prekyba šiais telefonais pradėta savaite vėliau, nuo rugsėjo 29-osios. Pirminiai pranešimai rodo, kad šie telefonai be garso trikdžių skambučių metu ir baterijos sąnaudų, ką gamintojai žada netrukus ištaisyti atnaujinimais, didesnių problemų neturi. Tačiau Taivane pirkėjai yra sunerimę dėl pranešimo apie vieną sprogusį „iPhone 8 Plus“, rašoma „gizmochina.
Mokslininkai sukūrė naujo tipo bateriją, įkraunamą ašaromis
Efektyvūs energijos saugojimo būdai yra viena iš didžiausių šių laikų mįslių. Nors ličio jonų baterijos dabar yra galingos ir kompaktiškos, jos gali būti naudojamos tikrai ne visur. Mokslininkai iš Fudano Universiteto Kinijoje sukūrė bateriją, kuri gali būti įkraunama nors ir ašaromis. Aišku, į savo telefonus verkti pradėti tikrai nereikės. Šios baterijos turi labai konkrečią paskirtį ir tikslą - gaminti energiją medicininiams implantams.
„Samsung“ skubiai atšaukia telefonus: kraunami jie sprogsta
Vienas pagrindinių telefonų gamintojų „Samsung“ skubiai visame pasaulyje atšaukia „Galaxy Note 7“ telefonus, nes kraunami jie sprogsta, rašo CNN. Šis telefonas buvo pristatytas tik prieš menėsį, tad tai didelis smūgis „Samsung kompanijai. Kompanijos teigimu, buvo išsiaiškinta, kad yra problemų su šių telefonų baterijomis ir dėl to buvo sustabdytas jų pardavimas. Jau pranešta, kad šie telefonai bus pakeisti naujais produktais, nepaisant to, kada asmuo bus jį nusipirkęs.
Pavojus, kuris slypi vaikams skirtuose žaisluose
Šiame elektronikos amžiuje daugybė vaikų žaislų – elektroniniai. Juose dažnai yra maži sagos dydžio maitinimo elementai, kurie prarijus gali sukelti net vaiko mirtį. Kad dovanojimo ir dovanų gavimo džiaugsmo neaptemdytų nelaimės, pažiūrėkite, kaip saugiai elgtis su elektronikos žaislais. Šie elementai virškinamajame trakte ar stemplėje užstrigę išskiria rūgštį, kuri sukelia stiprius nudegimus ir net kraujavimą. Užsienyje vardijami net mirtimi pasibaigę atvejai.
„Apple Watch“ baterija sukurta atlaikyti 1000 pilnų įkrovimo ciklų
Kompanija „Apple“ pranešė, kad išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ baterija turėtų atlaikyti 1 tūkst. ciklų, o po pasiekto ciklų skaičiaus baterija vis vien turėtų turėti 80 proc. savo gyvybingumo. „Vienerių metų garantija (skirta „Apple Watch“ ir „Apple Watch Sport“) ir dviejų metų garantija (skirta „Apple Watch Edition“) apima garantinį aptarnavimą defektuotai baterijai. Jei garantija pasibaigusi, „Apple“ siūlo mokamą baterijos keitimą.
„Apple“ pratęsė „iPhone 5“ baterijos keitimo programą
Kompanija „Apple“ nusprendė pratęsti išmaniųjų telefonų „iPhone 5“ baterijos keitimo programą iki 3 metų nuo pirmo įrenginio pardavimo. Neoficialiai skelbiama, kad programa bus nutraukta 2016 metų sausio 16 dieną. „Apple“ pirmą kartą šią programą paskelbė 2014 metų rugpjūčio mėnesį, ji turėjo galioti iki šių metų kovo mėnesio.
