Sodas ir daržas

 

Čia rasite visą naudingiausią informaciją, susijusią su sodu ir daržu: ekspertų interviu, sodininkų patarimai ir paprasti, tačiau aukso vertės patarimai visiems besidomintiems sodu.

Sraigėmis sode atsikratysite be vargo: štai ką reikia padaryti

Kenkėjai sode yra vieni labiausiai erzinančių „svečių“, kurie ne tik apgraužia susodintus augalus, tačiau taip pat kenkia ir estetiniam sodo vaizdui. Vieni iš jų – sraigės ir šliužai. Vis tik yra džiugių žinių – vos kelios gudrybės gali padėti jų atsikratyti. Išnaikinti kenkėjus soduose galima pačiais įvairiausiais būdais, tačiau geriausiai, jeigu tai daroma kuo natūralesniu keliu. Tokių priemonių naudojimas ne tik tausoja aplinką, tačiau neretai būna ir pigiau nei cheminės priemonės.

Pasakė, kuriuo paros metu negalima laistyti pomidorų: įsidėmėkite

Nuo liepos iki rugsėjo pasirodo darbo rezultatai – sodininkai pradeda skinti pomidorų derlių. O norint, kad juo mėgautis būtų galima ilgiau, svarbu žinoti, kaip juos tinkamai prižiūrėti. Viena svarbiausių užduočių – tinkamas laistymas.  Bet kaip dažnai reikia laistyti pomidorus ar kuriuo paros metu tai geriausia daryti? Ekspertai teigia, kad pomidorams labai padeda jų laistymas tam tikru dienos metu.

Amarai jūsų sodo daugiau nepuls: pasisodinkite 1 augalą

Šiuolaikiniame ekologiškai sąmoningame pasaulyje sodininkai ir ūkininkai ieško įvairių būdų, kaip apsaugoti savo augalus ir padidinti sodo produktyvumą. Vienas iš tokių būdų – augalai palydovai ir jų sodinimas. Ši ilgametė sodininkystės praktika turi daugybę privalumų, dėl kurių ji yra geresnis pasirinkimas nei pasikliauti cheminiais pesticidais. Serenčiai Serenčiai žinomi dėl savo gebėjimo atsispirti nematodams, ypač šakniniams nematodams, kurie gali pažeisti daugelio daržovių šaknis.

Pasakė, kada geriausias metas rauti česnakus: nepražiopsokite

Česnakus auginti labai paprasta, o panaudojimas virtuvėje – itin platus. Derliaus galima užsiauginti vos iš kelių parduotuvėje nusipirktų skiltelių ir derliumi džiaugtis dar ilgai. Tačiau sodininkams dabar kyla didžiausias klausimas – kada rauti česnakus?  Nors tai priklausys nuo to, kada česnakus pasodinote, tačiau paprastai iš kelių požymių nesunku atpažinti, kad jie jau užaugo ir metas juos rauti, rašo express.co.uk.

Parodė, kaip lengvai pasidauginti hortenzijų: paprasčiau nebūna

Jei savo sode turite hortenzijų, bet jų norisi dar daugiau, vasara yra pats laikas dauginti jas auginiais, tačiau specialistas pastebi, kad daugelis daro vieną esminę klaidą, dėl kurios augalai nunyksta net nepradėję augti. Liepa – tobulas metas pasirūpinti hortenzijomis, ypač jas dauginti auginiais, tačiau, pasak sodinininko Michaelo, geriau žinomo kaip „The Mediterranean Gardener“, šis žingsnis daugeliui nepavyksta.

Šliužai iš jūsų sodo šliauš neatsisukdami: štai ką reikia daryti

Aplinkos apsaugos departamentas savo „Facebook“ paskyroje įspėja gyventojus apie visoje Lietuvoje paplitusį invazinį šliužą – luzitaninį arioną, dar žinomą kaip ispaninis šliužas. Ši rūšis kelia rimtą grėsmę tiek vietinei biologinei įvairovei, tiek sodams, daržams ir kitai augmenijai. Specialistai ragina imtis aktyvių veiksmų jau dabar, ypač vasaros mėnesiais, kai šliužai sparčiai dauginasi.

700 veislių rožių užauginusi Jolanta išdavė auksinius patarimus: nespėsite skaičiuoti žiedų

Sodo karalienėmis pramintos rožės yra vienas iš tų augalų, kurių savo gėlyne svajoja užsiauginti ne vienas sodininkas. Masyvių ir įvairiaspalvių žiedų gausa praturtina kiekvieną sodą, tad pateikiame jums kelis patarimus, kaip tinkamai pasirūpinti savo rožėmis, kad šios džiugintų žiedais. Savo patirtimi ir rožių auginimo bei priežiūros patarimais su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais sutiko pasidalinti „Rožių sodo“ įkūrėja Jolanta.

Orchidėjos sužydės akimirksniu: štai ką reikia padaryti

Jeigu jūsų orchidėja jau kurį laiką stovi ir nežydi, nepasiduokite. Vienas netikėtas, bet itin paprastas metodas gali pakeisti situaciją vos per dvi savaites. Ir geriausia dalis – viskas, ko jums prireiks, greičiausiai jau yra jūsų virtuvėje.  Šis metodas išpopuliarėjo tarp sodininkystės mėgėjų ir tapo tikra sensacija internete – o visa tai dėl vieno paprasto ingrediento: česnako.

Užaugintų agurkų nespėjantis skaičiuoti Deividas ragina tai padaryti darže: rezultatas nustebins

Garliaviškis Deividas Balčiūnas šiemet pirmą kartą gyvenime pasodino agurkus – ir jau pirmąjį sezoną šiltnamis „lūžta“ nuo gausaus derliaus. Iki tol gyvenęs bute, vyras pasistatė namą, įsirengė šiltnamį, lysves ir, kaip pats sako, „viską darė paprastai, be stebuklų“. Nors neturėjo didelės patirties, agurkai auga kaip ant mielių – juos Deividas tręšė tik natūraliomis priemonėmis, laistė reguliariai ir genėjo intuityviai.

Atsisveikinkite su skruzdėlėmis visam laikui: išdavė naudingus patarimus

Ekspertai pasidalijo naudingais patarimais, kaip atsikratyti skruzdėlių, kad šios nesiveržtų į jūsų namus – daugeliui tai aktuali problema, kuriai ieškoma greito, paprasto ir efektyvaus sprendimo. Vasaros mėnesiais, kai oras sušyla, skruzdėlės bando patekti į namus. Tiesa, letingas oras kiek padeda tvarkytis su šia problema, tačiau vos atšyla – jos vėl suaktyvėja. Ekspertai sako, kad geriausias būdas, kaip apsisaugoti nuo skruzdėlių – palaikyti idealią švarą namuose.

Ruduoja pomidorų galiukai? Pasakė, ką reikia daryti

„Kodėl mano pomidorų galiukai ruduoja?“ – tai klausimas, šiuo metu aktualus ne vienam pomidorų augintojui. Visi nori sulaukti kuo didesnio derliaus, tačiau pomidorų auginimas turi savo iššūkių. O priežastis, kodėl pomidorų galiukai ruduoja, gali būti vaisiaus galiuko puvėsis. Jei pastebėjote tamsias dėmes ant vaisių apačios, greičiausiai jūsų derlių paveikė ši problema, dažniausiai sukeliama kalcio trūkumo pomidoruose, rašo homesandgardens.com.

Vilniečio sklype staiga „susproginėjo“ visos trešnės: paaiškėjo, kas nutiko

Šiuo laikotarpiu vis daugiau sodininkų dalijasi sugadinto trešnių uogų derliaus nuotraukomis – jose įamžintos jau suskilinėjusios ant medžių augančios uogos. Ne vienam iš jų neramu – kodėl taip nutinka ir ką daryti, kad trešnės „nebesproginėtų“? Su tokia problema susidūrė Vilniaus rajone sodybą turintis Arnas.