Telefonas „Lenovo P70“ gavo 4000 mAh talpos bateriją
Kompanija „Lenovo“ atnaujino P serijos išmaniųjų telefonų asortimentą, kuriame atsirado modeliai P70-T ir P70, kuris gali pasiūlyti itin ilgą baterijos darbo laiką. Gamintojo teigimu, išmanusis telefonas P70-T turės 4000 mAh talpos bateriją, kurios užteks 46 dienoms, jei sistema bus budėjimo režime.
Kaip padidinti „iPhone“ baterijos veikimo laiką?
Greito „iPhone“ išsikrovimo priežastis paprasta: „iOS“ gamykliniai nustatymai apskaičiuoti maksimaliai pademonstruoti „iOS“ sistemos galimybes, o ne taupyti. Kadangi įrenginio veikimo laikas daugeliu atvejų veikia vartotojo saugumą, „Kaspersky Lab“ ekspertai pateikė kelis patarimus, kurie padės padidinti „iPhone“ baterijos veikimo laiką. Ekrano ryškumą sumažinkite iki 30–40 proc. Ekrano ryškumas nustatytas maksimaliai, tad 30–40 proc. tikrai pakanka komfortiškam darbui.
Mokslininkai sukūrė bateriją iš skysto metalo
Amerikiečių mokslininkai sukūrė bateriją, kurios elektrodus sudaro skystas metalas. Išradimas leidžia tikėtis, kad naujo tipo baterijos taps žaliosios energetikos pagrindu. Apie savo tyrimo rezultatus autoriai papasakojo žurnale „Nature“. Naujoje baterijoje du skystų elektrodų sluoksniai atskirti skysto elektrolito sluoksniu. Metalai ir elektrolitas naujame akumuliatoriuje turi skirtingą tankį, tačiau neleidžia jiems judėti.
Paaiškėjo, kiek gali laikyti išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ baterija
Antradienį kompanija „Apple“, pristatydama visiškai naujos kategorijos produktą – išmanųjį laikrodį „Apple Watch“, pateikė nemažai šio įrenginio savybių, tačiau pamiršo bene svarbiausią – baterijos veikimo trukmę. Kaip teigia „Re/code“, išmanusis „Apple“ laikrodis reikalaus būti įkraunamas kiekvieną dieną. Tokia situacija neišskirtų itin funkcionalaus laikrodžio iš „Samsung“ ir „Motorola“ alternatyvų, kurios taip pat nepasižymi keletą dienų be įkrovimo tarnaujančiomis baterijomis.
BMW sukūrė būdą, kaip elektromobilių ir hibridų baterijas įkrauti be laidų
Su „i“ serijos automobiliais vis labiau žengdama į elektromobilių ir hibridinių modelių rinką, „BMW Group“ pradėjo kurti standartizuotą belaidį būdą elektromobilių ir hibridinių modelių baterijoms įkrauti. Su koncerno plėtojama technologija vairuotojai automobilių baterijas galės pakrauti tiesiog užvažiavę ant belaidžio įkrovimo stotelės.
Išmaniojo laikrodžio „iWatch“ konceptas: 2,5 colio ekranas, „iOS 8“ ir krūva sensorių
Dizaino studija „SET Solution“ pristatė dar vieną konceptą. Šįkart jame vaizduojamas išmanusis laikrodis „iWatch“. Koncepte atskleidžiama, jog laikrodis pasižymi 2,5 colio įstrižainės liečiamuoju ekranu, operacine sistema „iOS 8“, 6 dienas tarnaujančia baterija bei gausybe vartotojo fizinę būklę stebinčių sensorių. Jau anksčiau skelbėme apie „Apple“ planus išleisti dviejų skirtingų tipų laikrodžio modelius: vieną sportininkams, o kitą – į dizainą ir išvaizdą orientuotiems žmonėms.
Naujausioje reklamoje „Samsung“ šaiposi iš „iPhone“ baterijos
„Samsung“ ir toliau tęsia prieš „Apple“ nukreiptų reklamų seriją. Šįkart Pietų Korėjos technologijų kompanijai neįtiko išmaniajame telefone „iPhone“ esanti baterija. Reklamoje vaizduojama, kaip oro uoste gausybė „iPhone“ vartotojų įkrauna savo išmaniuosius telefonus prie kiekvienos laisvos elektros jungties, kai, tuo tarpu, „Samsung“ išmaniųjų telefonų „Galaxy“ serijos vartotojai giriasi ilgai veikiančia baterija.