Radinys komposto dėžėje Simoną paliko be žado: kiti bėgtų neatsisukdami

Atėjus laikui susitvarkyti komposto dėžę, Simona Juškevičiūtė nė nenutuokė, koks siurprizas čia laukia. Ir jų buvo net ne vienas – čia ji aptiko ne tik gyvatės išnarą, bet ir sudėtus žalčio kiaušinius.  Apie netikėtą radinį, aptiktą tvarkant komposto dėžę Jurbarko rajone esančioje sodyboje, socialiniuose tinkluose pasidalijusi Simona savo įrašu sutiko pasidalinti ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.

Padarykite tai savo darže liepos mėnesį: rezultatas nustebins

Liepa – vidurvasaris, kai dauguma daržininkų jau džiaugiasi derliumi, tačiau tai dar nereiškia, kad per vėlu sėti naujas daržoves. Tinkamai pasirinkus kultūras, dar galima užauginti ne tik lapines, bet ir šaknines daržoves rudeniniam vartojimui. Tad jeigu svarstote, kokias daržoves sėti liepos mėnesį, turime jums naudingų patarimų. Kokias daržoves sėti liepos mėnesį norint vėlyvo derliaus? Nors liepa – nebe pats populiariausias sėjos metas, tai puikus laikas greitai augančioms kultūroms.

Pamačiusi vaizdą prie savo šiltnamio kaunietė negalėjo patikėti: „Nuoširdžiai bijau“

Kartais įdomiausi radiniai gamtoje auga visai prieš mūsų akis – tuo įsitikino ir Kaune, netoli Vaišvydavos gyvenanti Ingrida, prie šiltnamio aptikusi įspūdingo dydžio, už ranką didesnius, grybus. „Facebook“ daržininkus vienijančioje grupėje savo radinių nuotrauka pasidalijusi moteris ją sutiko parodyti ir naujienų portalo tv3.lt skaitytojams. Prie šiltnamio – įspūdingo dydžio grybai Atrasti grybai stebina savo dydžiu – greičiausiai, neužtektų ir abiejų delnų, kad juos pavyktų apimti.

Padarykite tai savo bulvėms: užaugs dvigubai didesnės

Kiekvienas sodininkas svajoja užauginti dideles bulves. Specialistai teigia, kad tokį derlių galima užauginti net ir nenaudojant trąšų. Tereikia laikytis tam tikros laistymo schemos. Yra keletas gudrybių, kurios leis jums be didelių pastangų nuimti didelių bulvių derlių, net jei gumbus sodinsite nederlingoje dirvoje. Bulvių laistymas Tiesiog nereikia pamiršti vienos svarbios tiesos – bulvės labai mėgsta vandenį. Tačiau ir laistyti lysves su šia kultūra nereikia.

1 gudrybė ir jūsų sode nebeliks šliužų: veikia 100 proc.

Šliužai tampa vienu labiausiai paplitusių kenkėjų, kurie dauginasi žaibiškai. Sode sraigės ir šliužai paprastai minta daržovių, dekoratyvinių augalų lapais ir kovoti su jais – nemenkas iššūkis. Tačiau viena gudrybė gali praversti ir padėti atsikratyti šliužų. Gyvenimo būdo ir valymo guru ponios Hinch gerbėjai pasidalijo savo sprendimais, kaip apsaugoti sodus nuo šliužų, rašo express.co.uk.

Prie vyšnių ir trešnių sode pririškite 1 daiktą: rezultatas nustebins

Vyšnia yra seniausias mano tėvų sodo medis. Pasak mano tėvo, jam tiek pat metų, kaip ir man. Turėčiau pabrėžti, kad medis niekada nėra sirgęs jokiomis ligomis. Skruzdės ir amarai jai nekenkia, o vaisių derėjimo sezono metu metai iš metų vyšnioms kenkia tik varnėnai ir žvirbliai. Yra tik vienas būdas atbaidyti paukščius nuo vyšnių. Mano tėvas darydavo viską, kad atbaidytų įkyrius paukščius.

Į laistytuvą įmeskite 1 tabletę: pomidorai augs lyg išprotėję

Visi sodininkai siekia užsiauginti kuo daugiau derliaus, o sodinininkas Chrisas Bonettas pasidalijo savo auksiniais patarimais, kaip tai nesunkiai pasiekti. Kalbėdamas apie pomidorų tręšimą, Chrisas sakė, kad yra keletas „neoficialių tyrimų“, kuriuose teigiama, kad aspirino naudojimas gali padėti pomidorams tapti atsparesniems ligoms ir kenkėjams. Teigiama, kad aspirinas taip pat pagerina augalų augimą, todėl užauga daugiau vaisių ir padidėja derlius.

Atskleidė geriausią laiką laistyti daržą: derlius padvigubės

Norint, kad augalai sode vešėtų, svarbu jais tinkamai pasirūpinti. Vienas iš būdų tai pasiekti – tinkamas laistymas. Svarbu žinoti, koks yra tinkamiausias laikas laistyti augalus, rašoma hedgesdirect.co.uk. Kada geriausias laikas laistyti augalus? Saulės šviesoje augalai pradeda naudoti vandenį, siurbdami jį per šaknis ir siųsdami į lapus, kur jis išsiskiria pro mikroskopines skylutes, panašiai kaip prakaitas. Geriausias paros metas laistyti augalus – ankstyvas rytas.

Radę šią piktžolę Lietuvoje kuo greičiau praneškite: paaiškino, kodėl

Šiuo metu rugių ar javų laukuose kartu su rugiagėlėmis žydi dirvinės raugės, dar vadinamos kūkaliais. Tai vienintelė piktžolių rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Įvairios rūšys nyksta dėl javų auginimo intensyvių technologijų – sėjama kruopščiai išvalyta sėkla, sudygusių piktžolių kontrolei naudojami herbicidai, rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos pranešime.

Ragina padaryti tai savo rožėms: sukraus neregėtą skaičių žiedų

Vasara – tai palankiausias laikas rožių žydėjimui, tačiau norint, kad jos džiugintų jus savo gausiais ir spalvingais žiedais, reikia žinoti, kada jas tinkamai genėti. Be to, genėjimas netinkamu laiku yra didžiausia klaida, kurią galite padaryti prižiūrėdami savo rožes, rašo „homesandgardens.

Pamatę tai ant savo kriaušių nedelskite: prašo iš karto pranešti

Pernai vasaros orai buvo palankūs bakterinės degligės pasireiškimui. Po kelerių metų pertraukos bakterinės degligės židinius jau galėjome skaičiuoti ant dviejų rankų pirštų. Nesinori prognozuoti, tačiau panašu, kad ir šiemet galime sulaukti tokių pat šios bakterijos plitimui tinkamų orų, rašoma Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos pranešime.

Ragina visus lietuvius apžiūrėti savo sklypus: galite gauti paramos

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija socialiniame tinkle „Facebook“ ragina gyventojus aktyviai įsitraukti į kovą su invaziniais augalais ir prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Direkcija dalijasi svarbia informacija apie galimybę gauti finansavimą invazinių rūšių naikinimui, pabrėždama, kad nuo šiol tai gali daryti ir patys žemės savininkai.

Prie levandų šiukštu nesodinkite šių augalų: žydės daug trumpiau

Auginantiems levandas aktualiausias klausimas – kaip užsiauginti gausiai žydintį ir didelį krūmą. O pasirodo, kad paprastas būdas užtikrinti, kad levandos žydėtų gausiau ir ilgiau, yra parinkti joms tinkamą augimo vietą ir nesodinti šalia kai kurių augalų. Pasodintos šalia populiarių prieskoninių augalų, levandos gali nuvysti, nupūti ir nubyrėti, rašo express.co.uk.