Pastebėta, kad „iOS 7.1.1“ pagerina įrenginio baterijos veikimą
Praėjusią savaitę išleistas mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ atnaujinimas „iOS 7.1.1“ gerokai prailgina įrenginio baterijos veikimo laiką, rašo „ZDNet“. Tai pastebėjo žurnalistas Adrianas Kingsley’is-Hughesas, kuris seka įrenginio baterijos būklę po kiekvieno „iOS“ atnaujinimo išleidimo. Anot jo, po 6 valandų naudojimosi „iOS 7.1“ versija, jo išmaniojo telefono „iPhone“ baterijos indikatorius rodydavo 48 procentus likusios baterijos energijos.
„Eton“ pristatė išmanųjį telefoną su gigantiška 5000 mAh baterija
Esate nepatenkinti savo išmaniojo telefono akumuliatoriaus talpa? Problemos sprendimas, kaip jau tapo įprasta, mus pasiekė iš Kinijos. Vietinė kompanija „Eton“, užuot energingai ieškojusi būdų kuo labiau suploninti korpusą, pateikė 9 mm storio išmanųjį telefoną. Jis savo matmenimis panašus į „iPhone 4S“, tačiau kinų įrenginyje atsirado vietos net 5000 mAh talpos baterijai.
A. Rutkauskas: išmaniųjų telefonų baterijos ilgiau „laikys“ tik po poros metų
Agnė Skamarakaitė, LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Kol atsiras išmanieji telefonai, kurių baterija bus trečdaliu galingesnė nei dabartinių, praeis dveji treji metai, sako portalo „Naujoji komunikacija“ redaktorius Adomas Rutkauskas. „Dirba daug rimtų įstaigų: Ilinojaus universitetas, Stanfordo universitetas, garsusis Masačusetso technologijų institutas. Ten stengiamasi modifikuoti pačią ličio jonų bateriją – joje esantį grafitą pakeisti siliciu“, – aiškina jis.
9 šlykščiausi dalykai, rasti žmonių ausyse (I)
Prisipažinkite, juk ne kartą bandėte kaišioti įvairius daiktus sau į ausis ar nosį. Tačiau kartais nutinka ir taip, kad ten įvairūs ne itin malonios išvaizdos gyviai apsigyvena nekviesti. Oddee.com pristato 9 keisčiausius ir šlykščiausius ausyse aptiktus dalykus. 1. Beveik 3 cm ilgio tarakonas O būna ir taip. Vienam vargšui australui teko pakovoti su į jo ausį įlindusiu tarakonu. Miegantį Hendriką Helmerį iš Darvino miesto vieną naktį pažadino stiprus skausmas dešinėje ausyje.
Sukurtos naujos kartos ličio–sieros akumuliatorių baterijos
Drezdeno Fraunhoferio instituto (Vokietija) mokslininkai sukūrė naują akumuliatorių baterijų konstrukciją, kuri leis ličio – sieros akumuliatoriaus įkrovos periodiškumą pailginti net 7 kartus.
Nedidelė energijos įkrovos talpa ir aukštos kainos kol kas tebėra pagrindiniai trūkumai, keliantys nemažai problemų daugeliui elektra varomų transporto priemonių.
Kinų kompanija ruošia išmanųjį telefoną su rekordinės talpos baterija
Remiantis kinų tinklalapiu „China Mobile Cell Phone“, Kinijos bendrovė „Ding Xuan Communications“ paskelbė apie netrukus įvyksiantį telefono „Liba“ anonsą. Tai bus išmanusis telefonas su rekordiškai talpia baterija. Remiantis preliminariais duomenimis, „Ding Xuan Communications“ mobilusis įrenginys taip pat bus ir vienas pigiausių „Android“ išmaniųjų telefonų su padidintos talpos akumuliatoriumi. Tiems, kas mėgsta tikslumą, pranešame, kad šio rekordininko baterijos talpa sudaro 5000 mAh.