Pomidorų derlius padvigubės: išdavė aukso vertės patarimus

Pomidorų sezonas jau įsibėgėjęs, tačiau grybelinės ligos gali pakenkti visam derliui. Vis tik vienas paprastas sprendimas gali padėti apsaugoti augalus ir paskatinti jų augimą. Liepos mėnuo – tai metas, kai daugelis sodininkų nuima pirmąjį pomidorų derlių. Tačiau tai taip pat labai pavojingas laikotarpis, nes šiuo metų laiku orai dažnai keičiasi: šiltą saulę staiga pakeičia lietus. Tokie permainingi orai daro pomidorų augalus itin pažeidžiamus, rašoma express.co.uk.

Kristina atrado būdą, kaip atsikratyti šliužų: veikia 100 proc.

Šliužai – vienas nekenčiamiausių ir nelaukiamiausių sodo svečių, tampantis tikru galvos skausmu sodininkams. Bandant jų atsikratyti, išbandomi įvairiausi būdai – vieni naudoja druską, kiti griebiasi kitokių priemonių, o Kristina parodė, kokią šliužų gaudyklę pasigamina. Daržininkų grupėje socialiniuose tinkluose savo naudojamos gaudyklės nuotraukomis pasidalijusi Kristina Vyšniauskienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo apie savo naudojamą metodą.

Pasisodinkite šiuos augalus sode: kenkėjų sumažės ženkliai

Vos išgirdus apie varliagyvius, šikšnosparnius, vabzdžius ir kitus panašius gyvius, daugumą apima nemalonus jausmas. Dažniausiai sodinininkai įvairiais būdais bando šių gyvių atsikratyti ar užkirsti kelią jiems atsirasti sode. Tačiau neskubėkite – šie padarėliai yra labai naudingi, nes kovoja su kenkėjais. Be išvardytų, reikėtų paminėti ir mūsų bičiulius paukštelius – vienus svarbiausių sodo sanitarų.

Nepamirškite to padaryti serbentams: sulauksite gausesnio derliaus

Vasaros serbentų genėjimas dažnai sukelia karštas diskusijas tarp sodininkų. Vieni teigia, kad to daryti nereikia, kiti, priešingai, kad būtent vasaros genėjimas padeda krūmams geriau derėti kitais metais. Pažiūrėkime, ar ši procedūra reikalinga ir kaip bei kada genėti serbentus vasaros sezonu, jei vis dėlto nusprendei tai daryti.

Neišmeskite šios piktžolės: sode pravers lyg auksas

Dirvinis asiūklis – įkyrus augalas, daugelio sodininkų išties nemėgstamas, tačiau retas susimąsto, kad jis gali būti labai naudingas kovoje su grybinėmis ligomis ir voratinklinėmis erkutėmis. „Facebook“ ir „Instagram“ paskyros „Namai Sode“ kūrėja Justina pasidalijo dviejų „raganiškų“ nuovirų su dirviniu asiūkliu receptais – juos verta išsisaugoti ir išbandyti.

Geltonuoja pomidorų lapai? Štai ką reikia daryti

Yra keletas priežasčių, kodėl geltonuoja pomidorų lapai. Dažniausiai tai sukelia perlaistymas, saulės trūkumas, maistinių medžiagų stygius dirvožemyje arba virusinės ligos. Dažnu atveju senesnių lapų pageltimas yra natūrali augalo gyvavimo ciklo dalis – tai įprastas reiškinys, dėl kurio nerimauti nereikia, rašo thespruce.com. Kodėl geltonuoja pomidorų lapai ir ką daryti? Tačiau kai naujai išaugę ar dar augantys lapai ima geltonuoti, tai yra kur kas rimtesnis signalas.