Litis – žaliasis XXI amžiaus auksas
Sidabriškai baltas metalas, naudojamas ne tik mobilių prietaisų, bet ir elektrinių, ir hibridinių automobilių baterijoms, teikia didelių vilčių pramonės pasaulio atstovams ir investuotojams. Jau dabar litis vadinamas „baltuoju“ (dėl spalvos) arba „žaliuoju“ (dėl sąsajų su ekologija) šio amžiaus auksu. Ilgą laiką iškastinių žaliavų gavybos magnatams litis kėlė tik žiovulį: metalo paklausa buvo menka, nes jo reikėjo tik vaistų gamintojams.
„iPhone 5“ sprogo pokalbio metu
Panašios žinutės visuomet pritraukdavo nemažą vartotojų dėmesį, tačiau šiuo metu žemiau aprašyti įvykiai gali būti sėkmingai išnaudoti naujojo „Samsung“ flagmano reklamai (ir galima spėti, tuo būtinai pasinaudos). Štai vienam išmaniojo telefono „iPhone 5“ savininkui iš Tailando tikrai nepasisekė – jo mobilusis įrenginys sumanė susprogti tiesiog telefoninio skambučio metu. Išmanusis telefonas buvo įsigytas palyginti neseniai, o naudojosi juo tailandietis vos kelis mėnesius.
Mokslininkai kuria išsitempiančius akumuliatorius
Jau 2013 metais mobilių įrenginių kūrėjai žadėjo visuomenei pristatyti naują produkcijos tipą, kuris leidžia kalbėti apie „lankstų“ formatą, todėl nieko keisto, kad naujienose reguliariai pasirodo pranešimai apie lanksčių komponentų, skirtų būtent tokiems įrenginiams, sukūrimą.
Boeing'o „Dreamliner“ lėktuvų nesėkmių priežastis – brokuotos japoniškos baterijos?
Japonijos transporto ministerija ir JAV tyrėjai atliko patikrą GS Yuasa Corp. (6674) kompanijos būstinėje Kiote. Tai dalis plataus tyrimo, kuriuo siekiama išsiaiškinti baterijų gedimus nulėmusius Boeing Co. (BA)‘s 787 Dreamliner serijos lėktuvų serijos gedimus ir neveikimą, informuoja „bloomberg.com“. Pareigūnai kol kas patikrino tik GS Yuasa biurus.
Elektromobilio pirkėjai laužia duris
Šiauliuose 2012-aisiais sukurtas elektromobilis, kurio kokybė nenusileidžia gamykliniams, o kaina – kelis kartus mažesnė. Duris laužia būsimi pirkėjai. Automobilio kūrėjas – Donatas Skulskis ir jo įmonės darbuotojai. „Pats Dievas davė mums elektromobilį važinėti mieste“, – sako D. Skulskis.
Elektromobilių raidos istorija (I)
Elektromobilis – ekologiška, elektra varoma transporto priemonė, kurią ateityje tikrai naudos daugelis mūsų planetos gyventojų. Artėjant elektromobilių invazijai, verta pasidomėti ir šių transporto priemonių istorija, kuri, beje, yra tikrai spalvinga ir stebinanti.
Elektrinių varikliukų atsiradimas
Pirmasis elektrinis varikliukas buvo išrastas 1832 metais, pastarąjį pristatė Bulgaras Ányos Jedlik.
„iPhone 5“ baterijos talpa gali būti padidinta 40proc.
Naujos kartos „Apple“ išmaniajam telefonui gandai priskiria įvairiausius specifikacijų pokyčius, iš kurių labiausiai realus yra ekrano įstrižainės padidėjimas nuo dabartinių 3,5" („iPhone 4S“) iki 4“. Tačiau taip pat žinome, jog mobiliuosiuose įrenginiuose ekranas yra vienas iš aktyviausių elektros energijos vartotojų, kartu su centriniu mikroprocesoriumi ir telekomunikacinėmis mikroschemomis.
„Samsung Galaxy S III“ užsidegė ir išlydė savo korpusą
Istorijos apie išmaniųjų telefonų „karštą charakterį“ tęsiasi, o tai dar kartą patvirtina nelinksmos nuotraukos, atskriejusios iš Airijos sostinės Dublino. Šį kartą savo šeimininkui „pirotechninę“ išdaigą iškrėtė naujasis išmanusis telefonas „Samsung Galaxy S III“. Incidento metu mobilusis telefonas buvo specialiame automobiliams pritaikytame laikiklyje.
Airio teigimu, jokių objektyvių priežasčių, kodėl jo išmanusis „Galaxy S III“ galėjo užsiliepsnoti, jis nepamena.
Elektrinis „Audi“ dviratis pritaikytas šuoliams ir triukams
Praėjusią savaitę „Audi“ oficialiai paskelbė apie naujo elektrinio dviračio rengimą serijinei gamybai, o šį visai neseniai buvo išplatintas ir pirmasis reklaminis vaizdo klipas, kuriame užfiksuota, kaip jis atrodo realiomis sąlygomis.
„Apple“ atšaukia iš rinkos pirmosios kartos „iPod nano“ grotuvus
Bendrovė „Apple“ pranešė aptikusi defektą pirmosios kartos „iPod nano“ skaitmeniniuose grotuvuose, kurie buvo pateikti rinkai dar 2005 m. rugsėjo mėnesį.
Pasak bendrovės atstovų, „labai retais atvejais“ „iPod nano“ pirmosios kartos grotuvų baterijos gali perkaisti, taip sukeldamos pavojų vartotojų saugumui. Nors pabrėžiama, kad tokia tikimybė labai maža, tačiau ji esą didėja proporcingai baterijos amžiui.
„Apple“ „pagydė „iPhone 4S“ bateriją
Bendrovė „Apple“ šią savaitę išleido atnaujintą savo mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ versiją 5.0.1, kurią jau gali naudoti visi bendrovės mobiliųjų įrenginių vartotojai.
Išgėrė... baterijų kokteilio
Panašu, jog tai, kas nutiko šiaulietei Arinai (vardas pakeistas), jokiose knygose, net ir medicininėse, dar neaprašyta. Tačiau nuo šeštadienio, kai 26-erių metų moteris pateko į Respublikinės Šiaulių ligoninės Nefrologijos–toksikologijos skyrių, šis atvejis galbūt pateks į medicinos istoriją ir taps pavyzdžiu, kas nutinka, kai žmogus išgeria... plaktuvu suplakto kokteilio su... baterijomis.
Nešiojamieji kompiuteriai galės būti įkraunami klavišų paspaudimais
Melburno Karališkojo technologinio instituto mokslininkai pasiūlė nešiojamųjų kompiuterių įkrovimui naudoti energiją, gaunamą pirštais spaudžiant klavišus.
Mokslininkai nori padengti klavišus ypač plona pjezoelektriko plėvele – medžiaga, kuri mechaninę energiją verčia elektros. Todėl, spausdinant klaviatūra, energija galės būti naudojama nešiojamojo kompiuterio baterijos įkrovimui.
Saulės bikinis su USB jungtimi
Poilsį paplūdimyje galima puikiai suderinti su „žalios" energijos gamyba: JAV pagamintas saulės energiją elektra verčiantis bikinis.
Niujorkiečiui dizaineriui Andrew Schneideriui tokia idėja kilo svarstant, kaip būtų galima naudingai suderinti tingų kaitinimąsi saulėje su nuolat įjungtais mobiliaisiais telefonais ar MP3 grotuvais bei kitais nešiojamaisiais įrenginiais.