Sodinantiems vynuoges – svarbūs eksperto patarimai: šių žingsnių praleisti nevalia

Naujausioje sekmadieninėje TV3 laidoje „Ūkio šefas“ Vylius ir Vitalijus parsiveš vynuogių daigus, apie kuriuos svajojo jau ilgą laiką. Prieš imantis darbų jie nuspręs, kad tam būtinai prireiks šieno ir skubės į kaimą jo parsivežti. Šį kartą Vylius nusprendžia pasitraukti į šalį ir perduoda visą vadovavimą Vitalijui. Žiūrovai galės stebėti, kaip Vitalijui sekasi, kai reikia ne tik komentuoti, bet ir pačiam organizuoti darbus bei priimti sprendimus.

Šliužų jūsų kieme daugiau nebeliks: štai ką reikia daryti

Ekspertai pasidalijo naudingu patarimu sodininkams, norintiems pagerinti dirvožemio kokybę ir kartu apsaugoti augalus nuo šliužų, nenaudojant cheminių priemonių. Jei šliužai niokoja jūsų augalus ir palieka skylėtus kopūstus ar salotas, šis paprastas sprendimas padės ne tik pagerinti dirvožemį, bet ir natūraliai išvyti gleivėtus kenkėjus iš jūsų sodo, rašoma express.co.uk.

Mokslininkė atskleidė, kaip atsikratyti šliužais kieme: štai kas padės

Invaziniai šliužai – tikri sodininkų priešai, kurie savo kelyje naikina visa, kas želia ir skanu. Sodininkai socialiniuose tinkluose jau kurį laiką dalijasi nuotraukomis, kaip kibirais prirenka šių kenkėjų, o taip pat ieško būdų, kaip jais atsikratyti. Apie tai, kodėl sodininkus taip erzina invaziniai šliužai bei kokių priemonių reikėtų imtis siekiant jais atsikratyti, sutiko papasakoti Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė Grita Skujienė.

Pabarstykite pomidorus šiuo mišiniu: augs dvigubai geriau

Pomidorams būtinos maistinės medžiagos, kad jie užaugintų gausų ir skanų derlių, todėl jiems reikia trąšų visais augimo etapais. Tačiau ne visada būtina pirkti trąšas parduotuvėje – galite pasigaminti namines trąšas patys. Pasigaminti trąšas namuose yra paprasta, be to, jas gamindami patys galite atliepti savo dirvožemio poreikius. Tačiau būkite atsargūs – kai kuriose naminėse trąšose gali būti per daug azoto, o jo perteklius netinkamu metu gali pridaryti bėdų.

Palaistykite agurkus šiuo mišiniu: gausus derlius garantuotas

Ne paslaptis, kad daržininkai visada ieško būdų, kaip prižiūrėti agurkus, kad sulauktų gero derliaus. Gausus laistymas ir daug saulės yra būtini, tačiau kartais augalams reikia papildomos priežiūros.

Ši gudrybė padės sulaukti didesnių serbentų uogų: išbandykite

Juodieji serbentai turi daug vitaminų, tad jais tiesiog privaloma mėgautis vasarą. O ką reikia žinoti apie jų auginimą? Apie juoduosius serbentus sunku pasakyti ką nors ypatingo – agrotechnika paprasta ir, atrodo, visiems žinoma. Deramai rūpinantis serbentais nuo krūmo galima priskinti kibirą uogų. Bet ar daugeliui tai pavyksta? Dalinamės keliais patyrusių agronomų patarimais. Serbentus reikia sodinti pačioje drėgniausioje, žemiausioje sklypo vietoje.

Pomidorai sunoks akimirksniu: padės šis triukas

Pomidorai gali ilgai likti žali ant krūmų, bet taip norisi kuo greičiau mėgautis vitaminais. Tam yra tam tikri triukai, kuriuos žino patyrę daržininkai. Kad pomidorai greičiau paraudonuotų, pirmiausia reikia apriboti jų laistymą. Tai ypač svarbu padaryti antroje vasaros pusėje. Dėl drėgmės pertekliaus gali augti žalia masė, todėl augalas visą energiją skiria jai.  Pomidorai sunoks akimirksniu: padės šis triukas Vaisių nokinimui jam tiesiog nebelieka energijos.

Šliužų sode neliks nė kvapo: išdavė, kas padės

Turbūt pavasarį sodininkai labiausiai laukia, kuomet pražys vyšnios, trešnės, slyvos, obelys, kriaušės ir visi kiti sodo augalai. Tačiau ne ką mažiau nei gražių žiedų visi laukia ir derliaus. Deja, to paties derliaus laukia ne tik jie, bet ir įvairiausi sodo kenkėjai. Kaip jų atsikratyti ir išgelbėti vaismedžius bei vaiskrūmius? Mažas ir klastingas amaras Amarus dažniausiai siejame su vyšniomis ir trešnėmis.

Atsisveikinkite su kurkliais darže: padės šie triukai

Kurkliai gali tapti tikrai įkyriais sodo kenkėjais, nes visur, kur tik jų atsiranda, ten augalai ir žolė nudžiūsta. Vis tik yra efektyvių kovos priemonių su jais, tad pateikiame jums kelis patarimus. Ekspertai ir sodininkai dalijasi išbandytais ir jiems suveikusiais būdais, tačiau visi sutartinai pabrėžia – kovoti su kurkliais yra be galo sunku. Kurklių gaudymas naminiais spąstais Vienas organinis kovos su kurkliais būdas yra savadarbiai spąstai su melasa.

Pasakė, kada rauti žieminius česnakus: įsidėmėkite

Šiuo metu sode darbų vis daugėja, o sodininkų dėmesys vis labiau krypsta į daržus ir lysves. Nors daugelis darbų dar laukia, sodininkai jau dairosi ir į derlių – ruošiasi rauti žieminius česnakus, tačiau ne vienam kyla klausimas – kada tai geriausia daryti? Darbas atrodo paprastas – išrauti ir viskas, tačiau šio proceso subtilybės lemia, kiek ilgai jūsų česnakai išsilaikys, ar nesupus, o svarbiausia – ar turės kvapą ir skonį.

Gelsta agurkų lapai? Štai ką reikia daryti

Agurkai – gaivus vasaros pasirinkimas, turtingas vitaminais ir mineralais. Šios daržovės idealiai tinka tiek šviežioms salotoms, tiek konservavimui. Tinkamomis sąlygomis agurkai gali džiuginti gausiu derliumi, tačiau neretai augintojai susiduria su viena iš dažniausių problemų – gelstančiais lapais. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip nedidelė estetinė bėda, iš tiesų tai gali būti ženklas, kad agurkui trūksta vienos ar kelių esminių sąlygų, rašoma greenmatters.com.

Ūkininkė griauna mitus: ši pomidorų veislė puikiai tiks tingiems miestiečiams

Pomidorus lauke sėti patariama pasibaigus šalnoms, dažniausiai gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje. Taip padarė ir TV3 laidos „Ūkio šefas“ vedėjai – Vylius Blauzdavičius ir Vitalijus Vardziukevičius, kurie prieš imdamiesi šio darbo nutarė pasikonsultuoti su ūkio „50 Arų. Darbo ir džiaugsmo“ įkūrėja Egle Valuckaite-Stašauskiene.

Šliužų jūsų kieme nebeliks: lietuvis ekspertas išdavė, kas padės

Norint užauginti gausų ir kokybišką derlių, neužtenka vien trąšų – svarbiausia suprasti dirvožemio gyvybingumo svarbą, taikyti tvarias priemones ir atsakingai rinktis sprendimus, kurie padeda augalams augti natūraliai bei darniai su aplinka, kartu išvengiant dažniausiai daromų klaidų ir pasinaudojant šiuolaikinėmis, bet gamtai palankiomis technologijomis.

Gyvenantiems kaime – originalus patarimas, kaip pasigražinti savo sodybos aplinką

Šylant orui vis daugiau laiko praleidžiame gamtoje ir gryname ore, o gyvenantiems greta miško ar medžių apsuptyje TV3 laidos „Vytaro ferma“ vedėjas Vytaras Radzevičius siūlo patarimą, kaip galima pasipuošti savo aplinką gėlėmis. Kad įgyvendintų savo sumanymą, žinomas žurnalistas ir keliautojas panaudojo žmonos Laisvės gėlių vazonėlius, kurie jau kurį laiką mėtėsi nereikalingi.

Patręškite savo burokėlius šiuo mišiniu: rezultatas nustebins

Nors burokėliai yra kultūra, kuri visiškai subręsta tik rudenį, tačiau vasarą būtina tinkamai ir kruopščiai prižiūrėti augalą, kad gautumėte didelį derlių. Pavyzdžiui, birželio mėnesį ekspertai pataria padaryti dvi svarbias trąšas. Humusas (mėšlas) Šio komponento nereikėtų įterpti grynu pavidalu, nes taip jis tik pakenks. Pirmiausia mėšlas turėtų būti perpuvęs. Be to, jį reikėtų praskiesti vandeniu (vienai daliai humuso imti 10 dalių vandens), tada gerai išmaišyti.

Pomidorų kolekcininkė Vilija ragina padaryti tai šiltnamyje: nespėsite rinkti derliaus

Prienų rajone gyvenančios Vilijos Juškevičienės sodyba – tikra pomidorų karalystė. Šimtai išbandytų veislių, skirtingi skoniai ir auginimo subtilybės – visa tai jau eilę metų lydi Vilijos kasdienybę. Pati Vilija atvira – kuomet žmogui patinka tai, ką jis daro, visa kita tampa visai nesunku. Pašnekovės pasiteiravus, kiek laiko ji augina pomidorus, pašnekovė pasakojo, kad net sunku suskaičiuoti šį laiką. Pasak jos, viskas prasidėjo nuo pomidorų auginimo šeimos poreikiams.

Padarykite tai savo levandoms: augs daug geriau

Levandas lengva auginti, tačiau būtent šis paprastumas gali lemti sodininkų padaromas klaidas. Visgi, yra vienas paprastas būdas, kaip palaikyti įspūdingą levandų žydėjimą visą vasarą. Levandos – tai gražūs augalai, garsėjantys kvapniais violetiniais žiedais, o tinkamai prižiūrimi jie gali atrodyti nuostabiai daug ilgiau. Ar reikia tręšti levandas vasarą? Nors gali atrodyti natūralu tręšti augalus, siekiant ryškesnio ir gausesnio žydėjimo, vasaros mėnesiais tai gali levandoms pakenkti.

Šilauogės sukraus neregėtą derlių: palaistykite jas šiuo mišiniu

Šilauogės – skanios ir labai maistingos uogos. Be to, jas lengva auginti sode – svarbiausia nepamiršti, kad jos mėgsta rūgštų dirvožemį. Norint užsiauginti gausų šilauogių derlių, svarbu nepamiršti kelių jų priežiūros taisyklių, o sodininkystės ekspertai pataria palaistyti jas naminiu mišiniu – rezultatas jus maloniai nustebins. Natūrali šilauogių trąša Norintiems padidinti dirvožemio rūgštingumą, sodininkų duetas Jamesas ir Courtney iš „Instagram“ paskyros @collins.

Šiukštu nesodinkite šių augalų savo sode: atskleidė, kodėl

Vasaros metas ne vieną paskatina susimąstyti apie savo sodo pagražinimą. Neretai tam pasirenkami augalai, kurie manoma, kad suteiks gyvybės ir pilnatvės erdvei, tačiau ne visus iš jų rekomenduojama sodinti savo sode. Nors augalai yra tikra puošmena sodo erdvėje, vis tik kai kurių sodinti šalia savo namų nepatariama dėl tokių priežasčių kaip saugumas ar sveikatos problemos. Šia tema naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko pakomentuoti medeinos.
Į viršų